Vodafone

Vodafone Numara Engelleme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

Vodafone Numara Engelleme ve Kaldırma Nasıl Yapılır? Sizi rahatsız eden kişileri Vodafone ile kolayca engelleyebilirsiniz. Böylece siz rahatsız eden kişilerin size ulaşmamasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi akıllı telefonların özelliğini kullanarak veya Vodafone’un müşterilerine sunmuş olduğu numara engelleme ve engel kaldırma servisini kullanarak da yapabilirsiniz.

Bu yazımızdan Vodafone numara engelleme servisini nasıl kullanabileceğiniz ile ilgili detaylar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Vodafone Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Vodafone müşterileri gizli numaradan gelen çağrıları akıllı telefonundan, mesaj göndererek ve Vodafone Yanımda uygulamasından yapabilir. Vodafone Yanımda uygulamasından numara engelleme işlemi yapmak isteyen kişiler, App Store veya Play Store’dan uygulamayı telefonuna indirmelidir. Daha sonra telefon numarası ve şifresi ile giriş yaparak açılan ekranda “İnternet Arama Ayarlarım” sayfasında yer alan “Gizli Numara Engelle” seçeneğine tıklamalıdır.

Mesaj göndererek gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek içinse GIZLI KAPAT yazarak 7046’ya mesaj göndermelidir. Mesaj göndermek istemeyen veya sesli iletim kurmak isteyen kişiler, 7046’yı arayarak da gizli numaralardan gelen çağrıları kapatabilir.

Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek isteyen kişiler, GIZLI AC yazarak 7046’ya mesaj göndermelisiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra gizli numaralardan gelen çağrılar kabul edilir.

Android Telefonlarda Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Android telefonlarda numara engelleme ve engel kaldırma işlemi kolayca yapılabilir. Android işletim sistemine sahip kişiler numara engelleme işleminin nasıl yapılacağı ile ilgili detaylara aşağıdan erişebilir.

  • Akıllı telefonunuzdan “Çağrılar” kısmına girin.
  • Daha sonra “Çağrı Geçmişi” alanına tıklayın.
  • Ardından engellemek istediğiniz numarayı seçin.
  • “Çağrı ayrıntıları” alanına giriş yaparak numara engelleme işleminizi yapabilirsiniz.

IOS Telefonlarda Gizli Numara Nasıl Engellenir?

IOS telefonlarda numara engelleme işlemi yapmak için telefonunuzun son aramalar kısına girmelisiniz.

Daha sonra engellemek istediğiniz numaranın üzerinde tıklamalısınız. Açılan ekranda numara engelleme işleminizi yapabilirsiniz.

Android Telefonlarda Engellenen Numara Nasıl Kaldırılır?

Android telefonlarda engellenen numaranın engelini kaldırmak istiyorsanız, telefonunuzdan “Telefon” alanına girin.

Daha sonra uygulama içerisinde yer alan “Diğer” seçeneğine tıklayın.

Burada “Ayarlar” bölümünde yer alan “Engellenen numaralar” seçeneğine tıklayarak engellediğiniz numaraların listesini görebilirsiniz. Engelini kaldırmak istediğiniz numaranın üzerine tıklayarak numaranın engelini kaldırabilirsiniz.

IOS Telefonlarda Numara Engeli Kaldırma Nasıl Yapılır?

IOS telefonlarda numara engellenen numaraların engelini kaldırmak için “Telefon” alanına giriş yapmalısınız. Ardından “Aramalar” kısmında yer alan “Engellenenler” alanına giriş yaptığında engellediğiniz numaraların listesini göreceksiniz. Bu listeden engelini kaldırmak istediğiniz kişiye tıklamalısınız.

Vodafone Numara Engelleme Kodu

Vodafone numara engelleme kodu 7046’dır. Telefonunuzdan 7046 mesaj atarak dilediğiniz numarayı rahatlıkla engelleyebilirsiniz.

Vodafone Numara Engelleme Mesajla Nasıl Yapılır

Vodafone numara engelleme servisini kullanmak isteyen kişiler SMS ile diledikleri numaranın aramasını engelleyebilirler. Vodafone numara engelleme SMS ile yapmak için GiZLi AC yazarak 7046’ya mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Vodafone Çağrı Engelleme Servisi Ücretli Mi?

Vodafone gizli numaradan gelen aramaları engelleme hizmeti Vodafone müşterilerine ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir.

Vodafone Numara Engelleme Anlaşılır?

Her biri sizi engellediğinde bunu anlamanıın bir çok kolay yolu vardır. Vodafone numara engelleme işleminden sonra çok kısa zil sesi duyar yada hiç duymazsanız bu engellendiğiniz anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu