Vodafone

Vodafone Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama, Öğrenme ve İptali

Vodafone Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama, Öğrenme ve İptali 2024: Vodafone faturalı hat kullanıcıları veya internet aboneleri kullanım süresi dolmadan aboneliğini iptal ettiği durumlarda cayma bedeli ödemelidir. Aboneliğini iptal eden Vodafone müşterileri ne kadar cayma bedeli ödeyeceğini merak etmektedir.

Vodafone da taahhüt süresi genelde 12 ay veya 24 ay arasında değişmektedir. Bu süre boyunca Vodafone tarifelerinden herhangi birini indirimli olarak kullanabilirsiniz.

Sizler de Vodafone cayma bedeli hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz ve cayma bedeli hesaplamasının nasıl yapılacağını öğrenmek isterseniz bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Vodafone Cayma Bedeli Nedir?

Vodafone cayma bedeli servis sağlayıcılarının sunduğu hizmetlerden faydalanmak amacıyla verilen söz olarak tanımlanabilir. Verilen söz karşılığında satın aldığınız tarifenin indirimli olarak kullanabilirsiniz. Eğer verdiğiniz söz kullanım süresi dolmadan sonlandırmak isterseniz, taahhüdün bozulması durumunda cayma bedeli ödemek zorundasınız.

Vodafone Taahhüt Bedeli Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone taahhüt bedeli sorgulaması yapmak isteyen kişiler, Vodafone Yanımda uygulamasından, Vodafone bayilerini ziyaret ederek veya Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak taahhüt bedeli sorgulaması yapabilir.

Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden cayma bedelini öğrenmek isterseniz, tarifelerim ve paketlerim kısmına giriş yapmalısınız. Buradan kullandığınız pakette kaç ay kaldığını görebilirsiniz. Ardından ödediğiniz faturaları incelemelisiniz. Eğer yeni bir cihaz aldıysanız kaç ay kaldığını ve ödemeniz gereken ücreti otomatik olarak öğrenebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Cayma Bedeli Öğrenme

Vodafone cayma bedeli öğrenme için ilk olarak Vodafone müşteri hizmetleri numarası olan 0 542 542 00 00 ve 542 arayarak öğrenebilirsiniz. Vodafone taahhüt cayma bedeli öğrenme için Yanımda uygulamasına giriş yaparak kalan taahhüt süresinr bakarak cayma bedelini öğrenip sorgulayabilirsiniz.

Vodafone cayma bedelini öğrenmek için Vodafone Cayma Bedeli Öğrenme ve Sorgulama 2024 yazısını okuyabilirsiniz.

Vodafone Cayma Bedeli Hangi Durumlarda Ödenmez?

Vodafone müşterileri hangi durumda cayma bedeli ödemeyeceğini araştırmaktadır. Cayma bedeli ödemek istemezseniz, servis sağlayıcısı vadettiği kriterleri karşılamıyor olması gerekmektedir. Belirtilen kriterleri yerine getirmiyorsa cayma bedeli ödenmesine gerek yoktur.

Vodafone Taahhüt Süresi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Taahhüt süresi hesaplamak isteyen Vodafone müşterileri farklı yöntemler kullanarak hesaplama işlemlerini gerçekleştirebilir.  Taahhüt süresi hesaplamak isteyen kişiler aşağıda belirtilen yöntemleri kullanabilir.

 • Vodafone mağazalarına giderek taahhüt süresi hesaplayabilirsiniz.
 • Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak taahhüt süresi hesaplayabilirsiniz.
 • Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yaparak da cayma bedeli hesaplayabilirsiniz. Bunun için uygulamayı telefonunuza indirmelisiniz. Ardından giriş yapmalısınız. Uygulamadan “Tarifelerim ve Paketlerim” kısmına tıklayarak kalan taahhüt süresini öğrenebilirsiniz.
 • Vodafone’un resmi web sitesine giriş yaparak sözleşme ve taahhüt kısmına tıklayarak da taahhüt süresi öğrenebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt İptali Nasıl Yapılır?

Vodafone taahhüt iptali yapmak isteyen kişiler aşağıda belirtilen yöntemleri kullanarak taahhüt iptali yapabilir.

Vodafone cep merkezlerine giderek dilekçe yazılmalıdır. Yazılan dilekçeyi de genel merkeze faks çekmelisiniz.

Vodafone Müşteri Hizmetleri’ni arayarak sesli komut ile taahhüt işleminizi sonlandırabilirsiniz.

Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak taahhüt iptali yapabilirsiniz.

Son olarak Vodafone Yanımda uygulamasından taahhüt iptali yapabilirsiniz. Bunun için Vodafone Yanımda uygulamasını indirerek giriş yapmalısınız. Ardından “Dijital Asistanım” Tobi’ye yazarak iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Ödeme Nasıl Yapılır?

Vodafone taahhüt iptali yapan kişiler farklı yöntemler kullanarak ödeme işlemlerini gerçekleştirebilir. Taahhüt ödemesi yapmak isteyen kişiler şu yöntemleri kullanarak ödeme işlemlerini yapabilir.

 • İnternet bankacılığı ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Vodafone mağazalarına giderek ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Vodafone Self Servis ile ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun aram kısmından *7000#’i tuşlayarak fatura ödeme sayfasına giriş yapmalısınız.

Vodafone Taahhüt Sorgulama Kodu

Vodafone taahhüt sorgulama kodu ile faturalı hat aboneleri kaç ay kullanım süresi kaldığını öğrenebilir. Kaç ay kaldığını öğrenmek isteyen Vodafone müşterileri 7000 sesli yanıt sistemini arayarak da cayma bedelinin süresini öğrenebilir. Bir diğer sorgulama sistemi ise, *7000# tuşlayarak arama tuşuna basmalıdır. Bu kod ile kaç ay taahhüdünüzüz kaldığını öğrenebilirsiniz.

Vodafone Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Taahhüt bozulduğunda ne kadar cayma bedeli ödeyeceğini öğrenmek isteyen kişiler aşağıda belirtilen bilgiler ile ne kadar cayma bedeli ödemesi gerektiğini hesaplayabilir.

 • Yapılan indirimler
 • Vergi
 • Aktivasyon ücreti
 • Varsa cihaz taksitleri
 • Başvuru ücreti
 • Hizmet ücreti

Yukarıda belirtilen bütün hizmetlerin bedeli faturanıza yansıtılır. Bu ücretleri cayma bedelinden sonraki faturanızda ödemeniz gerekmektedir.

Vodafone Taahhüt Bitince Ne Olur?

Vodafone müşterileri 12 ay veya 24 ay taahhüt bedeli ile tarifeleri uygun fiyata kullanabilir. Ancak taahhüt süresi dolan kişiler, yenileme yapmadığı takdirde indirimli paketi yüksek fiyata kullanır ve taahhütsüz olarak kullanmaya devam eder. Dilerseniz taahhüt yenileme işlemi yaparak taahhütlü kampanyalardan herhangi birini satın alarak uygun fiyata kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu