Bimcell

Bimcell Arama Dökümü ve Konuşma Geçmişi Nasıl Çıkarılır?

Bimcell Arama Dökümü ve Konuşma Geçmişi Nasıl Çıkarılır?; Avantajlı tarifeleri uygun fiyatlarda kullanıcılarına sunan Bimcell, ekonomik olmasının yanı sıra aynı zamanda güçlü çekim gücü sayesinde 2015 yılından bu yana geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Avantajlı paketler, tarife ve kampanyalar sunan Bimcell; zaman zaman kullanıcılarına hediyeler de veriyor. Tüm bunların yanı sıra Bimcell kullanıcıları, istedikleri takdirde arama dökümlerini de rahatlıkla çıkarabiliyor. Bu yazımızda Bimcell arama dökümü ve konuşma geçmişi nasıl çıkarılır sorusuna dair tüm detayları bulabilirsiniz.

Bimcell Konuşma Geçmişi Nedir?

Konuşma geçmişi ya da diğer adıyla arama dökümü, her operatörde olduğu gibi Bimcell’de de var olan bir uygulamadır. Bu uygulama kapsamında her 6 ay boyunca kullanıcıların bağlı olduğu operatör fark etmeksizin hangi numara ile kaç dakika konuştuğu ve bu konuşmalarda kaç TL harcadıkları gibi tüm detaylar kayıt altına alınır.

Konuşma geçmişi, bazı hukuki konularda mahkeme kararı ile talep edildiği gibi aynı zamanda Bimcell kullanıcılarının harcadıkları bakiyelerini de nasıl harcadıklarını hesaplayabilmeleri için de önemli bir detaydır.

Bimcell Arama Dökümü Nasıl Alınır?

Bimcell kullanıcısı iseniz istediğiniz takdirde size ait olan Bimcell hattınıza ait arama dökümlerinizi kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Arama geçmişinizi size en yakın BİM mağazasına giderek talep edebileceğiniz gibi aynı zamanda arama dökümlerinize ve aramalarınıza dair tüm fiyatlandırma bilgilerine Bimcell online işlemler üzerinden de kolayca ulaşabilirsiniz.

1. Bimcell Online İşlemler Arama Geçmişi Alma

Bimcell hattınıza dair görüştüğünüz numaraların, görüşme sürelerinizin ve fiyatlandırma bilgilerinin yer aldığı arama dökümünü online işlemler menüsünden gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda 444 4 551 numaralı hattı tuşlayarak müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Müşteri temsilcinize gerekli talimatı verdiğiniz anda belirli bir zaman dilimini kapsayan arama dökümünüz e-posta adresinize Bimcell tarafından gönderilecektir.

2. Bimcell Bayiden Arama Geçmişi Alma

Bimcell arama geçmişi sorgulama yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise BİM bayileridir. Online işlemler ya da müşteri hizmetleri kanalı ile zaman kaybetmek istemiyorsanız size en yakın BİM bayisine giderek arama geçmişi alma talebinde bulunabilirsiniz.

Bimcell Arama Geçmişi Nasıl Öğrenilir?

Bimcell arama geçmişinizi öğrenmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:

Müşteri hizmetlerini arayarak

Bimcell müşteri hizmetlerini 444 4 551’i arayarak arama geçmişinizi öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra arama geçmişi sorgulamak istediğinizi belirterek, numaranızı ve kimlik bilgilerinizi vermeniz yeterlidir.

Kısa mesaj göndererek

Arama geçmişinizi öğrenmek için ARAMA yazıp 5555’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Kısa mesaj gönderdikten sonra, arama geçmişiniz size SMS olarak gönderilecektir.

Bimcell Online İşlemler uygulamasından

Bimcell Online İşlemler uygulamasını kullanarak da arama geçmişinizi öğrenebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra, uygulamaya giriş yapın ve “Arama Geçmişi” sekmesine tıklayın. Bu sekmede, arama geçmişinizi tarihe göre görüntüleyebilirsiniz.

USSD kodu kullanarak

*100#’yi tuşlayarak arama geçmişinizi öğrenebilirsiniz. Bu kodu tuşladıktan sonra, arama geçmişiniz telefonunuzda görüntülenecektir.

Bimcell Arama Dökümü Ne Kadar Saklanır?

Tüm operatörlerde arama dökümlerinin yasal olarak saklanma süresi 6 aydır. Dolayısıyla da Bimcell de abonelerinin arama dökümlerini 6 ay süre ile saklamaktadır.

Bimcell Arama Geçmişi Silme Bimcell Arama Dökümü Nasıl Silinir?

Bimcell arama dökümü nasıl silinir sorusu birçok Bimcell abonesinin merak ettiği sorulardan birisidir. Ancak böyle bir şey mümkün değildir. İster Bimcell abonesi olun isterseniz başka bir operatörün abonesi olun arama geçmişini yasal süre içerisinde silmeniz hiçbir şekilde mümkün değildir.

Başkasının Bimcell Arama Dökümü ve Konuşma Geçmişi Nasıl Çıkarılır?

Bimcell arama dökümü ancak hattın yasal sahibi tarafından çıkarılabileceği gibi aynı zamanda bazı adli olaylarda da mahkeme kararı ile çıkarılabilir. Dolayısıyla da yasal olarak sahibi olmadığınız bir Bimcell hattının konuşma geçmişini çıkarmanız mümkün değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu