Türk Telekom

Türk Telekom Kalan Kullanım Öğrenme ve Sorgulama

Türk Telekom Kalan Kullanım Öğrenme ve Sorgulama 2024; Türk Telekom faturalı veya faturasız hat müşterileri kalan kullanım hakları için internet, dakika ve SMS gibi kalan kullanım haklarını öğrenmek ister. Çünkü birçok kişi zaman aşımına uğramadan paketinin yenilenmesine kadar kalan kullanım hakkının ne kadar olduğunu merak eder.

Kalan kullanım haklarını öğrenmek isteyen Türk Telekom müşterileri farklı yöntemler kullanarak kolayca sorgulayabilir.

Bu yazımızda Türk Telekom müşterileri tarafından merak edilen “Türk Telekom Kalan Kullanım Hakları Nasıl Sorgulanır?, Türk Telekom SMS İle Kalan Kullanım Hakkı Sorgulama, Türk Telekom *123# İle Kalan Kullanım Hakkı Sorgulama” gibi merak edilen detaylar yer almaktadır.

Türk Telekom Kalan Kullanım Hakları Nasıl Sorgulanır?

Türk Telekom faturalı veya faturasız hat kullanıcıları kalan kullanım haklarını farklı sorgulama yöntemleri kullanarak öğrenebilir. Bu sorgulama yöntemi sayesinde birçok Türk Telekom müşterileri zaman aşım ücreti ödemekten kurtulur.

Kalan kullanım hakkını öğrenmek isteyen Türk Telekomlular, SMS göndererek, 444 14 44 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak, online olarak ve daha farklı platformlardan kalan kullanım detaylarını öğrenebilir.

Türk Telekom SMS İle Kalan Kullanım Hakkı Sorgulama

Türk Telekom müşterileri SMS göndererek kalan kullanım hakkını SMS göndererek öğrenebilir. SMS ile kalan kullanım hakkı sorgulaması yapmak isteyen Türk Telekom müşterileri “KALAN” yazarak 5555 numarasına mesaj göndermelidir.

SMS göndererek kalan kullanım haklarını öğrenmek isteyen kişiler  şunu bilmelidir. Atılan SMS kalan kullanım haklarından 2 saat önceki süreyi kapsamamaktadır. 2 saatte yapıtığınız işlemler kalan kullanım haklarınızda belirtilen adete dahil değildir.

Türk Telekom *123# İle Kalan Kullanım Hakkı Sorgulama

Kalan kullanım hakkı sorgulamak için hala geçerli yöntemlerden biri de *123# yöntemidir. Bu yöntemi kullanmak isteyen Türk Telekom müşterileri telefonunun arama kısmına giriş yaparak *123# numaralarını tuşlayarak arama yapmalıdır.

Bu yöntemi kullanan kişilerin belirtilenler dışında herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Türk Telekom sesli yanıt hizmeti sayesinde kalan kullanım haklarınızı öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom 9333 İle Kalan Kullanım Hakları Sorgulama

Telefonunuzun arama kısmına girerek, 9333 numarasını arayarak da kalan kullanım haklarınızı sorgulayabilirsiniz. Arama sonucunda sesli yanıt hizmeti hizmeti ile kalan kullanım detaylarınızı öğrenebilirsiniz.

Mesaj göndererek de kalan kullanım haklarınızı öğrenebilirsiniz. Mesaj göndererek öğrenmek isteyen kişiler, TL yazarak 9333’e mesaj göndermelidir.

9333 numarası ile hem mesaj göndererek hem de arayarak kalan kullanım detaylarınızı öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Online Kalan Bakiye Sorgulama

Türk Telekom online işlemler menüsünden de kalan kullanım haklarınızı sorgulayabilirsiniz. Online olarak bakiye sorgulaması yapmak isteyen Türk Telekom müşterileri https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/ linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra cep numaranız ve şifre ile sisteme giriş yapmalısınız.

Giriş yapmak için şifresi olmayan kişiler “Şifre” yazarak 9520’ye mesaj göndermelidir. Sisteme giriş yaptıktan sonra kalan kullanım haklarınızı öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Cep Asistanı İle Kalan Kullanım Hakkı Öğrenme

Cep Asistanı ile kalan kullanım haklarını öğrenmek isteyen Türk Telekom müşterileri Play Store veya App Store’dan uygulamayı telefonuna indirmelidir. Uygulamayı indirdikten sonra servis menüsüne giriş yaparak asistanı seçmelisiniz.

Asistan kısmında yer alan kredi kısmında kalan alanına tıklamalısınız. Bu alana tıkladıktan sonra kalan kullanım haklarınızı öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Kalan Kullanım Servis Hizmeti Açma Kapama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom kalan kullanım bildirimlerini açıp kapatma servisi ev telefonu ve ev interneti kullana kişilere özel bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde kalan kullanım hakları SMS, e-posta ve sesli yanıt sistemi ile kullanıcıya bildirilir.

Kullanım bildirimi Türk Telekom müşterilerine sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bu hizmet  ev interneti ve ev telefon hizmeti alan kişilerin hesabına otomatik olarak tanımlanır. Bu özelliği kapatmak isteyen kişiler aşağıda belirtilen işlemlerden herhangi birini yaparak kalan kullanım bildirimlerini kapatabilir.

  • Telefonunuzun mesaj kısmına giriş yaparak KULLANIMIPTAL yazıp 6606’ya mesaj göndererek kalan kullanım bildirimini kapatabilirsiniz.
  • Online işlemler merkezinden kalan kullanım hakkınızın bildiriminin iptalini yapabilirsiniz.
  • Türk Telekom bayilerini ziyaret ederek kalan kullanım bildirimini iptal edebilirsiniz.
  • 444 14 44 numaralı iletişim hattını arayarak iptal ettirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu