Bimcell

Bimcell Tarifeleri ve Paketleri

Bimcell tarifeleri ve paketleri sayesinde sevdiklerinizde doyasıya konuşabileceğiniz SMS, internet ve konuşma paketlerini hattınıza ekonomik fiyatlarda tanımlayabilirsiniz. 2012 yılında Türk Telekom alt yapısı ile hizmet vermeye başlayan Bimcell, günümüzde halen TT alt yapısını kullanmaktadır. Bu nedenle de Türk Telekom’un sunduğu tüm tarife ve paketleri BİMcell’de de bulmanız mümkündür.

Abonelerine sadece faturasız hat satışı yapan Bimcell, fatura aşımı şoku yaşamadan bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre olan çeşitli tarife imkanı sunmaktadır. Bizler de bu yazımızda güncel Bimcell tarifeleri ve paketleri hakkında bilgileri sizler için derledik.

Bimcell Paketler 2024

Bimcell paketler 2024 yılında olduğu gibi 2024 yılının da en merak edilen konular arasında yer alıyor. Her bütçeye ve her ihtiyaca uygun olarak hazırlanmış olan ön ödemeli Bimcell tarifelerini hattınıza TL yükleyerek tanımlayabilir ve fatura aşım derdine son vererek gönül rahatlığıyla sevdiklerinizle iletişim kurabilirsiniz.

Bimcell Konuşma Paketleri

Bimcell’de aylık olarak satın alabileceğiniz konuşma paketleri, aynı zamanda ayda bir kez kullanım koşulu olmayan paket seçenekleridir. Bu sayede;

 • “250DK” yazarak 35 TL’ye aylık 250 DK,
 • “500DK” yazarak 42 TL’ye aylık 500 DK konuşma paketi satın almak için 4551’e mesaj gönderebilirsiniz.

Bimcell İnternet Paketleri

Bimcell hattınıza ihtiyacınıza uygun farklı kotalarda internet paketlerini uygun fiyatlarda bulmanız oldukça kolay. İptal edilmediğinde tekrarlama özelliği olan ve aylık tek sefer kullanım koşulu olmayan internet paketlerinden;

 • Aylık 1 GB internet paketi için “1GB”,
 • Aylık 2 GB internet paketi için “2GB”,
 • Aylık 5 GB internet paketi için “BIMCELL 5GB”,
 • Aylık 10 GB internet paketi için “BIMCELL 10GB” yazarak 4551’e mesaj gönderdiğiniz takdirde kısa sürede hattınıza tanımlayabilirsiniz.

Bimcell SMS Paketi

Aylık 1000 SMS paketi ile Bimcell’de dilediğiniz gibi mesajlaşabilirsiniz. Bimcell’in 1000 SMS paketini hattınıza tanımlamak için “1000SMS” yazarak 4551’e gönderdiğinizde operatörden kısa sürede size onay mesajı gelecektir. Bu mesajla birlikte SMS haklarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bimcell Karma Paketler

Bimcell karma paketler, Bimcell’in çok avantajlı paketleridir. İnternet, konuşma ve SMS haklarının bulunduğu karma paketler olan dört farklı Bimcell dost paketleri içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayacak en uygun paketi hattınıza tanımlayarak sevdiklerinizle doya doya konuşabilir ve mesajlaşabilirsiniz.

Bimcell Paket Nasıl Yapılır?

Bimcell faturasız hattınız için paket tanımlaması yapmak istiyor ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız basit bir tuşlama ile bu işlemi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuzun aramam ekranında *123# tuşlayarak arama yaptığınızda ekrana tüm Bimcell paketleri gelecektir. Bu paket seçeneklerinin yanında ise paketi tanımlayabilmeniz için tuşlar bulunacaktır. Tercih edeceğiniz paketi tuşlama yönergeleri doğrultusunda şayet hattınızda yeterli TL var ise kısa sürede tanımlayabilirsiniz.

Bimcell Dost Paket Nasıl Yapılır?

Bimcell’in avantajlı ve doya doya kullanabileceğiniz karma paketleri olan dost paketleri; Dost Küçük, Dost Orta, Dost Büyük ve Dost Mega olmak üzere dört farklı seçeneklerde sizlere sunuluyor. Bu paketlerden herhangi birini hattınıza tanımlamak istiyorsanız telefonunuzun mesaj ekranından;

 • Dost Küçük paketi için “DOST KUCUK”,
 • Dost Orta paketi için “DOST ORTA”,
 • Dost Büyük paketi için “DOST BUYUK”,
 • Dost Mega paketi için “DOST MEGA” yazarak 4551’e gönderebilirsiniz.

Bimcell Genç Paket 2024

BİMcell’den 7-25 yaş arası gençlere özel olarak hazırlandığı Bimcell genç paketi gençlerin hem doya doya konuşmasını hemde bol bol internete girmesini sağlamaktadır. Bimcell genç paket BİMcell içi sınırsız konuşma, yurt içi her yöne 750 dakika, yurt içi her yöne 250 SMS, yurt içi 5 GB’ı Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube’da geçerli toplam 25 GB internet ve Whatsapp’ı sınırsız kullanma imkanı tanımaktadır.

Bimcell genç pakete geçmek için Bimcell hattınızdan BİMCELL GENC 25GB yazıp 4551 mesaj gönderebilirsiniz.

Bimcell Tarifelerine Nasıl Abone Olunur?

Bimcell tarifelerine abone olmak için aşağıdaki iki seçenek mevcuttur:

 • Mevcut numaranızı taşımak: Bu durumda, mevcut operatörünüzdeki hattınızın numarasını Bimcell’e taşımanız gerekir. Bunun için öncelikle, Bimcell’in web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden numara taşıma başvurusu yapmanız gerekir. Daha sonra, mevcut operatörünüz tarafından size SMS ile gönderilecek olan onay kodunu Bimcell’e iletmeniz gerekir. Bu işlemlerden sonra, hattınız Bimcell’e taşınacaktır.

 • Yeni hat almak: Bu durumda, Bimcell’den yeni bir hat alarak Bimcell tarifelerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için, en yakın Bimcell mağazasına gitmeniz ve kimlik fotokopinizi ibraz etmeniz gerekir. Ayrıca, hat ücreti olarak 25 TL ödemeniz gerekir.

Mevcut numaranızı taşımak veya yeni hat almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Mevcut numaranızı taşımak için:

 1. Bimcell’in web sitesi veya mobil uygulamasına giriş yapın.
 2. “Numara Taşıma” sekmesine tıklayın.
 3. Açılan sayfada, adınızı, soyadınızı, TC kimlik numaranızı, doğum tarihinizi ve mevcut operatörünüzdeki numaranızı girin.
 4. “Gönder” butonuna tıklayın.

Bimcell, başvurunuzu inceledikten sonra, size SMS ile onay kodu gönderecektir. Bu kodu, Bimcell’in web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden girerek numara taşıma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Yeni hat almak için:

 1. En yakın Bimcell mağazasına gidin.
 2. Kimlik fotokopinizi ibraz edin.
 3. Hat ücreti olarak 25 TL ödeyin.

Mağaza personeli, sizin için gerekli işlemleri yaparak size yeni hattınızı teslim edecektir.

Bimcell tarifelerine abone olduktan sonra, hattınıza TL yüklemeniz gerekir. TL yükleme işlemlerinizi, Bimcell mağazalarından, BİMcell mobil uygulamasından veya kredi kartınızdan gerçekleştirebilirsiniz.

Bimcell tarifelerini ve TL yükleme işlemlerini daha detaylı öğrenmek için, Bimcell’in web sitesini veya mobil uygulamasını ziyaret edebilirsiniz.

Bimcell Paket Sorgulama

Bimcell paket sorgulama işlemlerinizi telefonunuzun arama ekranından *123# tuşlaması yaparak öğrenebileceğiniz gibi aynı zamanda 9333 sesli yanıt servisini arayarak da kolayca öğrenebilirsiniz.

Bimcell Paket İptali Nasıl Yapılır?

Bimcell paket iptali işlemini hattınıza tanımlı hani paketiniz için yapmak istiyorsanız telefonunuzun kısa mesaj bölümünden “IPTAL paket adı” yazarak gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin; hattınızda Bimcell Dost Küçük paketi tanımlı ise bu paketi iptal etmek için “IPTAL DOST KUCUK” yazarak 4551’e göndermelisiniz.

İnternet paketi iptali yapmak için “IPTAL 1GB”, “IPTAL 2GB”, IPTAL BIMCEL 5GB” ya da “IPTAL BIMCELL 10 GB” yazarak 4551’e göndermeniz yeterli olacaktır.

BİMcell Nereden ve Nasıl Alınır?

Bimcell’den yeni hat almak ya da söz konusu operatöre hattınızı taşımak istiyorsanız tüm bu işlemlerinizi kimliğinizle birlikte herhangi bir BİM bayisine gidip gerekli formları doldurup ve “Bireysel Abonelik Sözleşmesi” imzalayarak gerçekleştirebilirsiniz.

BİMcell Sim Kart Değişiklik Ücreti Ne Kadar?

Bimcell sim kart değişikliği ücretsizdir. Sim kartınızı değiştirmek istediğinizde istediğiniz BİM bayisine giderek yeni sim kartınızı ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu