Vodafone

Vodafone Cayma Bedeli Öğrenme ve Sorgulama

Vodafone Cayma Bedeli Öğrenme ve Sorgulama 2024; Kullandığımız operatörlerde neredeyse hepsinde taahhütlü tarifeler bulunmaktadır. Taahhüt kişilerin1 yıl veya 2 yıl kalma sözü verdiği takdirde daha uygun fiyata kullanmasını sağlar. Ancak belirtilen süre içerisinde bu paketi kullanmak istemeyen kişiler cayma bedeli ödemek durumundadır.

Vodafone tarifeleri arasında taahhütlü tarifelerden faydalanan Vodafone müşterileri cayma bedelini nasıl öğrenebileceğini araştırmaktadır. Bu yazımızda cayma bedeli hesaplama işleminin nasıl yapılacağı, cayma bedeli sorgulamanın nasıl yapılacağı gibi merak edilen detaylar yer almaktadır.

Vodafone Cayma Bedeli Sorgulama Nasıl Yapılır?

Taahhüt bedeli sorgulama işlemi farklı yöntemler kullanılarak yapılabilir.

İlk başvurabileceğiniz sorgulama yöntemi Vodafone müşteri hizmetlerini aramaktır. Bu yöntemi kullanmak isteyen kişiler 542 veya 0542 542 00 00 numaralarını arayarak yetkililerle iletişime geçebilir.

Bir diğer sorgulama yöntemi ise, Vodafone cep merkezlerini ziyaret etmektir. Cep merkezlerine giderek sorgulama yapmak isteyen kişiler, hat sahibine ait kimlik kartını yanında bulundurmalıdır. Kimlik kartı olmayan kişiler cayma bedeli hakkında bilgi sahibi olamaz.

Vodafone Yanımda uygulamasından da taahhüt sorgulama işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde taahhüt bedeli sorgulama iptali yapacak olan kişiler, uygulamayı App Store veya Play Store’dan telefonuna indirmelidir. Ardından telefon numarası ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapmalıdır. Daha sonra uygulama içerisinde yer alan “Tarife” bölümüne giriş yaparak, “Tarifelerim ve Paketlerim” seçeneğine tıklamalıdır.  Bu kısımdan kampanya adı, taahhüt başlangıç tarihi, taahhüt bitiş tarihi, kullanılan süre ve toplam süre, kalan süre ve cayma bedeli gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.

Vodafone Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Taahhüt kullanım süresi dolmadan paket iptali yapmak isteyen kişiler, cayma bedelinin nasıl hesaplanacağını araştırmaktadır. Cayma bedeli hesaplanırken aşağıda belirtilenlere göre hesaplama yapmalısınız.

 • Vergi
 • Aktivasyon ücreti
 • Başvuru ücreti
 • Yapılan indirimler
 • Eğer vatsa aktivasyon ücreti
 • Hizmet ücreti

Vodafone Taahhüt Bozma Nasıl Yapılır?

Vodafone müşterileri taahhüt bozma işleminin nasıl yapılacağını araştırmaktadır. Taahhüt bozmak isteyen kişiler, Vodafone müşteri hizmetlerinden, en yakın Vodafone bayilerini ziyaret ederek veya Vodafone Yanımda uygulamasından taahhüt bozma işlemi yapabilir.

Vodafone Cayma Bedeli Ücreti Ne Zamana Kadar Ödenmelidir?

Vodafone müşterileri faturalarına yansıtılan cayma bedeli ücretini kaç ay içerisinde ödemesi gerektiğini merak eder. Cayma bedelinin taahhüt iptalinden sonraki ilk 3 ay içerisinde ödenmesi gerekir. Borç 3 ay içerisinde ödemediği takdirde o kişinin borcuna faiz uygulanır. Bu nedenle ilk üç içerisinde ödemeye özen gösterin.

Vodafone Taahhüt Sorgulama Kodu

Vodafone faturalı hat aboneleri kısa kod tuşlaması ile kaç ay taahhüt kaldığını sms ve sesli yanıt servisi ile de öğrenebilir. Sesli yanıt servisi ile öğrenmek isteyen kişiler, 7000’i aramalıdır. Bir diğer arama yöntemi ise, *7000#’i tuşlayarak arama yapabilirsiniz. Sorgulama kodu sayesinde güncel faturanız ve kaç ay taahhüdünüzün kaldığını öğrenebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt İptal Etme

Vodafone taahhüt iptali yapmak isteyen kişiler, Vodafone mağazalarına giderek veya e-Devlet sisteminden bu işlemi gerçekleştirebilir. Vodafone mağazalarından iptal işlemi yapmak isterseniz, iptal için dilekçe vermelisiniz. Ancak taahhüt iptali yapmadan önce cayma bedelinin ne kadar olduğunu öğrenmenizde fayda var. Çünkü çok fazla fatura ödeyebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Bitince Ne Olur?

Faturalı ve faturasız hatlara özel genelde 12 ay veya 24 ay taahhütlü tarifeler bulunmaktadır.  Taahhüt süresi bittiğinde eğer taahhüt yenilemesi yapmazsanız indirimli olarak sunulan tarifeyi mevcut fiyatı üzerinden kullanabilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Cayma Bedeli Öğrenme

Vodafone cayma bedeli öğrenmek isteyen kişiler, Vodafone müşteri hizmetleri numarası olan 0542 542 00 00 numaralı iletişim hattını veya 542 iletişim hattını arayarak cayma bedelini öğrenebilir.

 • Ayrıca Vodafone Yanımda uygulamasında da cayma bedeli ve toplam borç bilgisi öğrenilebilir.
 • Vodafone Cayma Bedeli Fiyatları Hesaplama Nasıl Yapılır?
 • Vodafone cayma bedeli hesaplama işlemi satın aldığını pakete ve indirime göre değişmektedir.
 • İlk olarak 120 TL’lik bir paketten 100 TL’ye faydalanmak için 12 ay taahhüt oluşturun.
 • Bu durumda her ay 20 TL kadar bir indirimden faydalanacaksınız.
 • Paketi 8 ay kullandığınızı düşünelim.
 • 8 ay boyunca kullandığınız paketten 8×20=160 TL kadar indirimli fiyattan faydalanırsınız.
 • 4 aylık paket bedelini de 4×100=400 TL olarak faturasınız eklenir.
 • Bu hesaplamalara göre toplamda 560 TL cayma bedeli ödemeniz gerekmektedir.

Vodafone Cayma Bedeli Ödenmezse Ne Olur?

Vodafone cayma bedeli ödenmezse ne olur sorusuna cevap vvermek gerekirse cayma bedeli tutarı son taturanıza yansıtılarak sizden talep edilir. Eğer gelen son faturayı ödemezseniz hakkınızda icda takibi başlatılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu