Bimcell

Bimcell TL Nasıl Gönderilir? Bimcell TL Transferi Nasıl Yapılır?

Bimcell TL Nasıl Gönderilir? Bimcell TL Transferi Nasıl Yapılır? 2023; Bimcell TL nasıl gönderilir? Bimcell TL transferi, Bimcell hattının yaygın şekilde kullanılmaya başlanmasıyla merak edilmeye başladı. Gelişmiş bir marketler zinciri haline gelen BİM, kısa bir süre önce Bimcell operatörünü de müşterilerine sunmaya başlamıştır.

Bimcell, Türk Telekom alt yapısını kullanan bir operatördür ve bu sayede Türk Telekom’da bulunan birçok kampanyadan Bimcell’li olarak faydalanmanız mümkündür. Ancak TL yükleme, TL gönderme, paket satın alma ve benzeri gibi işlemler Türk Telekom bayilerinden yapılmamakla birlikte sadece BİM mağazaları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Müşterilerine birbirinden avantajlı kampanya ve paketler sunan Bimcell TL transferi imkanı da sunmaktadır. Bu sayede Bimcell kullanıcısı olarak diğer operatörlere TL gönderebileceğiniz gibi diğer operatörlerden de TL transferi alabilirsiniz.

Bimcellde Para Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom alt yapısını kullanan Bimcell’de de tıpkı Türk Telekom’da olduğu gibi TL transferi yapmak mümkündür. Bimcell hattınız varsa ve başka Bimcell veya farklı bir operatör hattına TL göndermek istiyorsanız 9235’e kısa mesaj atarak ya da 9235’i arayarak işleminizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Kısa mesaj ile Bimcell TL transferi yapmak için;

  • Öncelikle telefonunuzun kısa mesaj bölümüne gidin,
  • TL transferi yapmak istediğiniz numarayı başında “0” olmadan yazın ve bir boşluk bırakın.
  • Bıraktığınız boşluktan sonra transfer edeceğiniz TL miktarını yazın ve kısa mesajı 9235’e gönderin.

Kısa mesaj gönderdikten sonra kısa sürede işleminiz gerçekleştirilerektir. Diğer bir yöntem ise 9235’i aramaktır. Doğrudan telefonunuzdan 9235’i tuşlayarak operatör yardımıyla sesli görüşme neticesinde de istediğiniz başka bir numaraya TL gönderimi yapabilirsiniz.

Bimcell kullanıcısı olarak operatörü fark etmeksizin başka bir numaraya TL transferi yapabileceğiniz aynı zamanda başka operatörlerden de Bimcell’li olarak “Lira paylaş” daveti ile TL transferi alabilirsiniz.

Bimcell En Az Kaç TL Transfer Edebilirim?

Bimcell’den Bimcell’e en az kaç TL transfer edebilirim sorusuna cevap vermek gerekirse göndereceğiniz tutar en az 1 TL en faz ise 30 TL olarak belirlenmiştir.

Bimcell TL Gönderme Ücreti

Bimcell transfer işlemleri ücretli bir işlemdir. Ancak bu ücretler her yıl değişmekle birlikte aynı zamanda transfer yapacağınız TL miktarına göre de değişmektedir. Operatör fark etmeksizin başka bir numaraya TL transferi yaptığınızca transfer ücreti, gönderdiğiniz TL tutarına ek olarak sizin tarafınızdan alınır.

Bimcell faturasız hat kullanıyorsanız transferiniz karşı operatöre ulaştıktan sonra bu ücret kalan TL bakiyeniz üzerinden düşer. Eğer faturalı Bimcell hattı kullanıyorsanız o halde bir sonraki ayki dönem faturanıza “TL transfer ücreti” olarak yansıtılır.

Bimcell kontör transfer ücreti 2023 yılında;

  • 1 ila 9 TL arasında transferler için 1,99 TL,
  • 10 ila 19 TL transferler için 2,59 TL,

20 ila 30 TL arası transferler için ise 3,29 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyatlar her yıl değişmekle birlikte transfer miktarına göre de Bimcell tarafından farklı fiyatlandırılmaktadır.

Bimcell Lira Paylaş, Bimcell TL Nasıl Gönderilir?

Bimcell transfer yöntemlerinden birisi de “LiraPaylaş” uygulamasıdır. Faturasız bir Bimcell hattınız varsa operatör fark etmeksizin başka numaralardan TL transferi yapmasını isteyebilirsiniz. Bu uygulamayı açabilmek ve sevdiklerinizden TL transferi yapmasını isteyebilmek için kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır.

Telefonunuzun kısa mesaj ekranına gelerek ilk önce başında “0” olmadan TL isteyeceğiniz numarayı yazıp bir boşluk bırakarak istediğiniz TL miktarını yazıp 9235’e gönderin. Bu kısa mesajı gönderdiğiniz anda diğer numaraya TL istediğinize dair mesaj gidecektir. Eğer karşı taraf gelen mesajı “Evet” olarak cevaplarsa Bimcell TL transferi işlemi kısa sürede faturasız hattınıza tanımlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu