Türk Telekom

Türk Telekom Fatura Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır? 

Türk Telekom Fatura Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır? Türk Telekom kullanıcıları tarafından en fazla merak edilen konulardan biri de fatura ödemesi tarihi geçerse ne olacağıdır. İnsanlar bazı dönemlerde faturalarını ödemekte sıkıntı yaşayabilir. Faturasını ödeyemeyen Türk Telekom müşterileri ne olacağını merak etmektedir. 

Türk Telekom fatura kesim tarihinde kullanıcılara SMS ve e-posta ile bilgilendirme yapmaktadır. Fatura kesim tarihinde ödenmesi gereken miktar belirlenir ve ne zaman ödeneceği de belirlenmektedir. Fatura kesim tarihinden itibaren en geç 15 gün içerisinde belirlenen fatura ödenmek durumundadır. Fatura ödenmediği takdirde hattınız kapanır. Hattının kaç günde kapanacağı vatandaşlar tarafından merak konusudur. Bu yazımızda fatura ödeme tarihi geçerse ne olacağı ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır. 

Türk Telekom Fatura Ödeme Tarihi Nedir? 

Türk Telekom fatura ödeme tarihi hattınıza ait borçların hesap kesiminden sonra belirlenen tarih olarak  tanımlanmaktadır. Fatura kesim tarihi ve fatura ödeme tarihi farklı bir şeydir. Fatura kesim tarihi ödemeniz gereken faturanın belirlendiği tarihtir. Fatura ödeme tarihi ise bu belirlenen tarihten itibaren 15 gün içerisinde ödenmesi gereken tarih olarak adlandırılmaktadır. 

Fatura kesimi yapıldıktan sonra eğer fatura ödenmezse, Türk Telekom müşterilerine SMS ve e posta ile bilgilendirme yapmaktadır. Faturasını bu bilgilendirmelere rağmen ödemeyen vatandaşların hattına kısıtlama veya engelleme gelir. 

Ardından son ödeme gününde de fatura ödeme yapılmazsa, Türk Telekom tarafından tekrar bilgilendirme mesajı gönderilir ve sizden ödemediğiniz fatura talep edilir. 

Türk Telekom Fatura Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur? 

Türk Telekom fatura ödeme tarihi geçerse ödemeniz için size ek bir hafta süre verilir. Bu bir hafta süre de de ödeme yapmadığınız takdirde hattınız kısıtlanır ve borç gecikmeye girer. Hakkı kısıtlanan kullanıcılar telefonundan herhangi bir işlem yapamaz sadece karşı taraftan gelen aramalara cevap verebilir. 

Türk Telekom Fatura Ödeme Tarihinden Kaç Gün Sonra Hat Kapanır? 

Türk Telekom kullanıcılarına hesap kesim tarihinden sonra faturanın ödenmesi için 15 gün süre tanımaktadır. 15 gün içerisinde faturasını ödeyemeyen kullanıcılara sms’e mail ile bildirim yapılır. buna ek olarak bir hafta daha süre tanımlanır bir hafta içerisinde de faturasını ödeyemeyen kullanıcılara hattı kısıtlanır ve kapatılır.  

Türk Telekom Fatura Borcu Ödenmezse Ne Olur? 

Türk Telekom kullanıcıları fatura borcunu ödeyemediği takdirde ek olarak 7 gün daha süre verilir. 7 gün içerisinde faturasını ödemeyen kullanıcıların hattı giden aramalara kapatılır. Giden aramalara kapatılan hattın borcu üç gün içerisinde ödenmezse hat gelen aramalara da kapatılır ve sizi arayanlar size ulaşılamaz. 

Türk Telekom Fatura Açma Bedeli Ne Kadar? 

Türk Telekom son fatura ödeme tarihi geçtikten sonra hattı kapatılan kullanıcılara dan hat açma bedeli tahsis eder hat açma bedeli 35 TL’dir. Bu bedel hattınız açıldıktan sonra gecikme faizi olarak bir sonraki faturanıza yansıtılır. 

Ocak ayı itibariyle hat açma bedeli son ödeme tarihi geçmiş faturalarda 1,6 oranında, günlük %0,0533 oranında uygulanacaktır. 

Türk Telekom Fatura Ödenmezse Kaç Gün Sonra Gelen Aramalara Hat Kapanır? 

Türk Telekom son ödeme tarihinin geçmesi geçtiği andan itibaren ek olarak 7 gün süre tanımlar. Tanımlanan 7 gün sürenin sona ermesini den sonra telefonunuz giden aramaları kapatılacaktır. Ek olarak 3 gün daha süre verilir. Verilen sürede de fatura ödenmediği takdirde hattınız gelen aramalara da kapatılır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu