Turkcell

Turkcell Upcall Nedir? Nasıl Kullanılır? Ücretli Mi?

Turkcell Upcall Nedir? Nasıl Kullanılır? Ücretli Mi? Turkcell operatörünün geliştirmiş olduğu Upcall, artık sizi bilinmeyen numara derdinden kurtarıyor.

Bilinmeyen numaralardan aranmak şüphesiz ki herkesin bir de olsa başına gelmiş bir şey olmakla birlikte ayrıca çoğu zaman can sıkıcı bir hal alabilir. Bu noktada hızlı bir şekilde sizi arayan isimsiz numaraların kim olduğunu öğrenmek hatta telefonunuz çalarken isimsiz numaranın kime ait olduğunu ekranda görünmesini istiyorsanız Upcall uygulamasını kullanabilirsiniz.

Turkcell’in geliştirmiş olduğu Upcall uygulaması, son dönemlerde geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Google Play Store ya da Appstore mağazalarından indirebileceğiniz Upcall, isimsiz numaraların kime ait olduğunu gösterirken aynı zamanda kullanıcılarına birçok avantaj da sunuyor.

İsimsiz olan numaralardan gelen çağrılardan rahatsız oluyorsanız ve numaraların kime ait olduğunu görmek istiyorsanız Turkcell Upcall nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? sorularının tüm detaylı cevaplarını yazımızın devamında sizler için bir araya getirdik.

Turkcell Upcall Nedir?

Turkcell Upcall bilinmeyen numara sorgulama servisi olarak Turkcell tarafından geliştirilmiş bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde eğer sizi Turkcell olan ancak rehberinizde kayıtlı olmayan bir numara arıyorsa daha telefonunuz çalarken bile numaranın kime ait olduğunu görebilirsiniz.

Geniş kapsamlı ve güçlü alt yapıya sahip olan Upcall uygulaması, aynı zamanda bilinmeyen numaraları sorgulama özelliğine de sahiptir. Diğer yandan Upcall üzerinden çeşitli yollarla aramalarınızı eğlenceli hale getirebileceğiniz gibi telefonunuz açık konumdayken kapalıymış gibi kullanma ve benzeri gibi birçok özelliği de deneyimleyebilirsiniz.

Turkcell Upcall Ne İşe Yarar?

Upcall nedir zararları var mıdır gibi birçok Turkcell kullanıcısı merak etse de aslında özellikle sürekli isimsiz numaralardan çağrılar alan kişiler için zararı olmamakla birlikte aksine faydası olan bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Upcall, öncelikle sizi arayan ancak rehberinizde kayıtlı olmayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmenizi sağlar. Bunu arama sırasında telefon ekranında görebileceğiniz gibi aynı zamanda daha sonrasında uygulama üzerinden numara sorgulaması yaparak da görebilirsiniz. Temel işlevi bilinmeyen numara sorgulama olsa da aynı zamanda Upcall sayesinde emoji, çıkartma ve benzeri figürlerle görüşmelerinizi daha eğlenceli hale getirebilmeniz de mümkün olabilir.

Turkcell Upcall Nasıl Kullanılır?

Turkcell Upcall bilinmeyen numara sorgulama servisini kullanabilmek için söz konusu servisi hattınıza tanımlamanız gerekecektir. Servisi hattınıza tanımlayabilmek için 3 farklı yoldan herhangi birini izleyebilirsiniz;

  1. Telefonunuzun mesaj yazma bölümünden UPCALL PLUS yazarak 2200’a göndererek üyeliğinizi başlatabilirsiniz.
  2. Telefonunuzda bulunan Turkcell uygulamasına giderek Upcall aboneliği oluşturabilirsiniz.
  3. Turkcell müşteri hizmetlerine 444 0 532 numaralı hat üzerinden ya da Turkcell bayilerinden ulaşarak Upcall servisi aboneliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Bu yollardan herhangi birisi ile Upcall bilinmeyen numaralar aboneliği aldıktan sonra aboneliğiniz kısa sürede hattınıza tanımlanacaktır.

Upcall Dolu Dolu Paketi Nasıl Kullanılır?

Upcall dolu dolu paketi, servisi reklamsız bir şekilde ve daha fazla özellikle sınırsız kullanma imkanı sunan abonelik paketidir. Bu paketi kullanabilmek için telefonunuzun mesaj bölümünden “DOLU” yazıp 2200’a göndermeniz gereklidir. Diğer bir yöntem ise Upcall uygulamasıdır.

Upcall uygulamasına girdikten sonra “Size Özel Teklifler” sekmesi üzerinden de Upcall Dolu Dolu paketi aboneliği alabilirsiniz. Uygulamayı reklamsız kullanmanıza imkan sunan Upcal Dolu Dolu, aynı zamanda Turkcell abonelerine 500 adet numaradan isim ya da isimden numara sorgulama imkanı sunar.

Upcall Özellikleri| Upcall ile Neler Yapılabilir?

Turkcell’in geliştirmiş olduğu bir yeni nesil rehber uygulaması olan Upcall uygulaması, kullanıcılarına beraberinde birçok avantaj da getiriyor. Google Play Store ya da Appstore üzerinden indirebileceğiniz Upcall uygulamasının özelliklerini ve bu uygulama ile neler yapabileceğinizi şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Upcall sayesinde rehberinizde kayıtlı olmayan numaralar sizi arasında arama esnasında telefonunuzun ekranında kimin aradığını görebilirsiniz.
  • Uygulamada “Aramaya konu ekleme” özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde arayan kişi aramaya konu eklediğinde arama sırasında ekranda arama konusu da görülebiliyor.
  • Aramalarınızı emoji ya da resim ekleyerek yapabilir ve arama ekranlarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.
  • Uygulama sayesinde tek bir tık ile grup araması yapabilir, size en yakın nöbetçi eczane ile iletişim kurabilir ya da telefonunuzu rahatsız etme moduna alarak telefonunuz açıkken sizi arayanlara ulaşılamıyor mesajı iletebilirsiniz.
  • Upcall uygulaması sayesinde gelen çağrılar ve cevapsız çağrılar haricinde aynı zamanda telefonunuz kapalıyken ve meşgulken de sizi arayanları Upcall gelen arama bildirimi kayıtlarında görebilirsiniz.

Upcall Nasıl Çalışır?

Upcall, genel olarak bilinmeyen numara sorgulama uygulaması olsa da aynı zamanda kullanıcılarına çeşitli özellikler de sunan bir uygulamadır. Upcall, bir uygulama olarak geliştirilmiş ve bir arayüze sahiptir. Upcall uygulaması içerisinde ihtiyacınız olan tüm özellikleri tek bir tıkla kullanabiliyorsunuz.

Upcall Herkes Kullanabilir mi?

Upcall, ilk olarak Turkcell GSM operatörünün geliştirmiş olduğu ve sadece Turkcell kullanıcılarına sunduğu bir uygulamadır. Ancak daha sonrasında talep ve ilgilerin artmasıyla da Turkcell, Upcall kullanımını tüm operatör kullanıcılarına açmıştır. Dolayısıyla da Upcall Vodafone kullanabilir mi ya da Türk Telekom kullanabilir mi gibi tüm sorulara verilebilecek bir evet cevabı doğmuştur.

Upcall Ücretli mi? Upcall Üyelik Ne Kadar?

Upcall uygulaması, Google Play Store ve Appstore marketlerinden ücretsiz indirilebilen bir uygulamadır. Dolayısıyla da telefonunuza Upcall uygulamasını indirirken herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmaz. Ayrıca uygulamayı kısıtlı da olsa kısmi olarak ücretsiz kullanabilirsiniz.

Uygulamayı reklamsız kullanmak ve uygulamanın tüm ileri seviye özelliklerini deneyimlemek istiyorsanız o halde Upcall Dolu Dolu aboneliği almanız gerekecektir. Yine Turkcell tarafından hazırlanan Upcall Dolu Dolu paketi, ücretli bir uygulama olup uygulamanın gelişmiş tüm özelliklerini reklamsız sunan abonelik modelidir.

Upcall Dolu Dolu üyelik ücreti Turkcell GSM operatörü tarafından belirlenir. Şuan için paketin aylık üyelik ücreti Turkcell tarafından 9,99 TL olarak belirlenmiştir.

Upcall Rahatsız Etme Modu Ücretli mi?

Upcall uygulamasının bir özelliği olan “Rahatsız Etme” modu, telefonunuz açıkken telefonunuzun kapalı olarak görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Upcall uygulamasını ücretsiz kullanabildiğiniz gibi aynı zamanda uygulamanın bir özelliği olan “Rahatsız Etme” modu tamamen ücretsizdir.

Turkcell Upcall Nasıl İptal Edilir?

Turkcell Upcall üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız öncelikle üyelik sürecinizi de göz önünde bulundurarak abonelik süresinin yenilenmeden önce mutlaka iptal talebinizi GSM operatörünüze bildirmelisiniz. İptal işleminizi kısa mesaj yolu ile pratik ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Upcall servis kullanımınızı iptal etmek için telefonunuzun SMS bölümünden IPTAL UPCALL + (abonelik süresi) örneğin; IPTAL UPCALL+3Ay yazarak 2200’a gönderebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu