Turkcell

Paycell Kart Nedir? Ne İşe Yarar? Avantajları

Paycell Kart Nedir? Paycell Kart Ne İşe Yarar? Paycell Kart Nerelerde Kullanılır? Paycell Kart Nerede Satılır? Paycell Kart Limit Ne Zamana Yenilenir? Paycell Kart Günlük Çekim Limiti, Paycell Kart Yaş Sınırı ve Paycell Kart Günlük Çekim Limiti detayları yazımızda.

Paycell Kart Nedir? Ne İşe Yarar? Paycell kart nedir konusunu sizler için ayrıntılı olarak inceliyoruz. Paycell kart, geçtiğimiz yıllar içerisinde kullanıma sunulan özel bir alışveriş kartıdır. Birçok farklı noktada satışa sunulan bu kart için herhangi bir yaş sınırlaması da yoktur. Kısacası, dileyen herkes yaş sınırına takılmadan bu kartı kolaylıkla satın alabilmektedir.

Paycell kart kullanıcıları, ayrıca yaptıkları alışverişlerden puan kazanabilmekte ve kazandıkları bu puanları da harcayabilmektedir. Avantajlarıyla ön plana çıkan Paycell karttan para da çekebilirsiniz. Peki, Paycell kart nedir, ne işe yarar? İşte, Paycell kart hakkında merak ettiğiniz tüm konular ve ayrıntılar…

Paycell Kart Nedir?

Paycell kart, operatörden bağımsız olarak kullanılabilen ve herhangi bir yaş sınırı bulunmayan ön ödemeli alışveriş kartıdır. Söz konusu bu kartı kullanabilmek için içerisine para yüklemeniz gerekmektedir. Para yükleme işlemini gerçekleştirdikten sonra kartınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Peki Paycell kart nasıl alınır, Paycell kart ne kadar?

Paycell Kart Nereden Satılır?

Paycell kart, birçok farklı satış noktasından kolaylıkla temin edilebilmektedir. İşte, söz konusu ön ödemeli kartı satın alabileceğiniz o noktalar;

 • Fiziksel Turkcell mağazaları (Kart ücreti 9,90 TL).
 • com.tr (Kart ücreti 3,9 TL).
 • Fiziksel D&R mağazaları (Kart ücreti 5 TL).
 • com.tr (Kart ücreti 5 TL).
 • PTT şubeleri (Kart ücreti 9,90 TL).
 • Şok marketler (Kart ücreti 5 TL).

Yukarıda yer alan mağazalardan Paycell kartı satın alabilirsiniz. Satın alma işleminin hemen ardından mobil cihazınızdan kartınızı kayıt ettirebilir, içerisine yükleme yapabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Peki, Paycell kart ne işe yarar?

Paycell Kart Nasıl Alınır?

Paycell kart sahibi olmak isteyen kişiler Paycell kart nerede alınır sorusunu sıklıkla sormaktadır. Paycell kart Turkcell Mağazaları, turkcell.com.tr, D&R Mağazaları, PTT şubeleri, CarrefourSA Mağazaları, ŞOK Marketler ve hepsiburada.com sitesi üzerinden satın alabilirsiniz.

Paycell Kart Limiti Ne Zaman Yenilenir?

Paycell kart limiti ne zaman yenilenir sorusuna cevap vermek gerekirse Paycell kart limiti yenileme tarihi sizin fatura kesim tarihine göre değişir. Fatura kesim tarihinden sonra fatura borcunu ödediğinizde limitiniz güncellenir.

Paycell Kart Ne İşe Yarar?

Paycell kart ile hem fiziksel mağazalardan hem de online alışveriş sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca, yapacağınız her 1 TL’lik harcama için 2 Paycell puanı kazanabilir ve bir sonraki alışverişinizde bu puanları harcayabilirsiniz. Tüm bu bilgilere ek olarak çeşitli kampanyalardan yararlanabilir ve Paycell kartın ayrıcalıklı dünyası ile tanışabilirsiniz.

Paycell Kart Bakiye Faturaya Yansıtma

Paycell kart uygulamasına giriş yaptığınızda paycell kart hesabınıza tanımlanan tutarı ister birine gönderebilir isterseniz faturanıza yansıtarak kullanabilirsiniz. Paycell kart bakiye faturanıza yansıtılan ücret ilk fatura döneminde sizden tahsil edilir.

Paycell Kart Günlük Çekim Limiti

Paycell kart günlük çekim limiti Turkcell Mağazaları’ndan KYC (Kimlik Teyidi) yapan Turkcell müşterileri için aylık 75.000 TL kadar çıkmaktadır. Turkcell mağazalarından kimlik teyidi yapmayan kişilerin aylık çekim limiti ise 500 TL ile sınırlıdır.

Turkcell bayi ve mağazalarına giderek kimlik doğrulaması yaparak aylık ve günlük çekim limitinizi yükseltebilirsiniz.

Paycell Kart Hazır Limit Hangi ATM’den Çekilir

Paycell kart sahipleri paycell kartına tanımlı olan limiti tüm banka ATM‘lerinden ve PTTmatiklerden dilediği zaman çekebilir. Paycell kartınız ile banka ATM fark etmeden dilediğin ATM’den çekebilirsiniz.

Paycell uygulamasından banka hesabınıza transfer edebileceğiniz gibi dilediğin şekilde limitler dahilinde naki olarak çekim yapabilirsiniz.

Paycell Kart Hazır Limit Kullanamıyorum

En çok yaşanan sorunlardan biride Paycell kart uygulaması üzerinden size tanımlanan limiti kullanmada hata almanızdır. Paycell uygulamasına girdiğinizde size tanımlanan limiti çekemiyor yada banka hesabına transfer edemiyorsanız hattınızın faturalı olmamasından dolayı bu hatayı alabilirsiniz.

Hazır kart  yada rahat paket kullanıyorsanız hazır limiti kullanmanız mümkün değildir.

Paycell Kart İle İnternette Alışveriş Yapılır Mı?

Paycell kart BDDK anlaşması bulunana finansal bir kuruluş olduğu için paycell kart ile internette alışveriş yapmanız mümkün. VISA/Mastercard ile anlaşmalı bulunan Paycell kartınızı internette alış veriş yapmak için dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Paycell Kart Yaş Sınırı

Başvuru anında kullanıma hazır olan Paycell kart telefon numarası ile anında onayladığı için her hangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Anında aktif olan Paycell kart içerisine para yükleyerek yada hazır limiti yaş sınırı ve kıtılaması olmadan hemen kullanabilirsiniz.

Paycell kart özellikle sanal kart özelliği olduğu için Google play üzerinden satın alma gerçekleştirebilir yada UC satın alabilirsiniz.

Paycell Kart Müşteri Hizmetleri Numarası

Paycell kart ile alakalı aklınıza takılan tüm soru ve sorunları 0850 622 60 60 numarası arayarak Paycell müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz.

Paycell Kart Markette Geçer Mi?

Paycell kart kullanıcıları, marketlerden de alışveriş yapabilmektedir. Hatta, zaman zaman yapılan kampanyalar sayesinde kullanıcılar, ekstra puan kazanabilmekte ve kazanılan bu puanları da bir sonraki alışverişlerinde harcayabilmektedir.

Paycell yapılan harcamalar ve yüklemeler üzerinden puan uygulamasına sahiptir. Bu puan uygulaması ile sunulan hediye seçenekleri arasından tercihinize göre puan harcaması yapabilirsiniz.

Paycell 500 TL ve 800 TL Limit Nedir?

Paycell kart nedir sorusuna ek olarak Paycell 500 TL limit ile ilgili de birçok kişi araştırma yapmaktadır. Bu limitten yararlanabilmek için öncelikli olarak Turkcell kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Turkcell kullanıcıları, sadece tek bir tıklama ile kredi kart limitlerini kullanmadan 500 TL’ ye kadar ödemelerini otomatik olarak Turkcell faturalarına yansıtabilmektedir.

Paycell Kart Aylık Ücret Ne Kadar?

Paycell kart kullanımında aylık ücret ödemesi bulunmaktadır. Belirlenen bu ücret ise 1 TL olarak açıklanmıştır. Söz konusu ücret, otomatik olarak her ay hesabınızdan tahsil edilmektedir.

Paycell Kart Nerelerde Geçerli?

Paycell kart, Paycell logosunun geçtiği tüm iş yerlerinde sorunsuz olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, bu kart Shell akaryakıt istasyonlarında, ZUBİZU mobil uygulamasında, Turkcell, DR ve Şok mağazalarında da geçerlidir.

Paycell Kart Anlaşmalı Bankalar

Pacell kart anlaşmalı bankalar ve Paycell kart geçerli olan ATM’ler bakiye öğrenebilir dilerseniz para çekip para yatırabilirsiniz.

 • Akbank T.A.Ş.
 • Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
 • Burgan Bank A.Ş.
 • Denizbank A.Ş.
 • Halkbank A.Ş.
 • ING Bank A.Ş.
 • QNB Finansbank A.Ş.
 • Türk Ekonomi Bankası A.Ş.
 • T. Vakıflar Bankası T.A.O.
 • Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.
 • Ziraat Bankası A.Ş.

Paycell Kart CVV Nerede Yazar

Paycell kart internetten alışveriş yapmak için kullanırken kart numarasının yanın CVV kodunu girmeniz gereklidir. Paycell kart cvv kartın arka yüzeyinde yazar. Eğer paycell kartınız yoksa Paycell uygulamasına giriş yaparak kartlarım kısmından paycell kartınızın cvv bilgisini görebilirsiniz.

Paycell Kart Bakiye Yüklemesi Nereden Yapılır?

Paycell kart bakiye yüklemesi yapabilmek için birçok farklı nokta bulunmaktadır. İşte, bakiye yüklemesi yapabileceğiniz o noktalar…

 • Turkcell mağazalarından,
 • Paycell uygulaması üzerinden,
 • EFT ödemesi yaparak ya da
 • Tüm banka ATM’ lerini kullanarak bakiye yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bakiye yükleme ücretleri hakkında ayrıntılı bilgiler alabilmek için Paycell şirketinin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaç Tane Paycell Kart Satın Alabilirim?

Paycell kart nedir konusuna ek olarak kaç tane Paycell kart alabilirim konusu da oldukça fazla merak ediliyor. Bilindiği üzere, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını kullanarak en fazla 3 adet Paycell karta sahip olabilirsiniz. Yasalar gereği, 3 adetten daha fazla karta ne yazık ki sahip olamazsınız.

Paycell Kart Nakit Çekimi Var Mı?

Paycell kart kullanıcıları, hesaplarında yer alan bakiyeleri çekebilmektedir. Çekim işlemi için, herhangi bir banka ATM’ sine gidebilir ya da PTT matikleri kullanabilirsiniz.

Paycell Kart Trendyol’da Geçerli Mi

Paycell kart internetten alışveriş yapmak için Trendyol dahil tüm e-ticaret sitelerinden geçerlidir. Ayrıca Paycell kart ve Trendyol tarafından yapılan kampanyada Paycell Kart ile Trendyol‘da Tek Seferde 100 TL ve Üzeri Harcamaya 40 TL kazanabilirsiniz.

Paycell Kart Limiti Ne Zaman Yenilenir

Paycell kart limiti yükseltmek be yenilemek için Paycell Kart’ının limitini artırmak için Turkcell Mağazaları’ndan kimlik ve adres teyidinde bulunmanız gerekir. Sana en yakın Turkcell Mağazası’nı kimlik, pasaport veya ehliyetin ile adına kayıtlı fatura veya ikametgâh belgen ile giderek paycell limiti günceleyebilirsiniz.

Paycell kart limiti fatura kesin tarihi ile aynıdır. Fatura kesim tarihiniz ile beraber Paycell kart limitiniz yenilenir. Turkcell fatura kesim tarihini müşteri hizmetlerini arayarak öğrebilirsniz.

Paycell Kart Bedava İnternet

Paycell kart sahibi olan kullanıcılar, çeşitli alışverişler yaparak bedava internet kazanabiliyor. Sizlerde Paycell kart’ın resmi internet sitesine gidebilir ve kampanyalar sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Söz konusu sayfada bedava internet kazandıran kampanyaları görebilir ve bu konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu