Türk Telekom

Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme Bloke Kaldırma

Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme Bloke Kaldırma 2024; SIM kartının bloke olma durumu hemen hemen herkesin karşılaştığı sorunların başında gelmektedir. 3 defa yanlış PIN kodu girilmes halinde SIM kartı bloke olur. SIM kartı bloke olduktan sonra yeniden iletişime açmak için PUK koduna ihtiyaç vardır.

SIM kartınızı ilk satın aldığınızda, kartın üstünde PUK 1 ve PUK 2 kodları bulunur. Kartınızın bloke olması durumunda bu kodları girmeniz gerekir. Bu yazımızda Türk Telekom PUK kodu ile ilgi merak edilen detaylar yer almaktadır.

Türk Telekom SIM Kartı Bloke Kaldırma

SIM kartınızdaki blokeyi kaldırmak için öncelikle PUK 1 ve PUK 2 kodunu bilmeniz gerekmektedir.

PUK 1 ve PUK 2 kodıunuzu SIM kartı alırken verilen karttan, müşteri hizmetlerini arayarak, Türk Telekom online işlemler menüsünden öğrenebilirsiniz. PUK kodlarınızı öğrendikten sonra sayıları girerek, kartınızdaki blokeyi kaldırabilirsiniz.

Türk Telekom PUK 1 ve PUK 2 Kodları Nedir?

Telefonunuzu kapatıp açtığınızda, hat değişiminde  sizden pin kodu istenir. PIN kodunu 3 defadan fazla yanlış girdiğiniz durumda hattınız bloke olur ve PUK kodu istenir. PUK kodunun istenmesinin amacı hattınızın güvenliğini korumaktır.

PUK kodları genelde 8-9 haneden oluşmaktadır. 8-9 haneden oluşan sayıyı doğru girerek hattınızdaki blokeyi kaldırabilirsiniz.

Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme Yöntemi

Türk Telekom hattı alan kişiler, hat aldığı zaman kapalı bir zarf ile birlikte PIN ve PUK kodu yazılı olan bir zarf verilir. PIN kodunu unutan kişiler, kartta yazan PUK kodu ile hattının blokesini kaldırabilir.  Bu kartın kaybedilmesi durumunda aşağıda belirtilen yöntemleri kullanarak PUK kodunuzu öğrenebilirsiniz.

  • Türk Telekom internet adresine giriş yaparak
  • Türk Telekom online işlemler menüsünü kullanarak
  • 550 numarasını tuşlayarak, sesli yanıt sisteminden
  • En yakın Türk Telekom bayisini ziyaret ederek
  • Müşteri hizmetlerini arayarak (444 14 44 )

Yukarıda belirtilen yöntemlerden herhangi birini seçerek PUK kodunu öğrenebilirsiniz. PUK kodunu doğru girmeye özen gösterin. Aksi takdirde PUK 2 kodu istenir. PUK 2 kodunu da yanlış girerseniz hattınız kullanıma tamamen kapatılır.

Türk Telekom PUK Kodunu Nasıl Öğrenirim?

Türk Telekom müşterileri PUK kodunu farklı yöntemler kullanarak öğrenebilir. PUK kodunu öğrenmek isteyen Türk Telekom müşterileri,  444 15 00 numaralı iletişim hattını arayarak veya hattın yasal sahibi 444 54 44 numaralı iletişim hattını arayarak PUK kodunu öğrenebilir.

PUK kodunu Türk Telekom online işlemler menüsünden de öğrenebilirsiniz. Belirtilen yöntemlerden öğrenmek için PUK kodunu kilitlememeniz gerekir.

Türk Telekom PUK Kırma Nasıl Yapılır?

PUK kodunu bilmeyen Türk Telekom müşterileri PUK kodunun kırılıp kırılamayacağını araştırmaktadır. PUK kodunu kırmak mümkün değildir. PUK kodunu öğrenmek isteyen Türk Telekom müşterileri,  Türk Telekom online işlemler menüsüne giriş yaparak, müşteri hizmetlerini arayarak ve farklı yöntemler kullanarak PUK kodunu öğrenebilir.

Türk Telekom PUK 1 ve PUK 2 Kodu

PIN şifrenizi unutmanız durumunda PUK 1 ve PUK 2 kodlarını yazarak kart blokenizi kaldırabilirsiniz. Kart blokesini kaldırmak için ilk olarak PUK 1 kodunu girmelisiniz. PUK kodunu da yanlış girmeniz durumunda hattınız tamamen kapanır ve yeni hat almak zorunda kalabilirsiniz.

PUK 1 ve PUK 2 Kodu Arasındaki Fark Nedir?

SIM kartınız pin kodunuzu 3 defa yanlış girmeniz durumunda PUK1 ve PUK 2 kodu aktif olur. PUK 1 kodu telefonunuzdaki blokeyi kaldırmanıza yardımcı olur. PUK 2 kodu se, bloke olan kodu yeniden aktif etmeinizi sağlar. Hattınızın bloke olması durumunda iki kodu da öğrenmelisiniz.

Türk Telekom PUK Kodunu Yanlış Girersem Ne Olur?

PUK 1 kodunu 10 defa yanlış girmeniz durumunda sizden PUK 2 kodu istenir. PUK 2 kodunu da yanlış girerseniz hattınız taamen bloke olur. Hattınızın bloke olması durumunda yeniden hat çıkarmak zorunda kalırsınız. Bu nedenle PUK 1 ve PUK 2 kodunu girerken dikkat etmelisiniz.

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini Arayarak PUK Kodunu Öğrenme

PUK kodu 8 haneden oluşan bir koddur. Bu kodu alabilmek için 444 54 44 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak, PUK kodunu öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetlerinde ilgilier tarafından sizin olup olmadığınızın anlaşılması için bazı bilgiler talep edilir. Talep edilen bilgileri eksiksiz olarak görevlilere iletmelisiniz.

Türk Telekom Online İşlemlerden PUK Kodunu Öğrenme

Türk Telekom online işlemlerden PUK kodunu öğrenmek isteyen kişiler, aşağıda belirtilen adımları takip ederek öğrenebilir.

  • İlk olarak, https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/ linkine tıklamalısınız.
  • Ardından telefon numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız.
  • Sol tarafta yer alan “Kişisel Bilgilerim” başlığı altında “PUK Bilgisi” tıklamalısınız.
  • Bu alandan PUK 1 ve PUK 2 bilgisine erişebilirsiniz.

PUK Kodumu Unuttum Ne Yapmalıyım?

Birçok kişi PUK kodunu bilmez. PUK kodunu bilmeyen kişiler, Türk Telekom online işlemler menüsüenden veya 444 54 44 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak PUK kodunu öğrenebilir.

Türk Telekom PUK Kodu Nasıl Değiştirilir?

PUK kodunu birçok kişi aklında tutamaz. Akılda daha kalıcı olması içn birçok kişi, “PUK kodunu nasıl değiştirebilirim?” sorusunun cevabını merak etmektedir. PUK kodu değiştirme gibi bir işlem yapılamaz. Şüpheli br işlem olduğunda veya PUK kodu hatalı ise, 444 54 44 numaralı iletişim hattını arayarak PUK kodu yenide belirlenebilir.

PUK kodunu bilmeyen veya unutan kişiler, “Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme”  başlığı altında yer alan paragrafı  okuyarak PUK kodunu öğrenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu