Türk Telekom

Numara Taşıma Sonrası Türk Telekom Hattı Ne Zaman Açılır?

Numara Taşıma Sonrası Türk Telekom Hattı Ne Zaman Açılır? Birçok kişi uygun fiyatlı birbirinden avantajlı tarifeleri ve her yerde çekim kalitesi nedeniyle hattını Türk Telekom’a taşımaktadır. Hattını başka bir operatörden Türk Telekom’a  taşıyan birçok kişi ne zaman yeni hattını aktif olacağı sorusuna cevap aramaktadır.

Hattınızı Türk Telekom’a ister online, isterseniz de en yakın Türk Telekom bayisine giderek taşıyabilirsiniz. Başka bir operatörden Türk Telekom’a geçiş yapan kişilerin “Numara taşıma sonrası Türk Telekom hattı nasıl aktif olur?” sorusunun cevabı ile ilgili merak edilen detaylar yazımızda yer almaktadır.

Türk Telekom Hattı Ne Zaman Açılır?

Hattını Türk Telekom’a taşımak isteyen kişiler için ilk olarak belirli bir süreç olmaktadır. Bu süreci eksiksiz tamamlayan vatandaşların hattı 48 saat içerisinde aktif olur. Yani numaranızı Türk Telekom’a taşıdıktan sonra 48 saat içerisinde Türk Telekom hattınızı kullanabilirsiniz.

Türk Telekom Hat Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?

Numaranızı farklı yöntemlere başvurarak Türk Telekom’ taşıyabilirsiniz. Türk Telekom’a taşımak için aşağıda belirtilen yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

  • Numaranızı başka bir operatöre taşımak için 444 14 44 numaralı çağru merkezini arayarak size sunulan tarifelerden faydalanabilirsiniz.
  • Numara taşıma işlemini en yakın Türk Telekom mağazalarını ziyaret ederek de yapabilirsiniz.
  • Türk Telekom’un web sitesinden de numara taşıma işleminizi başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Kapanan Türk Telekom Hattı Nasıl Açılır?

Türk Telekom müşterilerinin karşılaştığı sorunlardan birisi de faturasını ödeyemediği için hattının kapanmasıdır. Borçtan dolayı kapanmış veya sınırlanmış hattını açtırmak isteyen Türk Telekom müşterilerinin hattını açtırması için faturasını ödemesi gerekir. Faturayı ve gecikme bedelini ödeyen kişilerin hattı 1 saat içerisinde kullanıma açılır. Faturanızı ödemeniz durumunda hala arama yapamıyorsanız, 444 14 44 numaralı çağrı merkezini arayarak neden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Yeni Alınan Hat Ne Zaman Açılır?

Yeni alınan Türk Telekom hatları ortalama 2-3 saat içersinde aktif olmaktadır. Eğer hattınızı başka bir operatörden Türk Telekom’a taşıdıysanız da yeni hattınız ortalama 48 saat sonra aktif olacaktır. Türk Telekom’dan yeni hat almak veya hattınızı Türk Telekom’a taşımak için kimlik kartınızın yanınızda olması gerekir.

Türk Telekom Yeni Sim Kart Kaç Saattte Aktif Olur?

Yeni SIM kartın aktive edilmesi yoğunluğa, tatile veya başka nedenlere bağlı olabilir. Herhangi bir sorun yoksa SIM kartınız ortalama birkaç saatte aktif olur. Yoğunluğa göre bu süre 1-2 güne kadar uzayabilir.

Türk Telekom Numara Taşıma Sonrası Hattım Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?

Bazen yeni hat aldığınızda açılmama gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle sorunla karşılaşmanız gerekli bütün işlemleri eksiksiz ve doğru bir şekilde yaptıysanız mümkün değildir. Fakat bazen bu süreç uzayabilir.

Hattınızın açılma süresi en fazla 5 gündür. 5 günden fazla bir süre hattınız aktif hale gelmediyse Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak durumu yetkililere iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu