Türk Telekom

Türk Telekom Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır? Nasıl İptal Edilir?

Türk Telekom Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır? Nasıl İptal Edilir? Türk Telekom müşterileri arama yönlendirme özelliği sayesinde herhangi bir çağrıyı kaçırmadan istediği numaradan cevaplayabilmektedir. Bu özelliği kullanan kişiler, kendilerine gelen çağrıları farklı telefonlardan cevaplayabilir.

Aynı zamanda Türk Telekom’un çağrı yönlendirme iptali yapmakta mümkündür. İptal etmek isteyen kişiler, cep telefonundan farklı yöntemler kullanarak bu özelliği devre dışı bırakabilir.

Bu hizmetten faydalanmak isteyen kişiler, bu yazımızda merak ettiği bütün soruların cevabını bulabilir.

Türk Telekom Arama Yönlendirme Nedir?

Türk Telekom arama yönlendirme servisi telefonunuza gelen aramayı başka bir telefona yönlendirmenizi sağlamaktadır. Bu özellik sayesinde gelen aramalar size ulaşamadığı durumda veya telefonunuz kapalıyken başka telefon üzerinden cevaplanabilir.

Türk Telekom arama yönlendirme servisi ücretli olarak verilen bir hizmettir.

Türk Telekom Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom arama yönlendirme Android ve İOS işletim sistemi olan telefonlardan yapılabilir. Her iki işletim sisteminde çağrı yönlendirme işlemi ile ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır.

  • Hangi işletim sistemi olursa olsun yapmanız gereken ilk işlem telefonunuzun “Ayarlar” kısmına girmektir. Daha sonra arama yönlendirme menüsüne giriş yaparak yönlendirme yapmak istediğiniz numarayı yazarak bu işlemi yapabilirsiniz.
  • Arama yönlendirme işlemi yapmak içim diğer seçenek ise, Türk Telekom müşteri hizmetlerini aramaktır. Müşteri hizmetlerini arayarak çağrı yönlendirme işlemi yapmak için 444 14 44 numaralı iletişim hattını aramalısınız.
  • Bir diğer çağrı yönlendirme yöntemi ise, Türk Telekom online işlemler uygulamasına giriş yapmaktır. Bu yöntemi kullanmak isteyen kişiler ilk olarak, Play Store veya App Store’dan uygulamayı telefonuna indirmelidir. Ardından uygulamadan yer alan “Uzaktan Yönlendir” seçeneğini seçmelisiniz.
  • Sms yolu ile de çağrı yönlendirme işlemi yapılabilir. Bu işlemi yapmak için telefonunuzun mesaj kısmına “UY 0 550 *** ** **” yazarak 9224’e mesaj göndermelisiniz.
  • Arama yönlendirme işlemi için son yöntem ise, arama ekranına **21*0550*******# yazarak arama yapmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra size gelen aramalar yazdığınız numaraya iletilir.

Türk Telekom Meşgul Olma Durumunda Çağrı Yönlendirme

Türk Telekom müşterileri meşgul olma durumunda da çağrı yönlendirme işlemi yapabilir. Bu işlemi yapmak isteyen kişiler, **67*TELEFON NO# yazarak arama yapmalıdır. Bu sayede size gelen aramalar yazdığınız numaraya yönlendirilecektir.

Türk Telekom Telefon Kapalıyken Çağrı Yönlendirme

Telefonunuzun kapalı olma durumunda size gelen aramaları kaçırmak istemezseniz, telefonunuz kapalıyken çağrı yönlendirme servisini kullanabilirsiniz. Bu servisi kullanmak isteyen kişiler, telefonunun arama kısmına **62*TELEFONNO# yazarak çağrı yönlendirme işlemini gerçekleştirebilir.

Türk Telekom Cevaplanmamış Çağrıları Yönlendirme

Cevaplanmamış çağrıları yönlendirme işlemi yapmak isteyen Türk Telekom müşterileri telefonunun arama kısmına **61*TELEFONNO# yazarak çağrı yönlendirme işlemi yapabilir.

Türk Telekom Arama Yönlendirme İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom arama yönlendirme iptal işlemini mesaj göndererek, Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak veya Türk Telekom online işlemler uygulamasından yapılabilir. İptal işlemi yapmak isteyen kişiler, aşağıda belirtilen numaraları arayarak da çağrı yönlendirme işlemi yapabilir. Arayarak çağrı yönlendirme işlemi için tuşlanması gereken numaralar aşağıdaki gibidir.

  • Şartsız çağrı yönlendirme iptali için ##21# numarasını aramalısınız.
  • Telefonunuz kapalıyken çağrı yönlendirme iptali için ##62# numarasını aramalısınız.
  • Cevap vermediğiniz aramalardan çağrı yönlendirme iptali için ##61# numarasını aramalısınız.
  • Meşgulken çağrı yönlendirme iptali için ##67# numarasını aramalısınız.

Türk Telekom Arama Yönlendirme Kapalı Gösterme

Türk Telekom aboneleri hattını kapalı gösterme imkanına da sahiptir. Hattını kapalı göstermek isteyen Türk Telekom müşterileri telefonunun arama kısmından #35*0000# kodunu tuşlayarak arama yapmalıdır.

Türk Telekom Çağrı Yönlendirme Hizmeti Ücretli Midir?

Türk Telekom çağrı yönlendirme hizmeti ücretli bir hizmettir. Hangi koşulda yönlendirme yapılırsa yapılsın abone yurt içinde iken yönlendirilen numarayı arıyor gibi ücretlendirilir. Meşgul, ulaşılamama ve cevap verilmeme durumlarında çağrı yönlendirme yapılırsa da abone yurtdışından yapılmış gibi ücretlendirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu