Turkcell

Turkcell Özel Numaraya Kapatma ve Açma

Turkcell Özel Numaraya Kapatma ve Açma; Gizli numaradan gelen aramalar şüphesiz ki herkesin başına en az bir kere de olsa gelmiştir. Bununla birlikte özelden ve özellikle konuşulmayan, sessiz çağrılar son derece rahatsız ve şüphe uyandırıcı olabiliyor. Dolayısıyla da tıpkı diğer GSM operatörlerinin müşterileri gibi Turkcell’liler de özel numarayı engellemenin yollarını arıyor.

Turkcell gizli numara engelleme hizmeti sayesinde Turkcell hattınıza gelecek olan özel numaraların tümünü engelleyebilirsiniz. Böylece son derece can sıkıcı ve rahatsız edici bir konu olan özel numara çağrı sorununu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Turkcell özel numaraya açma ve Turkcell özel numaraya kapatma nasıl yapılır yazımızın devamında sizlere tüm detayları ile anlattık.

Turkcell Özel Numaraya Kapatma Nasıl Yapılır?

Turkcell özel numaraya açma kapama konusu Turkcell’lilerin belki de en çok merak ettiği ve araştırdığı bir konudur. Eğer Turkcell’e ait faturalı ya da faturasız hat sahibiyseniz özel numaralardan gelecek olan çağrıları kolay bir şekilde engelleyebilirsiniz.

Turkcell gizli numarayı reddet (ACR) özelliği sayesinde özel numaralı çağrılardan rahatsız olan müşterilerinin bu sorunlarını tamamen ortadan kaldırıyor. Turkcell, faturalı ve faturasız tüm hatlarının fabrika ayarlarını özel numaraya açık olarak hazırlar. Dolayısıyla da Turkcell hattınıza özel numaradan çağrı gelmesini istemiyorsanız “Kapalı” konumda olan özel numara engelleme özelliğini açık hale getirmeniz gereklidir.

Gizli numaralardan gelen çağrıları engelleme özelliğini açtığınızda sizi özel numaradan arayan kişilere Turkcell tarafından “Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir” şeklinde anons dinletilir ve çağrı sonlandırılır.

Turkcell hattınızın kapalı olan özel numarayı engelleme özelliğini iki farklı şekilde açabilir, sizi özel numaradan aramalarını önleyebilirsiniz.

Öncelikle Turkcell Dijital Operatörüm uygulaması üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için uygulamaya girdikten sonra “Çağrı Ayarlarım” menüsünü takip edebilirsiniz.

Diğer yöntem olarak için ise telefonunuzun arama ekranına giderek *253# tuşlamasını yapabilirsiniz.

Bu işlemleri yaptığınızda faturalı ya da faturasız fark etmeksizin Turkcell hattınızı özel numaradan aramalara kapatmış olursunuz. Böylece özel numaradan hiç kimse sizi arayamaz.

Turkcell Özel Numara Açma Nasıl Yapılır?

Turkcell özel numaraya kapatma işlemi yaptıktan sonra hattınıza gelen özel numaradan gelen çağrıları reddetmiş olacaksınız. Şayet hattınıza özel numaralardan çağrı gelmesini istiyorsanız Turkcell özel numaraya kapatma işlemi sonrasında bir de Turkcell özel numaraya açma işlemi yapmanız gereklidir.

Turkcell hattınızı özel numaralara açmak için ilk olarak Turkcell müşteri hizmetleri ile görüşerek destek alabilirsiniz ya da Turkcell Dijital Operatörüm uygulaması üzerinden “Çağrı Ayarlarım” menüsüne giderek işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Diğer yandan tıpkı Turkcell özel numaraya kapatma işlemi gibi tuşlama yöntemiyle işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız aynı şekilde arama ekranından *253# tuşlaması yaparak hattınızı tekrardan özel numaralardan gelen çağrılara açabilirsiniz.

Turkcell Özel Numara Engelleme

Turkcell özel numaraya kapatma işlemi ile özel numara engelleme işlemi aynı işlemdir. Turkcell hattınıza gelen özel numara çağrıları sizi artık çok fazla rahatsız ediyorsa bu durumda hattınıza özel numaraları engelleyebilirsiniz.

Tıpkı özel numaraya kapatma işlemi yapıyormuş gibi telefonunuzun arama ekranından *253# tuşlaması yaptığınızda aynı zamanda Turkcell hattınızdan özel numaralardan gelen çağrıları engellemiş olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu