Turkcell

Turkcell Askercell Nedir? Askercell Paketleri ve Hat Fiyatı

Turkcell Askercell Nedir? Askercell Paketleri ve Hat Fiyatı 2024; Askercell nedir konusuyla ilgili merak edilen tüm soruları sizler için cevaplıyoruz. Turkcell Askercell hat, bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda kullanıma sunulan özel bir hattır. Askere gidecek olan gençler için çıkarılan bu Turkcell hat sayesinde sevdikleriniz ile doya doya konuşabilir ve mesajlaşabilirsiniz.

Genel Kurmay Başkanlığı tarafından sunulan tüm şartlara uyumlu olarak kullanıma açılan Askercell servisi sayesinde er ya da erbaşların aile hasretleri sesli görüşme ve SMS sayesinde sona erecek. Bu hattın kullanıma açılması kolay olup, askerlik süresinin sona ermesi ile birlikte kolayca Turkcell Askercell hat iptali de yapılabilmesine olanak tanıyor.

Faturasız hat olarak kullanıma sunulan bu hat, aynı zamanda data kullanımına kapalıdır. Kullanıcılar, söz konusu hattı sadece telefon görüşmelerinde ve mesajlaşmalarda kullanabilmektedir. Peki, Turkcell Askercell nedir, Turkcell Askercell paketleri nelerdir? İşte, Askercell hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar ve ayrıntılar…

Turkcell Askercell Nedir? Asker Hattı Nerden Alınır?

Askercell hat, Turkcell şirketi tarafından kullanıma sunulan özel bir hizmettir. Askere gidecek olan gençler için çıkarılan bu hizmeti kullanabilmek için herhangi bir Turkcell mağazasına gidebilir ya da birliğinizde yer alan noktalardan başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte hattınız da kullanıma açılacaktır. Kullanıma açılan hat sayesinde 5 yurt içi mobil ve 2 sabit hat olmak üzere 7 farklı numara ile görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Askercell hat için numara taşıma yöntemini de tercih edebilirsiniz. Kullandığınız hat farklı bir operatöre ait ise numara taşıma işlemini kolayca başlatarak Turkcell Askercell hat taşıma işlemi yapmanız mümkündür. Bilindiği gibi tüm hat taşıma işlemlerindeki 3 ile 7 gün arasında ki süreç bu durumda da geçerli olacaktır.

Turkcell Askercell Hat Fiyatı

Tüm Turkcell bayilerinde satılan askercell hat satın almak için kimliğiniz ile beraber Turkcell bayilerine gidebilir yada askeri birliklerde hattı satın alabilirsiniz. Turkcell askercell satış fiyatı 800 TL olarak belirlenmiştir. Askerde kullanmak için satın aldığınız askercell hattını askerliğiniz bittiğinde normal hatta bayilerden çevirebilirsiniz.

Turkcell Askercell TL Yükleme

Turkcell askercell hattınıza bayilerden yada internetten kredi kartınız ile bakiye yükleyebilir yada direk olarak askercell paketi satın alabilirsiniz. Sadece konuşma ve SMS içeren askercell hattınıza paket yüklemek için ASKER IKILI yaz 2200’a mesaj gönderebilirsiniz.

Askercell Hangi Saatlerde Açık?

Turkcell şirketinin geliştirdiği Askercell, Hafta içi 18:00 den sabah 08:00’ a kadar açıktır. Hafta sonları ise herhangi bir sınırlama yoktur. Bu süre zarfı içerisinde hattınıza kayıt ettirdiğiniz 7 farklı numara ile sesli görüşmeler yapabilir ya da sms yöntemi ile mesajlaşabilirsiniz. Gelen aramalar içinde aynı kısıt uygulanmaktadır.

Turkcell Askercell Hat Zorunlu Mu?

Askere gidecek ya da askerde olan kişiler için Turkcell Askercell hat kullanımında herhangi bir zorunluluk yoktur. İsteyen kişiler, bireysel hatlarını kullanabilir. Ancak Genel Kurmay Başkanlığının talimatları gereği askerliği süresince bireysel hat kullanan kişilerin tuşlu telefon kullanması tavsiye edilmektedir.

Askercell Kaç Numara Eklenir?

Turkcell Askercell hat bildiğimiz Turkcell faturalı ya da faturasız hatlardan farklı özelliklere sahiptir. Sınırlı kullanım özelliklerine sahip olması en öne çıkan özellikler arasında yer alır. Hattın görüşmeye açık olduğu saatler sınırlı olduğu gibi görüşme yapılabilecek kişi sayısı da 7 telefon numarası olarak sınırlandırılmıştır.

Turkcell Askercell kullanıcıları, yukarıda da bahsettiğimiz üzere servis aboneliklerine en fazla 7 farklı numara ekleyebilmektedir. Bu numaralardan 5 tanesi mobil 2 tanesi de sabit hat olabilir. Görüşmek istediğiniz numaraları mutlaka kayıt ettirmelisiniz. Zira, kayıt ettirdiğiniz numara dışında herhangi bir kişiyle Turkcell Askercell hat üzerinden görüşme yapamazsınız.

Askercell Mesajlaşma Saatleri Ne Zaman?

Askercell kullanıcıları hafta içi saat 08:00 ile 18:00 arasında hem mesajlaşma hem de görüşme yapamazlar. Fakat, bu süre dışında kalan zaman diliminde Askercell kullanıcıları hem sesli görüşmeler yapabilmekte hem de sms ile mesajlaşabilmektedir. Askercell hattınızın aktif olup olmadığını öğrenebilmek için *199# karakterlerini tuşlamanız yeterli olacaktır.

Askercell Herkesi Arayabilir Mi?

Turkcell Askercell hat nedir sorusuna ek olarak Askercell’ in herkesi arayıp arayamadığı da oldukça fazla sorulmaktadır. Daha önce de bahsettiğimiz üzere Askercell hat kullanıcılarının hattı kullanma olanakları sınırlı olduğu için sadece 7 farklı numara ile görüşmeler yapabilmektedir.

Turkcell Askercell Servisi Nasıl Aktifleşir?

Askercell servisi, gerekli başvuruların yapılmasından sonra aktif olmaktadır. Bu süre içerisinde Askercell Talep ve Onay formunu doldurmalı ve SİM kartınızın aktif olmasını bekleyebilirsiniz. Ayrıca askercell hattınızın aktif olup olmadığını öğrenmek için *199# tuşlayarak öğrenebilirsiniz.

En sık karşılaştığımız sorulardan biri de Askercell servisi ücretsiz mi sorusu olmaktadır. Turkcell tarafından sunulan bu servis hizmeti ücretsiz verilmektedir. Ancak Askercell servisine geçtiğiniz da size ücretsiz dakika ve sms hakkı tanınmayacaktır. Bunun için ek paketler almanız gerekmektedir.

Peki, Askercell ne kadar? İşte, Turkcell Askercell hat güncel paket fiyatları…

Askercell Paketleri Nelerdir?

Turkcell Askercell hat nedir konusuna ek olarak söz konusu servisin paketleri de oldukça fazla merak ediliyor. Dilerseniz, Turkcell şirketinin sunduğu paketleri gelin birlikte inceleyelim.

  • Askercell 1000 SMS Paketi: 20 TL.
  • Askercell 1000 DK + 1000 SMS: 50 TL.

Yukarıda yer alan Askercell paketleri, aylık periyotlar üzerinden kullanıcılara sunulmaktadır. Ayrıca söz konusu paket içerisinde yer alan kullanımlar, bir sonraki aya da devretmemektedir. Kullanıcılar, 1 ay içerisinde en fazla 10 defa bu paketi satın alabilmektedir.

Askercell İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Askercell iptal etme işlemi son derece kolay ve bir o kadar da pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Söz konusu hattı iptal edebilmek için en yakın Turkcell bayisine gidebilir ve iptal işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kıbrıs’ta Askercell Çekiyor Mu?

Turkcell Askercell kullanıcıları, herhangi bir çekim sorunu ile karşılaşmadan paketlerini Kıbrıs üzerinde de kullanabilmektedir. Ayrıca, Türkiye’ de var olan paketler de Kıbrıs’ ta geçerlidir.

Turkcell Askercell hat nedir konusunu sizler için ayrıntılı olarak incelemeye ve en çok merak edilen Turkcell Askercell hat hakkında ki soruları yanıtlamaya çalıştık. Bu konu hakkında öğrenmek istediğiniz farklı sorularınız var ise bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.

Turkcell Askercell Normal Hatta Çevirme

Turkcell askercell hattını normal hatta çevirmedikçe bu hat askercell olarak kalmaktadır. Turkcell askercell hattını sivil hatta yani normal hatta çevirmek için kimliğiniz ile beraber Turkcell mağazalarına giderek normal hatta çevirebilirsiniz.

Turkcell Askercell Mesaj Girmiyor

Turkcell askercell mesaj gitmiyor yada mesaj gönderemiyorum diyorsanız bunun nedenlerin başında belirlediğiniz 5 numara harici için mesaj gönderemezsiniz. Ayrıca askercell hattı gündüz mesai saatleri içerisinde mesaj göndermeye uygun değildir.

Turkcell Askercell Kalan Kullanım Sorgulama

Askercell hattından kalan kullanım sorgulama ve kalan kullanım öğrenmek için ”KALAN” yazıp 2222’ye mesaj atmanız yeterlidir. Turkcell askercell hattı kullananlar sorgulama işlemi için her hangi bir ücret ödemezler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu