Vodafone

Vodafone Arayan Kim Servisi Çalışmıyor Mesaj Gelmiyor

Vodafone Arayan Kim Servisi Çalışmıyor; Vodafone kullanan kişiler hattınız kapalı olsa veya çekmese bile sizi kimin aradığını öğrenebilirsiniz. Vodafone arayan kim servisi ile ilk dönemlerinde ücretsiz olarak kullanılan bir servisti. Fakat zamanla bu servis daha önceden ücretli olmuştur. Bu servisin temel amacı telefonunuz kapalı olduğunda veya size ulaşılmadığında sizi arayan kişinin kaç defa aradığını, arayan numarayı görmenizi sağlamaktadır.

Telefonu kapalı olan kişiler veya ulaşılmayan kişiler arayanın kim olduğunu öğrenmek isterse cüzi bir miktar ödeyerek bu servisi kullanabilir.

Ancak bazen arayan kim servisi çalışmayabilir. Bu durum farklı nedenlerden kaynaklanmaktadır. Bu yazımızı okuyarak arayan kim servisi ile ilgili bilgi sahibi olabilir, servisinin çalışmamam nedenlerini öğrenebilirsiniz.

Arayan Kim Servisi Neden Çalışmıyor?

Arayan kim servisi farklı nedenlerden dolayı çalışmayabilir. Bu servisin çalışmamasının en önemli nedeni servisin aktif olmamasından kaynaklanabilir. Servisi aktif etmeniz durumunda hala çalışmıyorsa müşteri hizmetlerini arayabilir, ilgililere durumu iletebilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim Servisine Nasıl Üye Olunur?

Arayan kim servis hizmeti Vodafone’un müşterilerine ücretli olarak sunduğu bir hizmettir. Bu hizmetten faydalanmak isteyen Vodafone müşterileri sisteme üye olmalıdır. Üye olmak için müşteri hizmetlerini arayabilir veya mesaj gönderebilir. Mesaj göndererek servise üye olmak isteyen kişiler, ARAYANKIM yazarak 8000’e mesaj göndermelidir.

Bu servisin aylık kullanım ücreti 6TL ‘dir. Ayrıca ilk defa başlatılan abonelere özel ilk 10 gün kullanım ücretsizdir.

Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır?

Vodafone araya kim servisi kullanmak isteyenler, mesaj göndererek veya 542 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bu servisi kullanmaya başlayabilir. Mesaj göndererek bu servisi kullanmak isteyen kişiler, ARAYANKIM yazarak 8000’e SMS göndermelidir.

Vodafone Arayan Kimse Servisi ve Yönlendirme

Size ulaşılmadığı durumlarda telefonunuzu telesekretere yönlendirebilirsiniz. Telesekretere yönlendirdiğiniz numaralar hakkında detay bilgi sahibi olmak isterseniz telefonunuzun ekranına **62*0542754300# yazarak yönlendirme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  • Tüm aramalar için yönlendirme -> **21*05427543000#
  • Size ulaşılamayan durumlar için yönlendirme -> **62*05427543000#
  • Cevap veremediğiniz durumlar için yönlendirme -> **61*05427543000#
  • Telefonunuzun meşgul olduğu durumlar için yönlendirme -> **67*05427543000#
  • Tüm aramalar için yönlendirmenin iptali -> ##21#
  • Size ulaşılamayan durumlar için yönlendirmenin iptali -> ##62#
  • Cevap veremediğiniz durumlar için yönlendirmenin iptali -> ##61#
  • Telefonunuzun meşgul olduğu durumlar için yönlendirmenin iptali -> ##67#

Vodafone Arayan Kim Servisi Ücretsiz Mi?

Vodafone arayan kim servisi ücretli bir servistir. Bu servisi kullanmak isteyen Vodafone aboneleri 6 TL ödemelidir. Arayan kim servisine abone olan kişiler, size ulaşılamayan numaraları, kaç defa aradığını ve daha bunun gibi detayları öğrenebilir.

Vodafone Arayan Kim Hizmetinden Nasıl Faydalanılır?

“Arayan kim servisi neden çalışmıyor?, Arayan kim servisi nasıl aktif edilir?” soruları Vodafone müşterilerinin bazen karşılaştığı sorunlar arasında yer almaktadır. Bu servisin çalışmamasının nedeni hesabınızdan bir ödeme tahsil edememesinden kaynaklanabilir.

Arayan kim servisini aktif etmediğiniz durumlarda da çalışmaz. Servisi aktif hale getirmek için **62*0542754300# numaralarını tuşlamalısınız.

Bütün bunlara rağmen arayan kim servisi hala çalışmıyorsa 542 ya da 0542 542 00 00 numaralı iletişim hatlarını arayabilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl İptal Edilir?

Vodafone arayan kim servisi her ay otomatik olarak yenilenmektedir. Bu servisin her ay yenilenmesini istemeyen kişiler, IPTAL ARAYANKIM yazarak 8000’e mesaj göndermelidir. Gelen bilgilendirme mesajından sonra arayan kim servisi iptal edilir.

Vodafone Kim Servisi Nedir?

Vodafone kim servisi, arayan kim ile benzer özelliklere sahip bir servistir. Bu servis ile sizi arayan numaraları, arama saatini, kaç defa aradığını mesaj yoluyla iletmektedir. Bu servisten faturalı ve faturasız hat kullanıcıları faydalanabilir.

Vodafone kim servisini aktif etmek için KIM yazarak 7544’e mesaj göndermelisiniz. Sonrasında gelen onay mesajına “EVET” olarak cevaplayarak geri mesaj göndermelisiniz.

Vodafone Kim Servisi Nasıl İptal Edilir?

Vodafone kim servisini iptal etmek isteyen kişiler mesaj göndererek bu servisi iptal edebilir. Aboneliği için telefonunuzun mesaj kısmından IPTAL KIM yazarak 7554’e mesaj göndermelisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu