Türk Telekom

Türk Telekom Cayma Bedeli Öğrenme ve Hesaplama

Türk Telekom Cayma Bedeli Öğrenme ve Hesaplama 2024; Türk Telekom abone olduğunuz veya satın aldığınız cihazlarda veya aboneliklerde belirli bir taahhüt süresi ile kullanıma sunmaktadır. Belirlenen bu süre içerisinde Türk Telekom aboneliğini iptal ettirmek isteyen müşteriler, belirli bir miktar cayma bedeli ödemek durumundadır.

Türk Telekom taahhüt süresini kabul eden abonelere yüksek fiyatlı olan paketleri, indirimli olarak vermektedir. Bazı durumlarda kişiler belirlenen süre içerisinde kullanmama kararı alır. Bu kararı alan kişilerin ödemesi gereken para ise cayma bedeli olarak adlandırılır.

Bu yazımızda Türk Telekom cayma bedeli hakkında detaylar aşağıda yer almaktadır.

Türk Telekom Cayma Bedeli Öğrenme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom cayma bedelini öğrenmek isteyen müşteriler hangi yöntemler kullanarak sorgulama yapabileceğini araştırmaktadır. Sorgulama yapmak isteyen aboneler, aşağda belirtilen yöntemleri uygulayarak ne kadar cayma bedeli ödemesi gerektiğini öğrenebilir.

 • En basit sorgulama yöntemi Türk Telekom Online İşlemler menüsünden yapılabilir. Sorgulama yapmak isteyen Türk Telekom müşterileri App Store veya Play Store’dan Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını telefonuna indirmelidir. Ardından uygulamaya giriş yaparak cayma bedelinin miktarını öğrenebilir.
 • SMS ile de cayma bedeli öğrenmek mümkündür. Cayma bedelini öğrenmek isteyen kişiler, *124# numarasını tuşlamalıdır. Ardından 3 tuşuna başmalıdır. Taahhüt kısmından 2 tuşuna basarak onaylayın. Bu işlemi yaptıktan sonra açılan ekranda taahhüt iptali yani ödemeniz gereken miktar gözükecektir.
 • Dilerseniz, Türk Telekom müşteri hizmetlertini arayarak veya Türk Telekom mağazalarını ziyaret ederek cayma bedelini öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Türk Telekom cayma bedeli miktarının nasıl belirlendiği en çok araştırılan konuların başında gelmektedir. Cayma bedeli hesaplama için belirlenen kriterler aşağıda yer almaktadır.

 • Yapılan indirimler
 • Aktivasyon ücreti
 • Başvuru bedeli
 • Bağlantı bedeli
 • Devlete ödenen bedeller

Türk Telekom Taahhüt Süresi Nasıl Öğrenilir?

Türk Telekom cayma bedeli süresini öğrenmek için en kolay yöntem Türk Telekom müşteri hizmetlerini aramak veya Türk Telekom Online İşlemler menüsüne giriş yapmaktır. Bu yöntemleri kullanarak kolayca cayma bedelinizin süresi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Cezası Sorgulama

Türk Telekom taahhüt cezası sorgulamak isteyenlerin yapması gereken tek işlem 444 14 44 numaralı iletişim hattını arayarak müşteri hizmetlerine ulaşmaktır. Müşteri hizmetlerini arayarak kullanmış olduğunuz tarifenden vazgeçme bedelinin ne kadar olabileceğini öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini size ödemeniz gereken cayma bedelini iletecektir. Bu bedel hesaplanarak faturanıza bir sonraki ay yansıtılacaktır.

Türk Telekom Cayma Bedeli Öğrenme SMS

Türk Telekom cayma bedeli öğrenme SMS ile yapmak için telefonunuzun arama kısmına *124# yazarak artınız. Daha sonra açılan sayfadan  “TAAHHUT” seçeneğini seçiniz. Karşınıza gelen sayfadan tekrar Taahhüt seçeneğini seçtiğinizda kalan süreniz. cayma bedeli ve toplam taahhtlü kullanım süresiniz size SMS olarak gönderilecektir.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nereye Ödenir?

Türk Telekom cayma bedelinin ne zaman ve nasıl öğrenileceği birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Cayma bedelini öğrenmek isteyen kişilerin son fatura tarihine kadar bu bedeli ödemesi gerekir. Son faturanıza ek olarak cayma bedelini de ödemek durumundasınız. Ödeme tarihini geçirdiğiniz takdirde günlük faizleri ile birlikte ödeme yapmanız gerekir.

Cayma bedelini ödemek isteyen kişiler aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini uygulayarak kolayca ödeme yapabilir.

 • Mobil bankacılık üzerinden ödeme yapılabilir.
 • ATM’lerden ödeme yapılabilir.
 • En yakın Türk Telekom mağazasına giderek cayma bedeli ödemesi yapılabilir.

Türk Telekom Cayma Bedeli Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Bazı insanlar maddi imkansızlıklar nedeniyle veya herhangi bir durumdan taahhüt süresi dolmadan  iptal ettirmek ister. Taahhüt süresi dolmadan iptal ettirmek isteyen kişiler, cayma bedeli ödemek durumundadır. Cayma bedeli ödemekte sıkıntı çeken vatandaşlar taksitlendirme yaparak ödeme yapabilir.

Türk Telekom Cayma Bedeli İtirazı Nasıl Yapılır?

Cayma bedelini ödemek istemeyen kişiler, ödememek ne yapması gerektiğini araştırmaktadır. Cayma bedeli ödemek istemeyen kişiler Türk Telekom Genel Merkezi’ne dilekçe göndermelidir. İtiraz dilekçesinin kabul edilmesi için taahhüt edilen hizmet anlayışına uygun hizmet verememe, sürekli sorun yaşama ve taahhüt süresi devam ederken fiyatın yükselmesi geçerli bir nedenlerin olması gerekmektedir. Belirtilen sorunları yaşayan kişiler herhangi bir cayma bedeli ödemeden tarifesini iptal ettirebilir.

Türk Telekom cayma bedeli itirazlarını kabul etmezse, Tüketici Hakları Heyeti’ne, Türk Telekom Genel Müdürlüğü’ne ve İletişim Başkanlığı’na şikayetinizi iletebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Süresi Dolmadan Paket Değişikliği Yapılabilir Mi?

Türk Telekom taahhüt süresi 12 aydır. 12 ay dolmadan önce paket değişikliği yapmak isteyen kişilerin dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Paket değişikliği yapmak isteyen aboneler kullandığı paketin fiyatından daha yüksek ücret ödeyeceği bir tarife seçmek durumundadır. Daha düşük ücretli tarifeye geçiş yapan kişilerin cayma bedeli ödemesi gerekir.

Türk Telekom Cayma Bedeli Ödenmezse Ne Olur?

Türk Telekom aboneliğini taahhüt süresi dolmadan iptal ettirmek isteyen kişiler, cayma bedeli ödemek durumundadır. Cayma bedeli ödemeyen aboneler ile ilgili Türk Telekom icra işlemleri başlatır ve fatura bedeli kadar haciz davası açabilir.

Türk Telekom Taahhüt Süresi Bitince Ne Olur?

Taahhüt süresinin dolması, indirimli kullandığınız paketi artık indirimli fiyata kullanamayacağınız anlama gelmektedir. Tahhütsüz kullanmak isteyen aboneler fazla ücret ödeyecektir. Daha uygun fiyatlı kullanmak isteyen aboneler, farklı tarifeleri seçebilir. Aynı tarifeden devam etmek isteyen aboneler;

Türk Telekom Çağrı Merkezi’ni arayarak, Türk Telekom mağazalarına giderek mevcut tarifesini yenileyebilir veya indirimli kampanyalardan faydalanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu