Vodafone

Vodafone Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır?

Vodafone Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır? Faturalı hat kullanıcıların en çok araştırdığı konulardan biri de fatura ödenmezse hattının kaç günde kapanacağıdır. Yüksek faturalar nedeniyle ödeme yapamayan kişiler hattını kaç günde kısıtlanacağını, faturasınız ödemezse ne olacağını ve daha bunun gibi daha birçok sorunun cevabını aramaktadır.

Vodafone faturasının son ödenme tarihi, belirtilen tarihe kadar ödeme yapmanız gerek tarihtir. Bu yazımızda Vodafone fatura ödenmezse ne olacağı, Vodafone fatura ödenmezse hattınızın kaç günde kapanacağı gibi merak edilen detaylar yer almaktadır.

Vodafone Fatura Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Vodafone fatura kesim tarihinden sonra Vodafone müşterilerine son fatura ödeme tarihi bildirilir. Son ödeme tarihinde faturanızı ödemediyseniz, Vodafone tarafından borcunuz ödenmediğine dair bilgilendirme mesajı gönderilir. Son ödeme tarihi geçtikten sonra ödemeniz için size ek bir hafta süre verilir. Eğer bir hafta içerisinde de ödeme yapmadıysanız hattını giden aramalara kapatılır. 3 gün daha ek süre verilir. Eğer hala fatura ödemesi yapmadıysanız hattınız gelen aramalara da kapatılır. Ödeme yapmadığınız sürece kimse size ulaşamaz.

Vodafone Son Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur?

Vodafone fatura hat abonelerinin karşılaştığı sorunlardan biri de fatura son ödeme tarihi geçerse ne olacağıdır. Faturalı hat aboneleri ilk olarak son ödeme tarihini geçirmemelerine dikkat etmelidir. Son ödeme tarihi geçtiği takdirde faturalı hat abonelerine SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. Bu kişilere ek fatura ödemelerini yapabilmesi için ek bir hafta tanımlanmaktadır.

Bir hafta içerisinde faturasını ödemeyen kişilerin hattı aramalara ve mesaj gönderimine kapatılacaktır. Bundan sonra 3 gün daha ek süre verilmektedir. Verilen üç gün içerisinde ödeme yapmadığınız takdirde hattınız tamamen kapanacaktır.

Sizi arayan kullanıcılar “Bu hat geçici olarak servis dışıdır” gibi bir uyarı ile karşılaşır.

Vodafone Fatura Ödenmezse Hat Kaç Günde Kapanır?

Vodafone fatura ödenmezse hat kaç günde kapanır sorusuna cevap aramaktadır. Son ödeme tarihi 1 hafta içerisinde ödenmediği takdirde hattınız giden aramalara kapanır. Ardından üç daha ek süre verilmektedir. Bu süre içerisinde de ödeme yapmadığınızda hattınız gelen aramalara da tamamen kapanır.

 Vodafone Fatura Ödenmezse İcra Gelir Mi?

Fatura borcunu ödemeyen kişiler, fatura borcunu ödemediği için icralık olmaz. Belirtilen süre içerisinde fatura borcunuzu ödemediğinizde hattınız kullanıma kapatılır. Ancak bu bir aylık süre içerisinde ödeme yaparsanız hattını kullanıma tekrar açılacaktır. Fatura borcunu üç ay boyunca ödemeyen Vodafone müşterileri hakkında yasal işlem başlatılır ve borç yasal yollardan tahsil edilir.

Vodafone Hat Fatura Ödememe Nedeninden Dolayı Kapanırsa Açma Kapama Bedeli Ödenir Mi?

Vodafone müşterileri faturalarını ödemediği takdirde hattı gelen ve giden aramalara kapanır. Faturasını ödedikten sonra bir de hat kapandığı için hat açma bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Vodafone hat açma bedeli 83,21 TL’dir. Bu tutarı da ödedikten sonra hattınız aktif hale gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu