Vodafone

Vodafone Hat Kapatma Nasıl Yapılır? Hat Kapatma Ücreti

Vodafone Hat Kapatma Nasıl Yapılır? Hat Kapatma Ücreti 2024; Birçok kişi operatör değişikliği veya numara değişikliği yapmak istediğinde hattını kapatmak ister. Vodafone müşterileri de hat kapama işlemini nasıl yapacağını, hat kapama işlemi yaparken ücret ödeyip ödemeyeceğini araştırmaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen Vodafone müşterileri yazımızdan ilgili detaylara erişebilir.

Vodafone Hattımı Nasıl İptal Ettirebilirim?

Vodafone hattını iptal ettirmek isteyen kişiler, e-Devlet sisteminden, 542 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak veya en yakın Vodafone cep merkezlerini ziyaret ederek hat kapama işlemini gerçekleştirebilir. Hat kapama başvurusu yazılı olarak da yapılabilir. Yazılı olarak bireysel hat iptali için hat kapama talep dilekçesi, kimlik fotokopisini 0850 542 50 00’a kurumsal hat iptali için ise, vergi levhası, firma imza sirküleri, yetkili kişinin kimlik fotokopisi ve talebi belirten imzalı dilekçeyi 0850 542 50 05 numaralı iletişim hattına fax ile iletebilir.

E-Devlet Vodafone Hat İptali

e-Devlet sisteminden hat iptali yapmak isteyen kişiler, https://www.turkiye.gov.tr/vodafone-net-abonelik-fesih-basvurusu linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapılmalıdır. Daha sonra buradan kayıtlı olan ve iptal ettirmek istediği hattını bularak iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Hat İptali İçin Gerekli Belgeler

Vodafone hat iptali için gerekli belgeler bireysel hizmetler ve kurumsal hizmetlere göre değişmektedir. İptal talebi için gerekli belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Bireysel Hizmetler İçin Gerekli Evraklar

  • İptal talep formu
  • Hattın yasal sahibinin kimliği

Kurumsal Hizmetler İçin Gerekli Evraklar

  • İptal talep formunun imzalı hali
  • Şirket yetkilisinin kimliği
  • İmza sirküleri ve vergi levhası

İptal talebinizi ilettikten sonra Vodafone tarafından tarafınıza SMS ile bilgilendirme mesajı gelir. Bu mesajı eksik evrak olduğunda veya hizmetiniz kısıtlandığında alırsınız.

İptal işlemi için gerekli evraklar ve incelemeler eksiksiz olarak yapıldığında süreç ile ilgili 0850 542 5 542 numaralı telefondan sizi cayma bedeli ve iade koşulları ile ilgili bilgilendirmek için ilgililer arayacaktır. İptal işleminin hızlı bir şekilde yapılması için bu aramaya yanıt vermeniz son derece önemlidir.

Vodafone hat iptal formuna https://cms.vodafone.com.tr/static/files/22-03/23/vodafone-net-hizmet-iptal-talep-formu.pdf linkine tıklayarak erişebilirsiniz.

Vodafone Hat Kapama Ücreti Ne Kadardır?

Vodafone hat kapama ücreti faturalı ve faturasız hatlara göre değişmektedir. Faturalı hatlarda iptal durumunda ihya ücreti yeni tesis vergileridir.

Faturasız hat ihya ücreti ve ruhsat ücreti ise, 373,14 TL’dir. Bunlarda 260 TL faturasız hat ihya ücreti, 113,14 TL ise, ruhsat ücreti olarak tahsis edilmektedir. Ruhsat ücreti 12 eşit parçaya bölünerek müşterilerin cep lira yüklemeleri sırasında tahsis edilir.

Hat ihya işlemleri sırasında müşterinin yedek SIM kart istemesi ve sim kart değişikliği talep etmesi durumda 67 TL olarak alınır.

Vodafone Hat Kapatma Cezası

Vodafone hat kapatma cezası faturalı yada faturasız hat sahipleri eğer taahhüt verirlerse ödeyecekleri ücrettir. Cayma bedeli olarak bilinen bu ücret hattın taahhüt süresi bitmeden önce kapatılması halinde son faturaya yansıtılan ücretlerdir.

Vodafone hat kapatma cezası bedeli indirimli kullanılan toplam süre, vergiler ve cayma bedeli adı altında tek seferde tahsil edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu