Türk Telekom

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme 2024; Operatör ismi değiştirme hizmeti Türk Telekom müşterileri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sayade Türk Telekom kullanıcıları  mevcut olanı kullanmak yerine telefonunu kişiselleştirme şansı elde edebilir.

Türk Telekom kullanıcıları operatör ismini değiştirerek, kendisi için anlam taşıyan herhangi bir ismi telefonunun ekranında görebilir. Böylece telefon ekranına her baktığınızda sevdiğiniz şeyi görme imkanı elde edebilirsiniz.

Bu yazımızda Türk Telekom Selfy üyelerinin yapabileceği “Avatar” özelliği ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom operatör ismi değiştirme hizmeti yalnızca Selfy üyelerine sunulan bir hizmettir. Bu hizmetten faydalanmak isteyen Türk Telekom müşterilerinin cihazlarının 4.5G ile uyumlu olması gerekmektedir.

Operatör ismini değiştirmek isteyen Türk Telekom müşterileri, aşağıda belirtilen adımları takip ederek değişiklik yapabilir.

 • İlk olarak telefonunuzun mesajlaşma kısmına giriş yapın.
 • Ardından mesaj kısmına AVATAR veya DEGISTIR yazın.
 • Bunu yaptıktan sonra ekranda görünmesini istediğiniz ismi yazın ve 4545’e gönderin.
 • Türk Telekom tarafından gelen  mesaja ONAY AVATAR yazarak cevap verin. (Gelen mesaja en fazla 45 dakika içerisinde cevap vermelisiniz.)
 • Türk Telekom tarafından avatar isminizin değiştirildiğine dair bilgilendirme mesajı gelecektir. Bilgilendirme mesajının ardından telefonunuzu kapatıp açmalısınız.

Yukarıda belirtilen işlemleri yaptıktan sonra operatör ismi değişikliği başarılı bir şekilde yapılır.

ÖRNEK: AVATAR ESRA yaz 4545’e gönder.

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme İptali Nasıl Yapılır?

Operatör ismi değişikliğini iptal ettirmek isteyen Selfy üyeleri, aşağıda belirtilen adımları takip etmelidir.

 • İlk olarak IPTAL AVATAR veya IPTAL DEGISTIR yazarak 4545’e mesaj gönderin.
 • Mesajı gönderdikten sonra iptal mesajı gelecektir.
 • İptal mesajının ardından telefonunuzu kapatıp açın.
 • Yukarıda belirtilen adımları yaptığınızda operatör ismi yazılan yerde TURK TELEKOM yazısı gözükecektir.
 • Avatarınızı tekrar güncellemek için mesajlaşma kısmına gelip, AVATAR yazıp boşluk bırakarak 4545’e mesaj göndermelisiniz.

Belirtilen işlemleri yaptıktan sonra operatör ismi değişikliği iptal talebiniz başarılı bie şekilde gerçekleşir.

Türk Telekom Operatör Değiştirme Hizmeti Ücretli Mi?

Türk Telekom operatör değiştirme servisi ücretsizdir. Bu hizmetten faydalanmak isteyen kişiler,  AVATAR veya DEGISTIR yazarak 4545’e mesaj göndermelidir. Bu hizmetten faydalanmak isteyen müşterilerin cihazının 4.5G ile uyumlu olması gerekmektedir.

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme Hizmetinden Kimler Faydalanabilir?

Türk Telekom operatör ismi değiştirme hizmeti, Selfy alt yapısında verilen bir hizmettir. Selfy hizmetinden kimlerin yararlanabileceği bilgisi aşağıda yer almaktadır.

 • 7-25 yaş aralığındaki faturalı veya faturasız hat kullanıcıları hemen Selfy üyesi olabilir. Selfy üyesi olmak isteyen gençler, SELFY yazarak 4545’e mesaj göndermelidir. Üye olduktan sonra operatör ismi değiştirme hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Avatar hizmetinden SİM kartı 4.5G ile uyumlu olanlar faydalanabilir. SİM kartı 4.5G ile uyumlu olmayan kişiler en yakın Türk Telekom bayisine giderek uyumlu SİM kartı alabilir.

Türk Telekom Operatör Adını İstediğim Gibi Değiştirebilir Miyim?

Operatör ismini değiştirmek isteyen Türk Telekom müşterileri, ekrana en fazla 15 karakterlik isim yazabilir. 15 karakterden fazla karakter yazılamaz.

Ne Sıklıkla Operatör İsmi Değişikliği Yapabilirim?

Avatar değişikliğinin günde ne kadar yapılabileceği gençler tarafından merak konusudur. 1 günde en fazla 30 defa operatör ismi değiştirilebilir. Belirtilen sınırı aşan Türk Telekom müşterilerinin saat 00:00’dan sonra günlük kullanım hakkı yenilenir.

Türk Telekom Operatör İsmi Değişmedi Ne Yapmam Gerekir?

Operatör ismi değiştirme hizmetinden faydalanmak isteyen Türk Telekom kullanıcıları ismin değişmemesi sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu sorunu yaşayan müşterilerin telefonu kapatıp açması gerekir. Bu işlemi yaptıktan sonra operatör ismi değişecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu