Bimcell

Bimcell Kalan Kullanım Sorgulama ve Öğrenme

Bimcell kalan kullanım sorgulama ve öğrenme her Bimcell abonesinin merak ettiği ve bilmesi gereken konulardan birisidir. Bimcell faturasız hattınızın kalan kullanım haklarını arayarak ya da SMS atarak çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bimcell kalan kullanım öğrenme yöntemleri ile ilgili bilmeniz gereken tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Bimcell Kalan Paket Sorgulama

Hattınızda tanımlı olan paketlerde kalan kullanım haklarınızı istediğiniz her an arama ya da SMS yöntemiyle kolayca hızlı bir şekilde öğrenmeniz mümkündür.

 • Faturasız Bimcell hattınızda kalan TL bakiyenizi öğrenmek için *123# tuşlayıp arama tuşuna basarak,
 • 9333’ü arayıp sesli yanıt servisi üzerinden Bimcell kalan bakiye işlemlerini gerçekleştirerek sorgulama yapabilirsiniz.

Bimcell Dakikam Ne Kadar Kaldı?

Bimcell kalan dakika sorgulama işlemlerini mesaj ve ara yoluyla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Hattınızda karma paket tanımlıysa *123#’yi tuşlayarak ya da 9333’ü arayarak paketiniz kalan kullanım haklarını öğrenebilirsiniz. Eğer hattınızda konuşma paketi tanımlıysa ve konuşma paketinizin kalan kullanım haklarını öğrenmek için;

 • Her yöne 250 dakika konuşma paketi için; “KALAN250DK”
 • Her yöne 500 dakika konuşma paketi için; “KALAN500DK” yazarak 4551’e mesaj gönderebilirsiniz.

Bimcell İnternet Paketim Ne Kadar Kaldı?

Bimcell kalan internet sorgulama yapmak için öncelikle hattınıza tanımlı olan internet paketinizi bilmeniz gereklidir. Daha sonrasında;

 • 1 GB internet paketi için; “KALAN1GB”
 • 2 GB internet paketi için; “KALAN2GB”
 • 5 GB internet paketi için; “KALAN BIMCELL 5GB”
 • 10 GB internet paketi için; “KALAN BIMCELL 10GB” yazarak 4551’e kısa mesaj atmalısınız.

Kısa sürede kalan internet kullanım hakkınız kısa mesaj olarak telefonunuza gelecektir.

Bimcell Kalan SMS Öğrenme

Her yöne 1000 SMS paketinizdeki Bimcell kalan sms haklarınızı öğrenmek için 4551’e “KALAN1000SMS” yazıp kısa mesaj attığınızda kalan SMS haklarınız anında kısa mesaj olarak telefonunuza gelecektir.

Bimcell Kalan Kullanım Sorgulama SMS

Bimcell hattınızdaki kalan kullanım haklarınızı SMS yoluyla öğrenmek istiyorsanız *123# tuşlaması yapmalısınız. Telefonunuzun arama ekranından bu tuşlamayı yaptığınız anda telefonunuzun ekranına kalan kullanım haklarınız anında mesaj olarak gelecektir.

Bimcell Kalan Paket Sorgulama Faturasız

Bimcell karma paket kalan kullanım sorgulama yapma işlemi son derece kolay ve hızlı bir işlemdir. Hattınızda hangi karma paket tanımlı ise “KALAN DOST X (paket adı)” yazarak 4551’e kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır.

 • Dost Küçük paketi için “KALAN DOST KUCUK”
 • Dost Orta paketi için “KALAN DOST ORTA”
 • Dost Büyük paketi için “KALAN DOST BUYUK”
 • Dost Mega paketi için “KALAN DOST MEGA” yazarak paket kalan kullanım hakları sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Bimcell Kalan Kullanım Bildirimi Kapatma

Bimcell kalan kullanım bildirimlerini online işlemler menüsünden kolayca kapatabilirsiniz. Online İşlemler menüsüne geldiğinizde “Ayarlar” menüsüne gidin ve karşınıza çıkan ekranda “çağrı sonrası bilgilendirme” seçeneği göreceksiniz. Bu seçeneğin tikini kaldırdığınızda kalan kullanım bildirimlerini de kapatmış olursunuz.

Bimcell Kalan Kullanım Uygulaması

Bimcell hattınızın kalan kullanımlarını sorgulayabileceğiniz bir uygulama yoktur. Ancak kısa mesaj ve arama yöntemleri ile paketlerinizin ya da tarifenizin kalan kullanım hakkını istediğiniz zaman kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Bimcell Bakiye Sorgulama Numarası

Bimcell bakiyelerinizi sorgulamak için *123# numarasını tuşlayabilir ya da doğrudan 9333’ü arayarak bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

Bimcell Borç Sorgulama

Bimcell operatöründe faturalı hat satışı olmadığından aboneler paket ve tarife tanımlama işlemlerini ücreti karşılığında yapmaktadır. Dolayısıyla da bu noktada Bimcell’e herhangi bir paket ve tarife borcunuz olmayacaktır. Zira Bimcell, her operatörde olduğu gibi telsiz kullanım ücreti almaktadır. Hattınızın telsiz kullanım ücreti borcunu öğrenmek için *123#’yi tuşlayarak arama yapabilir ya da 5555’e “Telsiz” yazarak kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu