Turkcell

Turkcell Arama Geçmişi ve Konuşma Dökümü Çıkarma ve Silme

Turkcell Arama Geçmişi ve Konuşma Dökümü Çıkarma ve Silme; GSM operatörlerinden hizmet alan aboneler; zaman zaman fatura dönemi sonunda yüksek rakamlı faturalar ile karşılaşabiliyorlar.

Faturadaki rakamların kişinin mevcut tarife ve paketinden kat ve kat daha fazla olması; aboneleri arama dökümü yani konuşma detayı çıkarmaya yönlendiriyor.

Arama dökümü yani konuşma dokümanı çıkartan kişiler; son 6 aya dair yaptıkları tüm konuşmaları, bu konuşmaların süresini, her bir konuşmanın nasıl ücretlendirildiğini öğrenebiliyorlar.

Arama dökümü talep eden müşterilere aynı zamanda mesaj ve internet kullanımlarına dair detaylı bilgiler de gönderiliyor.

Yani aboneler; son 6 ay içerisindeki mesajlaşmalarının ve internet kullanımlarının ücretini öğrenebiliyorlar.

Bu yazımızda Turkcell faturalı hat kullanan aboneler için Turkcell arama dökümü, konuşma detayı nasıl çıkartılır? sorusunu yanıtlamaya, konuyla ilgili olarak en çok merak edilenleri aydınlatmaya çalışacağız.

Turkcell Arama Dökümü Nedir?

Hat ve telefon dökümanı olarak da adlandırılan arama dökümü; Turkcell abonelerinin fatura dönemi içerisinde yaptıkları tüm konuşmalara, mesajlaşmalara ve internet kullanımlarına yönelik olan detaylı bilgiyi ifade ediyor.

Yani arama dökümünde aboneler; bir fatura döneminde hangi numaralar ile kaçar dakika konuştuklarını, konuşmalarının ücretini görebiliyorlar.

Sms ve internet dökümü talebinde bulunan kişilere arama geçmişlerinin yanı sıra internet kullanım ve sms geçmişlerini de gösteren belge gönderiliyor.

Turkcell aboneleri, farklı şekillerde konuşma detayı çıkartabiliyorlar.

Turkcell Arama Dökümü Nasıl Çıkartılır?

Turkcell arama dökümü  ve Turkcell konuşma dökümü çıkarma yöntemlerini aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz. Başkasının yada size ait arama dökümünü çıkarmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Turkcell Bayiliklerine Giderek Turkcell Konuşma Detayı Çıkarma

Turkcell faturalı hat sahibi olan tüm müşteriler; kendilerine en yakın mağaza ya da bayiliğe giderek, konuşma detayı çıkarabiliyorlar.

Konuşma detayı, yalnızca hattın yasal sahibine veriliyor.

Bu yüzden de konuşma detayı çıkarmak için mağaza ya da bayiliğe giden kişinin yanında giderken TC kimlik kartını ya da nüfus cüzdanını götürmesi gerekiyor.

Konuşma detayı; Turkcell çalışanları tarafından hattın yasal sahibi dışında hiç kimseye verilemiyor.

Yani hat sahibinin eşinin, annesinin, çocuklarının bile arama dökümü talep etme hakkı bulunmuyor.

Arama dökümünün hattın yasal sahibi dışında 3. kişilere verilmesi, yasal anlamda suç teşkil ediyor.

Bu durumda hattın yasal sahibi, hem Turkcell mağazasına hem de konuşma dökümü alan kişiye dava açabiliyor.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Turkcell Konuşma Detayı Çıkarma

Turkcell aboneleri; dilerlerse mağaza ya da bayiliğe gitmek yerine müşteri hizmetlerini arayabiliyor, müşteri temsilcisinden kendi e-mail ya da hotmail adreslerine hat dökümü göndermelerini rica edebiliyorlar.

Müşteri temsilcileri de tıpkı mağaza yetkilileri gibi yalnızca hattın yasal sahibine hat döküm bilgisi veriyorlar.

Abonenin talebi üzerine müşteri temsilcisi tarafından hat sahibinin e-mail ya da hotmail adresine fatura dökümü gönderiliyor.

Müşteri temsilcisini arayarak, e-mail ya da hotmail adresinize fatura dökümü gönderilmesi talebinde bulunmak için Turkcell faturalı hattınızdan 532’yi, diğer operatörlerden ya da sabit hatlardan ise 532 532 00 00 müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

Turkcell Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Konuşma Detayı Çıkarma

Turkcell aboneleri, Turkcell Hesabım üzerinden de konuşma detaylarını görüntüleyebiliyorlar.

Uygulama üzerinden son 6 ayın fatura dökümünü çıkarabiliyorlar.

Turkcell Hesabım üzerinden arama dökümüne ulaşmak için öncelikle https://www.turkcell.com.tr/ linkine tıklamalısınız.

Ardından sayfanın sağ üst köşesindeki profil işaretine tıklamalısınız.

Telefon numarası ve şifre bilgileriniz ile sisteme giriş yapmalısınız.

Daha sonra sayfanın sol tarafındaki menüden Faturalarım—Fatura Ayarlarım kategorilerine tıklamalısınız.

Faturalarım kategorisine tıkladığınızda son fatura dönemine ait olan fatura bilgilerinin yanı sıra son 6 ayın fatura detaylarına da erişebilirsiniz.

Detaylar kısmında fatura dönemine ait mesajlaşma ve internet kullanım bilgilerini de görüntüleyebilirsiniz.

Dilerseniz faturalarınızın PDF formatında çıktılarını da alabilirsiniz.

Turkcell Dijital Operatör Konuşma Dökümü Çıkarma

Turkcell aboneleri; Dijital Operatör Uygulaması üzerinden de konuşma detaylarını görüntüleyebiliyorlar.

Konuşma detayına erişmek isteyenlerin Dijital Operatör Uygulamasına girdikten sonra Faturalarım kategorisine tıklamaları gerekiyor.

Telefonunuzda Dijital Operatör uygulaması mevcut değilse bu uygulamayı telefonunuza Google Play Store ya da Apple Store üzerinden kolaylıkla indirebilirsiniz.

Turkcell Arama Dökümü Nasıl Alınır?

Turkcell arama dökümü almanın yukarıda da bahsettiğimiz gibi 4 yöntemi bulunuyor.

Müşteriler, Turkcell mağaza ya da bayiliklerine giderek, arama dökümü alabiliyorlar.

Turkcell resmi internet sitesi üzerinden veya Dijital Operatör uygulamasından da arama dökümü alınabiliyor.

Alternatif olarak aboneler, Turkcell müşteri temsilcisini arayıp, kendi e-mail ya da hotmail adreslerine fatura dökümü göndertebiliyorlar.

Turkcell Başkasının Arama Dökümü Nasıl Çıkarılır?

Bir başka Turkcell abonesinin arama dökümünü çıkarmak, yasal anlamda suç teşkil ediyor.

Yani aboneler, Turkcell mağaza ya da bayiliklerinden veya Turkcell Müşteri hizmetlerini arayarak, hat dökümü alamıyorlar.

Ancak eşinin, çocuğunun ya da bir yakının Turkcell telefon numarası ve şifre bilgisini bilen kişiler, Turkcell.com.tr sitesi üzerinden bu abonenin arama dökümünü ve konuşma detaylarını görüntüleyebiliyorlar.

Aynı şekilde diğer abonenin Dijital Operatör uygulamasına girerek de konuşma detaylarını görebiliyorlar.

Turkcell Konuşma Dökümü Sorgulama

Turkcell konuşma dökümü ve Turkcell arama detayı sorgulamak için Dijital Operatör uygulamasına giriş yapıyor alabilmeniz gereklidir. Turkcell hesabım uygulamasını telefona indirdikten sonra kullanıcı girişi yaparak sırası ile “İşlem Merkezi” tıklayın açılan sayfadan  “Faturalarım” altında yer alan “Fatura Analizi” adımını takip ediniz. Açılan sayfada güncel fatura bilgilerinizi görebileceğiniz gibi geri dönük 6 aylık faturalarını inceleyebilirsiniz.

Turkcell konuşma dökümü sorgulama ve Turkcell arama dökümü sorgulama işlemi sadece hat sahibi tarafından yapılmaktadır. Eğer başka bir telefondan yada bilgisayardan sorgulama yaparsanız hat sahibine fatura detaylarını incelediniz mesajı gönderilmektedir.

Eşimin Turkcell Arama Dökümü ve Konuşma Dökümünü Nasıl Çıkarırım

Eşinizin yada sevgilinizin aram kökümü ve konuşma dökümünü çıkarmak için eşinizin yada sevgilinizin telefonuna ulaşıyor olmanız gerekmektedir. Eşimin Turkcell arama dökümünü incelemek istiyorum diyorsanız eşinizin telefonuna giriş yapmanız gerekmektedir.

Kendi telefonunuza eşinin hesabını 1 kere kurup şifre belirleyebilirseniz güncel konuşma detayı yada fatura detaylarına ulaşabilirsiniz.

Eşimin konuşma dökümünü çıkarma yollarından biride eşinizin telefonunda bulunan Turkcell hesabım uygulamasına girerek fatura detaylarını her ay sizin belirlediğiniz o posta hesabına gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Fatura kesiminden sonra detaylı konuşma ve mesajlaşama bilgileri size gönderilir.

Turkcell Mesaj Dökümü Nasıl Alınır? 

Aboneler; Turkcell Hesabım uygulamasına giriş yaptıktan sonra sırasıyla Faturalarım-Fatura Ayarlarım seçeneklerine tıkladıklarında fatura ayrıntılarının yanı sıra mesaj ayrıntılarına da erişebiliyorlar.

Ancak yalnızca fatura döneminde mesajlaştıkları numaraları, mesajlaşma adetini ve ücretini görebiliyorlar.

Yani sms içeriğini göremiyorlar.

Mesaj dökümü; Dijital Operatör uygulaması üzerinden de görüntülenebiliyor.

Aboneler; Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak ya da Turkcell mağazasına giderek de mesaj dökümü çıkartabiliyorlar.

Bu durumda mesaj dökümü, hat dökümü ile birlikte müşterilere sunuluyor.

Turkcell Arama Geçmişi Silme

Turkcell faturalı hat kullanan aboneler; arama geçmişlerine dair bilgileri silip silemeyeceklerini de öğrenmek istiyorlar.

Turkcell resmi internet sitesinde ya da Dijital Operatör uygulamasında arama geçmişini silmek, mümkün olmuyor.

Lakin fatura detayları, her ay güncelleniyor. Aboneler, yalnızca son 6 aya dair arama geçmişlerini görebiliyorlar.

Arama geçmişi bilgisi, e-mail ya da hotmail adresine gönderilen kişilere ise bu bilgilerin başkalarının eline geçmesini önlemeleri noktasında fatura dökümünü okuduktan sonra silmelerini öneriyoruz.

Turkcell şifrenizi başkalarıyla daha önce paylaştıysanız şifre bilgilerinizi değiştirerek, bu kişilerin Turkcell.com.tr sitesi üzerinden ya da Dijital Operatör uygulamanızdan fatura döküm bilgilerinize erişmesini engelleyebilirsiniz.

Turkcell Güncel Fatura Detayı

Turkcell faturalı hat kullanan bir aboneyseniz; güncel fatura detayınızı daha önce de bahsettiğimiz gibi sırasıyla Hesabım-Faturalarım-Fatura Ayarlarım-Detay seçeneklerine tıklayarak, görüntüleyebilirsiniz.

Alternatif olarak İşlem Merkezi kategorisine tıklayarak da güncel fatura detayınızı görüntüleyebilirsiniz.

Bu noktada adım adım yapmanız gerekenleri aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

  • İlk olarak Turkcell.com.tr sitesine giriş yapın.
  • Ana sayfanın hemen alt kısmındaki İşlem Merkezi kategorisine tıklayın.
  • Açılan ekrandan Faturalarım seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra Faturalarım seçeneği altında bulunan ‘Güncel Fatura’ seçeneğine tıklayın.

Böylelikle güncel fatura tutarınızı görebilirsiniz. Kullanım detayları için fatura tutarının yazdığı satırın hemen sağ tarafındaki sarı butona tıklayabilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Turkcell telefon dökümanı nasıl çıkarılır? sorusunu yanıtlamaya,  Turkcell arama dökümü çıkarma yollarını sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Sizler de Turkcell abonesiyseniz, konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu