Türk Telekom

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Sorgulama Kodu

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Sorgulama Kodu 2024; Türk Telekom aboneleri kampanyalı ve indirimli fiyatlardan faydalanabilmek için için 1 yıl veya 2 yıl  sözleşme imzalar. Fakat bazen bu taahhüt süresi istenmeyen sebeplerden dolayı sözleşme süresi dolmadan iptal edilir. Taahhüt süresi dolmadan paket iptali gerçekleştiren kişilerden Türk Telekom verdiği indirimleri peşin olarak talep eder.

Cayma bedeli de bozulan taahhütte verilen indirimlerin geri alınması anlamına gelmektedir. Taahhüt süresi dolmadan bozma işlemi yapan kişilerin ödemeleri gereken miktar faturlarına yansıtılır.

Bu yazımızda Türk Telekom taahhüt cayma bedeli öğrenme ve taahhüt sorgulamasının nasıl yapılacağı ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nedir?

Türk Telekom cayma bedeli olarak bilinen durum kullandığınız kampanyanın süresi dolmadan size verilen indirimlerin geri talep edilmesi olarak tanımlanabilir. Cayma bedeli faturaya yansıtılarak geri talep edilmektedir.

Taahhüt süresi dolmadan paketi iptal etmek isteyen kişilerin yapması gereken işlem ilk olarak ne kadar cayma bedeli alınacağını öğrenmek olmalıdır. Bunu öğrenmeden hat kapama veya hat taşıma gibi işlemleri yapmamanızı tavsiye edebiliriz.

Türk Telekom Taahhüt Hangi Durumlarda Bozulur?

Taahhütün hangi durumlarda bozulacağı da Türk Telekom müşterileri tarafından merak edilmektedir. Taahhütün bozulma durumları, hat kapama, farklı bir operatöre geçiş yapma, numara taşıma ve faturasız hatta geçiş yapma gibi durumlardır.

Yukarıda belirtilen işlemler yapılırsa o zamana kadar aldıkları indirimler geri alınır ve kaç ay indirimli fiyattan faydalandıysanız bütün indirimleri faturanız ile geri ödemek durumuda kalırsınız.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom’da cayma bedelini öğrenmek isteyen kişiler, aşağıda belirtilen yöntemlerden herhangi birini kullanarak cayma bedelini öğrenebilir.

  • Cayma bedeli öğrenmek için ilk akla gelen Türk Telekom müşteri hizmetlerini aramaktır. Arayarak cayma bedeli öğrenmek isteyen kişiler, 444 14 44 numaralı iletişim hattı ile irtibata geçmelidir.
  • Bir diğer yöntem ise Türk Telekom online işlemler uygulamasıdır. Uygulamayı Play Store veya App Store’dan telefonunuza indirmelisiniz. Ardından giriş yaparak cayma bedeli sorgulayabilirsiniz.
  • En yakın Türk Telekom bayilerini ziyaret ederek de taahhüt cayma bedelinizi öğrenebilirsiniz.
  • Son olarak telefonun arama kısmına *124# yazarak arama yapmalısınız. Arama yaptıktan sonra gelen ekrana 9 yazarak gönder tuşuna basmalısınız. Ardından 3 sonra 2 tuşlarına basıp gönderdikten sonra kalan süre ve cayma bedeli mesaj olarak telefonunuza gelecektir.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Kodu

Türk Telekom taahhüt sorgulama ve kalan taahhüt süresini öğrenmek için Telefonunuzun arama kısmına *124# yazarak kalan taahüt süresini öğrenebilirsiniz. Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Kodu ile tüm bilgiler telefonunuza mesaj olarak gelmektedir.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nereye Ödenir?

Türk Telekom’da kullandığınız kampanyalı pkaeti erken iptal etmek isterseniz catyma bedeli ödemek durumundasınız. Cayma bedeli son olarak ödenmesi gereken faturaya yansıtılır. Faturalarınızı öderken bilgi edinmek isterseniz, Türk Telekom çağrı merkezlerini arayabilir, Türk Telekom bayilerini ziyaret edebilirsiniz.

Kullandığınız mobil uygulamalardan da cayma bedelini ödeyebilirsiniz. Banka fatura ödemeniz için sizden  ek bir komisyon talep etmez.

Türk Telekom cayma bedeli hesaplamak için Türk Telekom Cayma Bedeli Öğrenme ve Hesaplama 2024 yazımızı okuyabilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Cayma bedeli BTK kararı ile tüm operatörlerde aynı teknik kullanarak hesaplanmaktadır.  Kullanılan ayların veya kullanılmayan ayların süresi indirim bedeli ile çarpılmaktadır. Aşağıda nasıl hesaplanacağı ile ilgili detaylar yer almaktadır.

  • Alınan fatura bedeli
  • İndirim tutarı
  • Kullanılan aylar
  • İndirim tutarı x cayma bedeli faturaya yansır.
  • Türk Telekom Taahhüt

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama İptal Cezası

Türk Telekom cayma bedeli taahhüt süresi kullanım süresinden önce sonlaması anlamına gelmektedir. Bu bedel taahhüt bozulduğunda ödenmesi gereken tutar, yapılan indirimler, cihaz bedeli ve vergilerden oluşmaktadır.

Bu bedel faturaya ek olarak ödenir. Eğer taahhğt sürenizin bitmesine az kaldıysa bitiminden sonra işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli Ne Zaman Ödenir?

Cayma bedeli son fatura ödemenize yansıtılan tutardır.  Bu bedelin son fatura ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekir. Son fatura döneminde öeyemeyecek durumda olan kişiler, taksitlendirme vb. işlemleri yaparak taksitle ödeme yapabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu