Türk Telekom

Türk Telekom Arama Dökümü ve Konuşma Dökümü Nasıl Çıkarılır?

Türk Telekom Arama Dökümü ve Konuşma Dökümü Nasıl Çıkarılır? Faturalı hat kullanıcıları gelen faturaların yükselmesi gibi durumla karşılaşmıştır. Bu durumla karşılaşan insanlar en yakın Türk Telekom şubesini ziyaret ederek veya müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek arama geçmişi gibi yaptığı işlemleri sorgulamak istemektedir.

Türk Telekom arama geçmişini sorgulayabilmeniz mümkündür. Türk Telekom kullanıcıları tarafından en çok araştırılan “Türk Telekom arama geçmişini nasıl çıkarabilirim?, Türk Telekom konuşma dökümü nasıl çıkarılır?” gibi merak edilen soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Türk Telekom Arama Geçmişi Dokümanı Nasıl Çıkarılır?

Türk Telekom arama geçmişini görmek isteyen kişiler farklı sorgulama yöntemleri ile arama geçmişini sorgulayabilir. Sorgulama yapmak isteyen kişilerin aklına gelen ilk yöntem 444 14 44 hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime gitmektir.

Bir diğer yöntem ise, Türk Telekom merkezlerine giderek, arama geçmişiniz hakkında bilgi almak istediğinizi belirtmelisiniz.

Bu belirtilenlere hiç gerek kalmadan da sorgulama yapmanız mümkündür. Bunun için “Online İşlemler” uygulamasına giriş yapmalısınız. Online işlemler menüsünden arama geçmişinize kolayca erişebilmeniz mümkündür.

Türk Telekom Arama Geçmişini Nasıl Öğrenebilirim?

Türk Telekom arama geçmişiniz her ay faturanıza ek ödeme yaparak alabilirsiniz. Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak, e-posta adresine arama geçmişinizin gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Türk Telekom kullanıcıları 6 ay boyunca arama geçmişine ulaşabilir. 6 aydan önceki konuşmalarınızı da yasal bir süreç içerisinde iseniz, talep edebilirsiniz.

Türk Telekom Arama Dökümü Online İşlemler

Arama geçmişini görmek isteyen kişiler, farklı yöntemler kullanarak arama geçmişi dokümanına erişebilir. Birçok Türk Telekom kullanıcısı tarafından tercih edilen öğrenme yöntemi “Online İşlemler”  menüsüne giriş yapmaktır. Online işlemler menüsüne giriş yaparak 6 aylık arama geçmişinize erişebilir ve e-posta gönderebilirsiniz.

Türk Telekom Arama Geçmişi Görüntüleme

Türk Telekom hat sahipleri kimi saat kaçta aradığını ve kaç saat konuştuğunu aşağıda belirtilen adımları takip ederek öğrenebilir.

 • İlk olarak, https://www.turktelekom.com.tr/ linkine tıklamalısınız.
 • Açılan sayfada “Online İşlemler” menüsüne tıklayın.
 • Daha sonra açılan sayfada telefon numaranızı ve şifrenizi girin.
 • Ardından “Faturalarım ve Fatura İşlemleri” seçeneğine tıklayın.
 • Bunu yaptıktan sonra geriye dönük 6 aylık fatura geçmişinizi göreceksiniz.
 • Herhangi bir faturayı seçin.
 • Bu sayfada konuşma, mesajlaşma ve internet kullanım detaylarınızı görebilirsiniz.

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Online İşlemler

Türk Telekom, faturalı ve faturasız hatlar için arama geçmişi dökümünü online olarak sorgulama imkanı sunmaktadır. Bu dökümde, yapılan aramaların tarihi, saati, süresi ve aranılan numara gibi bilgiler yer alır.

Arama Geçmişi Dökümünü Görüntüleme Yolları:

1. Türk Telekom Online İşlemler:

 • Türk Telekom online işlemler uygulamasına giriş yapınız.
 • TC Kimlik Numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapınız.
 • “Fatura ve Ödemeler” menüsünden “Fatura Detayları” seçeneğini tıklayınız.
 • Görüntülemek istediğiniz faturanın yanındaki “Detay” butonuna basınız.
 • Açılan sayfada “Görüşme Detayları” sekmesine gidiniz.
 • Bu sekmede, seçtiğiniz fatura dönemindeki tüm arama geçmişinizi detaylı olarak görebilirsiniz.

2. Türk Telekom Mobil Uygulaması:

 • Türk Telekom Mobil Uygulamasını indirip, telefonunuza yükleyiniz.
 • Uygulamaya TC Kimlik Numaranız ve şifreniz ile giriş yapınız.
 • **”Menü”**den “Fatura ve Ödemeler” seçeneğini tıklayınız.
 • “Fatura Detayları” seçeneğine gidiniz.
 • Görüntülemek istediğiniz faturanın yanındaki “Detay” butonuna basınız.
 • Açılan sayfada “Görüşme Detayları” sekmesine gidiniz.
 • Bu sekmede, seçtiğiniz fatura dönemindeki tüm arama geçmişinizi detaylı olarak görebilirsiniz.

3. Müşteri Hizmetleri:

 • 444 1 444 numaralı Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak da arama geçmişi dökümünüzü talep edebilirsiniz.
 • Müşteri temsilcisine kimlik bilgilerinizi verdikten sonra, arama geçmişi dökümünüzü e-posta veya posta yoluyla talep edebilirsiniz.

Türk Telekom Arama Dökümü Silme

Türk Telekom, faturalı ve faturasız hatlar için arama geçmişi dökümünü silme imkanı sunmamaktadır. Yasal düzenlemeler gereği, arama geçmişi dökümleri belirli bir süre boyunca saklanmak zorundadır. Türk Telekom geri dönük arama detayı ve konuça dökümü 6 ay boyunca aboneleri sunma zorunluluğu olduğu için silinmemektedir.

Türk Telekom Arama Detayları Silinebilir Mi?

Müşteriler tarafından sorulan sorulardan biri de arama geçmişinin silinip silinemeyeceğidir. Telefonunuzdan yaptığınız arama, mesajlaşma ve internet gibi işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Ancak bu kayıtların silinme ihtimali yoktur. Çünkü bu kayıtlar olası bir mahkeme durumunda delil olarak sayılmaktadır. Bu konuşmalardan hat sahibi sorumludur ve hat sahibi dışında hiç kimse arama kayıtlarına ulaşamaz. Ayrıca başka birinin arama kayıtlarını bulmak, bu kayıtları incelemek yasal suç teşkil eder.

Türk Telekom Hat Dokümanı Nasıl Çıkarılır?

Türk Telekom hat dokümanına ve konuşma detaylarına yalnızca hat sahibi ulaşabilir. Başkasının konuşmalarını incelemek, arama geçmişine ulaşmaya çalışmak suçtur.

Kendinize ait hat dokümanına ulaşmak isteyen kişiler, 444 14 44 numaralı müşteri hizmetlerini aramalı ve hat dokümanı çıkarmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra 10 haneli T.C. kimlik numaranızı müşteri temsilcisine vermelisiniz.  Hat dökümü e-posta adresinize iletilecektir.

Dilerseniz faturanıza ek ücret ödeyerek her ay arama geçmişinizin e-posta adresine gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

En yakın Türk Telekom bayilerini ziyaret ederek de hat dokümanınıza ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom Arama Geçmişine Faturadan Bakılabilir Mi?

Türk Telekom arama geçmişine faturadan bakılabilir. Arama geçmişine her ay düzenli olarak faturadan bakmak isteyen kişiler, ek ücret ödeyerek bunu sağlayabilir. Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak konuşma, mesajlaşma gibi detayları görüntüleyebilirsiniz.

Türk Telekom Arama Dökümü Silme

Türk Telekom arama dökümü silme yada Türk Telekom konuşma dökümü silme işlemi nasıl yapılır bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Yasal olarak geri dönük arama dökümü ve konuşma dökümü sistem kayıtlarından tutulur ve asla silinmez. Hat sahibi geri dönük 6 aylık arama ve konuşma dökümünü silmez ve silmek için müdahale edeme.

Özellikle Türk Telekom en çok konuştukları silme ve Türk Telekom arama detaylarını temizlemek kesinlikle mümkün değildir. Ancak hattınızı başka bir operatöre taşıdığınızda bu kayıtlara siz dahil kimse ulaşamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu