Teknoloji

En Popüler Teamviewer Benzeri Uzaktan Bağlantı Programları

En Popüler Teamviewer Benzeri Uzaktan Bağlantı Programları: Hangi lokasyonda olursanız olun, internet üzerinden masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınıza bağlanabilmenize ve bilgisayarınızı yönetebilmenize olanak tanıyan uygulamalara uzaktan bağlantı programı ismi veriliyor.

Uzaktan bağlantı programları;  bir bilgisayarın ağ ve internet üzerinden başka bir bilgisayardan klavye ve fare girişlerinin kontrol edilip, yönetilebilmesine öncülük ediyorlar.

Uzaktan bağlantı programları, istemci bilgisayar ile sunucu bilgisayar arasındaki etkileşimi içeriyor.

Uzaktan erişim yazılımı kullanılmak suretiyle yönetilen ve kontrol edilen bilgisayara istemci, istemci bilgisayarı yönetecek olan bilgisayara ise sunucu bilgisayar deniliyor.

Uzaktan bağlantı yazılımı denildiğinde akla ilk gelen yazılımlar arasında Teamviewer ilk sırada bulunuyor.

Bu uygulamada uzaktan yönetim, web konferans, masaüstü paylaşım, çevrimiçi toplantı vb. birçok özellik bulunuyor.

Bu yazımızda tıpkı Teamviewer uygulaması gibi bilgisayarlar arası uzaktan bağlantıyı mümkün kılan en popüler ve en güvenilir programları sizlerle paylaşmaya, konuyla ilgili olarak en çok merak edilenleri aydınlatmaya çalışacağız.

Uzaktan Bağlantı Programı Nedir?

Bir bilgisayarın ağ ve internet üzerinden farklı bir bilgisayarın fare ve klavye girişlerini kontrol edip, yönetebilmesine aracılık eden yazılımlara uzaktan bağlantı programları deniliyor.

Uzaktan çalışanlar ve sık sık seyahat eden çalışanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bu programlar, teknik destek amacıyla da kullanılabiliyor.

Uzaktan bağlantı programları, çevrimiçi sunumlar ve web konferanslar için de tercih edilebiliyor.

Uzaktan bağlantı programlarının güvenlikli olmaları, kullanıcıların kötü niyetli kişilerden korunması noktasında son derece önem arz ediyor.

Uzaktan bağlantı programlarında bulunan bazı özellikler sayesinde uzaktan bağlantı daha güvenilir hale gelebiliyor.

Uzaktan bağlantı programlarında mevcut olması gereken bu özellikleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

  • Programa bağlanabilecek kişi sayısındaki sınırlama
  • Şifreli veri iletimi
  • Şifre koruması
  • İstenmeyen bağlantıların kara listeye alınması
  • Kapalı erişim

En Popüler Uzaktan Bağlantı Programları 2024

Uzaktan erişim ve uzaktan bağlantı denildiğinde şüphesiz ki Teamviewer, akla gelen uygulama listesinde ilk sırada bulunuyor.

Mobil cihazlar için de geliştirilen Teamviwer ile güvenli uzaktan bağlantı kurulabiliyor.

Bu yazımızda Teamviewer yerine tercih edebileceğiniz diğer güvenli ve popüler uzaktan erişim programlarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

İşte, en popüler uzaktan bağlantı programları listemiz:

Teamviewer:

En başarılı uzaktan kontrol ve erişim programları arasında bulunan Teamviewer;  dünya genelinde 2000 kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Kullanımı son derece basit olan ve kullanıcı dostu özelliği ile ön plana çıkan Teamviewer;  güvenli ve hızlı bir uzaktan bağlantı programı olarak da biliniyor.

Linux, Windows ve MAC başta olmak üzere birçok tarayıcı ile uyumlu olan bu program; mobil cihazlar ile de kullanılabiliyor.

Yani kullanıcılar, akıllı telefonlarından da diğer akıllı telefonlarını ya da bilgisayarlarını kontrol edebiliyorlar.

Ekran kontrolüne izin veren ve son derece işlevsel olan Teamviewer, veri toplama konusundaki başarısı, mobil cihazlarla uyumlu yapısı, güçlendirilmiş veri merkezleri ile kullanıcılarına güvenli bir uzaktan erişim kurabilme imkanı sunuyor.

Bu programda uzaktan yönetimin yanı sıra çevrimiçi toplantı, masaüstü paylaşım, bilgisayarlar arası dosya transferi ve web konferansı özellikleri de bulunuyor.

Dünyanın farklı yerlerindeki bilgisayarlarınıza ya da mobil cihazlarınıza erişebilmenize ve cihazlarınıza uzaktan bağlanarak, cihazlarınızı sanki yanınızdaymış gibi kullanabilmenize olanak tanıyan Teamviewer;  talep üzerine müşterilere ve çalışanlara anında canlı destek sunuyor.

Mobil aygıt desteği ile mobil cihazlara, sunuculara, IOT cihazlara, pos makinelerine, kiosklara hatta dijital tabelalara uzaktan bağlanabilmenizi sağlayan bu yazılım ile ilgili olarak detaylı bilgi edinmek ve uygulamayı indirmek adına hemen https://www.teamviewer.com/tr/urunler/teamviewer/ linkini tıklayabilir, uygulamayı ücretsiz indirebilirsiniz.

AnyDesk:

İş hayatınızda çevrimiçi toplantılar ve sunumlar yapabilmek adına tercih edebileceğiniz en iyi uzaktan bağlantı programları listemizin ikinci sırasında bulunan AnyDesk;  Windows, MacOS, Android, IOS, Linux, FreeBSD ve Raspberry Pi dahil tüm işletim sistemlerinde ve tüm cihazlarda uyum gösteriyor.

Yetkisiz erişimi önlemek ve güvenliği arttırmak adına TLS 1.2 teknolojisinin kullanıldığı AnyDesk uzaktan bağlantı programında aynı zamanda maksimum güvenlik sağlamak adına Erlang telekomünikasyon teknolojisi bulunuyor.

Belirli bir ücret karşılığında satın alabileceğiniz bu programda her bağlantıyı doğrulayabilmeniz için RSA  2048 asimetrik şifreleme kullanılıyor.

Son derece hızlı olan bu program, daha çok görüntüleri veya videoları düzenlemek, ekip çalışmaları yapmak, bilgisayarları uzaktan kontrol edebilmek, çevrimiçi toplantılar ve sunumlar yapabilmek için kullanılıyor.

600 milyon üzerinde kullanıcı sayısına sahip olan bu uzaktan bağlantı programı ile ilgili bilgi almak ve programı indirmek adına hemen https://anydesk.com/tr linkini tıklayabilirsiniz.

Chrome Remote Desktop:

Kullanıcıların diğer bilgisayarları kolaylıkla kontrol edebilmesine öncülük eden bir Google Chrome uzantısı olan Chrome Remote Desktop; Chrome tarayıcı kullanan bilgisayarın sunucu bilgisayar olabilmesine aracılık ediyor.

Bu program sayesinde bilgisayarınızdaki her türlü dosyaya ve uygulamaya uzaktan erişebiliyorsunuz.

Chrome web tarayıcısının uzantısı olduğu için kolaylıkla bilgisayarlara indirilip, kurulabilen uygulama, diğer bilgisayarlara hızlı bir şekilde bağlanabilmenizi sağlıyor.

Ücretsiz olan uygulamada bazı sınırlamalar bulunuyor.

Uygulama ile diğer bilgisayarların oturum açabilmelerine izin verebilmeniz için PIN oluşturmanız gerekiyor.

Google tarafından geliştirilen bu uygulama, Chromoting isimli tescilli bir uygulama ile başka bir bilgisayarın masaüstüne bağlanabilmenizi sağlıyor.

ChromeOS, Linux, İos, macOS, Windows ve Android ile uyumlu bu programla ilgili bilgi edinmek adına hemen https://remotedesktop.google.com/ linkini tıklayabilir, ev ya da iş bilgisayarınıza uzaktan bağlanabilir, ekranınızı başkalarıyla kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Dışarıdayken bilgisayarınıza güvenle bağlanmak ve erişmek için başka bir bilgisayarın ya da tabletin yanı sıra telefonunuzu da kullanabilirsiniz.

Zoho Assist:

Uzaktan destek ve uzaktan erişim sunan Bulut tabanlı bir yazılım olan Zoho Assist, basit kullanımı ve yüksek hızı ile tercih edebileceğiniz en iyi uzaktan bağlantı programları listemizde bulunuyor.

BT yöneticilerinin BT departmanındaki cihazları yönetebilmesini sağlayan bu yazılım, tamamen tarayıcıda çalışıyor yani PC’de yazılım olmadan da çalışabiliyor.

Bağlantınızı kaybetmeden uzaktaki cihazları yeniden başlatabilmenizi de sağlayan bu platformda dosya aktarımı, sesli ve görüntülü sohbet gibi birçok özellik bulunuyor.

Platform, birden fazla monitörü otomatik bir şekilde algılayabiliyor, görüntüleyebiliyor, oturumları kaydedebiliyor.

15 gün boyunca ücretsiz kullanabileceğiniz bu platfom, daha çok BT firmaları ve bağımsız BT teknisyenleri tarafından tercih ediliyor.

Uygulama ile ilgili detaylı bilgi için hemen https://www.zoho.com/assist/remote-desktop-software.html linkini tıklayabilirsiniz.

Remote Desktop Manager:

Daha çok küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından tercih edilen Remote Desktop Manager; bilgisayarlarınıza uzaktan erişebilmenizi sağlıyor.

Kolay kurulumu ve kullanımı ile herkese hitap eden bu yazılım, tek bir platform üzerinden tüm uzaktan bağlantılarınızı merkezleştirebilmenizi ve yönetebilmenizi sağlıyor.

Ücretli yazılımlar arasında yer alan Remote Desktop Manager sayesinde tüm parolarınızı ve kimlik bilgilerinizi merkezi ve tamamen güvenlikli olan bir kasada saklayabiliyorsunuz.

Uygulamayı hemen indirmek adına https://devolutions.net/remote-desktop-manager/ linkini tıklayabilirsiniz.

LogMeIn:

Küçük ölçekli endüstriler ve tüketiciler için önerebileceğimiz LogMeIN; her türlü tarayıcınızdan, masaüstünüzden ya da mobil cihazınızdan bilgisayarınıza güvenilir bir şekilde bağlanabilmenizi sağlıyor.

Kullanımı kolay ve son derece hızlı olan LogMeIN; verimli veri alışverişlerine imkan sunuyor.

Uygulamada dosya aktarımı, dosya paylaşımı, uzaktan yazdırma vb. pek çok özellik bulunuyor.

Tek bir tıklama ile dosyaları depolayabiliyor, paylaşabiliyorsunuz.

Uygulamanın ücretsiz deneme sürümünü kullandıktan sonra kullanıma devam edebilmeniz için yıllık ücret ödemeniz gerekiyor.

Her zaman, her yerden uzaktan erişimle daha fazlasını yapın! sloganına sahip olan bu uzaktan erişim programını indirmek adına https://www.logmein.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

GoToMyPC:

Herhangi bir cihaz üzerinden herhangi bir bilgisayar masaüstüne erişebilmenize aracılık eden GoToMyPC;  birden fazla ekranı destekleyerek, dosyaları bilgisayarlarınız arasında hızlıca aktarabilmenizi sağlıyor.

Bu uygulama sayesinde bilgisayarınıza bağlı olan bütün monitörleri tam ekran olarak görüntüleyebiliyorsunuz.

Bir süre ücretsiz olarak kullanabileceğiniz GoToMyPc programını kullanabilmeniz için yıllık ücret ödemeniz gerekiyor.

PC’nize ya da MAC’inize herhangi bir yerden ve herhangi bir cihaz üzerinden erişebilmenizi sağlayan bu uygulama, arttırılmış güvenlik önlemleri ile kişisel bilgilerinizi ve bilgisayarınızı koruyor.

TrustRadius tarafından 2024 yılının lider uzaktan erişim programı seçilen bu uygulamayla ilgili bilgi almak ve uygulamayı indirmek için https://get.gotomypc.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

Uygulamayı site üzerinden kredi kartı bilgileriniz ile hemen satın alabilirsiniz.

Connectwise Control:

Bulut tabanlı uzaktan erişim programları arasında bulunan Connetwise Control, iki faktörlü kimlik doğrulama ve AES-256 şifreleme özelliği ile cihazlarınızı maksimum seviyede koruyor.

Ücretsiz deneme süresi sonrası ücretli olan program sayesinde internet bağlantısı mevcut olan her yerden masaüstüne erişebiliyorsunuz.

Zamandan tasarruf etmek için tercih edebileceğiniz bu program, uzaktan toplantılar düzenleyebilmenizi de sağlıyor.

Program ile ilgili detaylı bilgi edinebilmek adına https://control.connectwise.com/access/buy-now linkini tıklayabilirsiniz.

SplashTop:

Son derece iyi ekran hızı ile adından söz ettiren uzaktan bağlantı ve erişim programları arasında bulunan Splashtop; güçlü ses ve video aktarma özellikleri ile kullanıcılarının memnuniyetini kazanmayı başarıyor.

Öğretmenler, öğrenciler ve eğitimciler için oldukça kullanışlı olan program, farklı kullanım seçenekleri ile ön plana çıkıyor.

En beğenilen ve en çok tercih edilen uzaktan erişim programları listemizde bulunan Splashtop; herhangi bir cihazdan bilgisayarınıza bağlanabilmenizi ve bilgisayarınızı kontrol edebilmenizi sağlıyor.

Yazılım, ücretli olarak satın alınabiliyor.

Splashtop ile ilgili bilgi almak ve uygulamayı satın almak için https://www.splashtop.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

Virtual Network Computing:

Virtual Network Computing, VNC; en sevilen uzaktan bağlantı programları arasında yer alıyor.

Grafik açısından oldukça zengin olan program, yüksek güvenliği ile de biliniyor.

Uzak Çerçeve Arabelleği protokolünü kullanan yazılım, klavye ve fare girişini istemci bilgisayardan sunucu bilgisayara aktarıyor.

BT profesyonelleri tarafından tercih edilen bu yazılımın 15 günlük ücretsiz kullanım süresi bulunuyor.

Güvenlik ilkelerinin özelleştirilebildiği programla ilgili bilgi almak için https://www.realvnc.com/en/ linkini tıklayabilirsiniz.

Ammy Admin:

Veri aktarım güvenliği son derece yüksek olan Ammy Admin, kullanıcısı olmayan bilgisayarların kontrolüne de olanak tanıyor.

Herhangi bir yapılandırma istemeyen Ammy Admin, internet üzerinden farklı bir sunucuyu kontrol edebilmenizi sağlıyor.

Ammy Admin ile uzak bir masaüstüne hızlıca bağlanabiliyorsunuz.

Program ile online sunumlar hazırlayabiliyor, uzaktan eğitim ile sanal dersler verebiliyorsunuz.

Uygulama ile ilgili bilgi alabilmek için https://www.ammyy.com/tr/ linkini tıklayabilirsiniz.

Remote PC:

Ücretsiz kullanabileceğiniz yazılımlar arasında bulunan Remote PC; insanlar tarafından en çok tercih edilen uzaktan erişim programları arasında yer alıyor.

Uygulama sayesinde aynı anda 10 masaüstüne erişebiliyorsunuz.

Son derece hızlı ve güvenli olan RemotePC; Bulut Yedekleme ile tüm cihazlarınızı tek bir hesapla yedekleyebilmenizi sağlıyor.

Bu yazımızda en iyi uzaktan bağlantı programlarını sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu