Turkcell

Turkcell Superbox Nedir? Fiyatı Ne Kadar? Paketler

Turkcell Superbox Nedir? Superbox Fiyatı Ne Kadar? Turkcell Superbox nedir sorusuna yanıt vereceğimiz bu yazımızda Superbox avantajları ve paketleri hakkındaki bilgilere de ulaşmanız mümkün olacaktır. Superbox, bilindiği üzere Turkcell şirketi tarafından kullanıma sunulan özel bir modem cihazıdır. Kullanıcılar, söz konusu bu modem cihazını kullanarak diledikleri yerden internete girebilmektedir.

Herhangi bir alt yapı gereksinimi bulunmayan Superbox, kullanıcılarına aynı zamanda Fiber hızında bir internette sunmaktadır. Sizlerde, alt yapısız ve taşınabilir bir internet arayışı içerisindeyseniz bu cihazı ayrıntılı olarak araştırabilirsiniz. Peki, Turkcell Superbox nedir, paket fiyatı ne kadardır? İşte, tüm yönleriyle Turkcell Superbox hizmeti

Turkcell Superbox Nedir?

Turkcell Superbox, herhangi bir internet alt yapısına sahip olmayan ve taşınabilir internet özelliğini içerisinde barındıran bir cihazdır. Söz konusu cihazı kullanabilmek için minimum 4,5G şebekesinin desteklendiği bir lokasyonda bulunmanız yeterli olacaktır. Sim kart vasıtasıyla çalışan bu ürün sayesinde 375 Mbps hızına kadar internet kullanılabilmektedir.

Turkcell Superbox Özellikleri

Turkcell Superbox nedir konusuna ek olarak söz konusu cihazın özellikleri de oldukça fazla merak ediliyor. Dilerseniz, konuyu fazla uzatmadan Turkcell Superbox hizmetinin özelliklerini gelin birlikte inceleyelim.

 • Superbox kullanıcıları, herhangi bir internet alt yapısına gerek duymadan Sim Kart eşliğinde internete girebilmektedir.
 • Turkcell Superbox, kullanıcılarına fiber internet yapısını sim kart üzerinden sunmaktadır.
 • Kullanıcılar bu cihaz sayesinde herhangi bir kablo bağlantısı kullanmadan Wi-Fi üzerinden internete bağlanabilmektedir.
 • Superbox paketleri içerisinde kotasız internet hizmeti de bulunmaktadır.
 • Superbox sahibi olan kullanıcılar, 4,5G bağlantısının olduğu her yerde kolaylıkla internete girebilmektedir.
 • Kullanıcılar, bağlantı sorunları yaşamadan Superbox cihazı ile interneti kullanabilmektedir.

Superbox Başvurusu Nasıl Yapılır?

Superbox nasıl alınır sorusunu sizler için yanıtlıyoruz. Turkcell Superbox başvurusu yapabilmek için en yakın Turkcell mağazasına gidebilir ya da müşteri hizmetlerini arayarak başvuru da bulunabilirsiniz.

4,5G Şebekesini karşılayan bir lokasyonda iseniz Turkcell, adresinize gelecektir. Adresinizde tekrar bir şebeke kontrolü yapılacak ve hemen ardından uygun görülmesi durumunda Superbox kurulumu gerçekleşecektir.

Tüm bu bilgilere ek olarak başvuru işlemleri de adresiniz de yapılacaktır. Başvuru işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte internetiniz de aynı gün içerisinde açılacaktır. Ortalama başvuru süresi ise yoğunluğa göre 2 gün sürebilmektedir.

Superbox Kota Sorgulama

Superboz kalan kullanım miktarını SMS yada İnternetten online işlemler menüsünden kolaylıkla sorgulayabilirsiniz. Dijital Operatör uygulamasını telefonunuza indirerek Superbox kotanızı anlık olarak takip edebilirsiniz.

Superbox madem arayüzüne giriş yaparak SMS ile kalan kullanım kotası örenebilirsiniz. Modem ara yüzüne giriş yaptıktan sonra Sağ üst köşede SMS ile kota sorgulama tuşuna basarak kalan kullanım ve kota bilgisine ulaşabilirsiniz.

Turkcell Superbox Nasıl Kullanılır?

Turkcell Superbox nedir, Superbox nasıl çalışır, nasıl kullanılır sorularını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Turkcell şirketinin geliştirdiği bu cihazı kullanabilmek için öncelikli olarak 4,5G internet bağlantısına gereksinim duyulmaktadır.

4,5G internet bağlantısına sahip olan kullanıcılar, cihazı prize takarak hemen kullanabilmektedir. Ayrıca, Turkcell şirketinin sunduğu bu hizmetten yararlanabilmek için herhangi bir internet alt yapısına da gereksinim duyulmamaktadır.

Superbox Müşteri Hizmetleri Numarası

Superbox müşteri hizmetlerine ulaşmak için cep telefonunuzdan 532 arayarak ulaşabilirsiniz. Sabit hattan yada diğer operatörlerden 0532 532 0000 numarasını arayarak Superbox müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Superbox Kaç Cihaza Bağlanır?

Turkcell Superbox kullanıcıları, 32 farklı cihazdan bu hizmeti sorunsuz olarak kullanabilmektedir. Sizlerde, Wi-Fi üzerinden cihazlarınızı bağlayabilir ve internete kolaylıkla girebilirsiniz.

Superbox Kotalı Mı?

Turkcell Superbox hizmeti hem kotalı hem de kotasız olarak kullanılabilmektedir. Kotasız olarak bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilere 15 Mbps internet hızı sunulmaktadır. Fakat, kotalı paketleri kullanmak isteyen kişiler ise maksimum 375 Mbps internet hızına kadar erişebilmektedir.

Superbox Kota Bitince Ne Olur?

Superbox kotası bitince, internet hızı otomatik olarak düşürülmektedir. Fakat, kullanıcılar düşük internet hızını tercih etmezler ise tek seferlik ek paket satın alarak internet hızlarını kolaylıkla arttırabilmektedir.

Turkcell Superbox Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell Superbox kota sorgulama işlemi için online işlemleri tercih edebilir ya da modem arayüzün de bulunan mesaj bölümünden KALAN yazıp 2200’ a mesaj atarak sorgulama işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Superbox Paketi Fiyatları 2024

Turkcell Superbox, kullanıcılarına 3 kotalı ve 1 kotasız olmak üzere 4 farklı paket seçeneğini sunmaktadır. Peki, Turkcell Superbox ne kadar?

Teklif AdıKotaHızSuperbox Modem Kullanım Bedeliİnternet Data Bedeli AylıkÜcret
Superbox 4.5G 150 GB150 GB4.5G Hızında52 TL348 TL400 TL
Superbox 4.5G 250 GB250 GB4.5G Hızında52 TL448 TL500 TL
Superbox 4.5G 400 GB400 GB4.5G Hızında52 TL548 TL600 TL
Superbox 15 Mbps LimitsizLimitsiz15 Mbps’ye kadar52 TL948 TL1000 TL

Superbox 15 Mbps Limitsiz Paketi 2024

Teklif AdıKotaHızSuperbox Modem Kullanım Bedeliİnternet Data Bedeli AylıkÜcret
Superbox 15 Mbps LimitsizLimitsiz15 Mbps’ye Kadar52 TL948 TL1000 TL

Superbox Ek İnternet Paketleri 2024

Yukarıda yer alan paketlere ek olarak Superbox hizmetinin ek paketleri de mevcuttur. Bu paketler ise şu şekildedir;

Ek Paket AdıFaydaFiyat
Superbox Ek 50GB4.5G Hızında 50GB Otomatik Yenilenen Ek İnternet75TL
Superbox 15GB4.5G Hızında 15GB Ek İnternet20,40 TL
Superbox Devam 5GB4.5G Hızında 5GB Otomatik Yenilenen Ek İnternet5,10 TL

Superbox Ev İnterneti Kampanyası

Paket AdıKotaHızİnternet Data Paketi  Aylık FiyatıSuperbox Modem 
12 Ay Taksitli Fiyatı
Toplam Fiyat
Superbox Çalıştır 150 GB 12 Ay150 GB4.5G195 TL205 TL400 TL
Superbox Çalıştır 250 GB 12 Ay250 GB4.5G295 TL 205 TL500 TL
Superbox Çalıştır 400 GB 12 Ay400 GB4.5G395 TL205 TL600 TL
Superbox Çalıştır 15 Mbps 12 AyLimitsiz15 Mbps’ye Kadar795 TL205 TL1000 TL

Ek paket seçeneklerinin dışında Turkcell Superbox hizmetinin taahhütsüz satışı da bulunmaktadır. Bu satışlar ise şu şekildedir;

 • Superbox 100GB 269TL/Ay
 • Superbox Fırsat 100GB 189TL/Ay
 • Superbox 150GB 299TL/Ay
 • Superbox 200GB 319TL/Ay
 • Superbox 300GB 349TL/Ay
 • Superbox 15 Mbps 699TL/Ay
 • Superbox Fırsat10 Mbps 299TL/Ay
 • Superbox Fırsat 20 Mbps 409TL/Ay

Superbox İçin Alt Yapı Gerekli Mi?

Turkcell Superbox nedir sorusuna ek olarak bazı kullanıcılar alt yapının gerekli olup olmadığını da araştırıyor. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere söz konusu hizmeti kullanabilmek için herhangi bir internet alt yapısına gereksinim duyulmamaktadır.

Superbox Arayüzüne Nasıl Girilir?

Superbox arayüzüne giriş yapabilmek için internet tarayıcısının URL adresi bölümüne 192.168.1.1 yazmalı ve Enter tuşuna basmalısınız. Ardından Superbox’ ın modem arayüzü karşınıza gelecektir.

Turkcell Superbox Nasıl İptal Edilir?

Turkcell Superbox iptali için müşteri hizmetlerini arayabilir ya da en yakın Turkcell şubesine giderek iptal talebinde bulunabilirsiniz. Fakat, unutulmamalıdır ki taahhüttünüz devam ederken iptal talebinde bulunursanız cayma bedeli ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Cayma bedeli ile karşılaşmamak için taahhütlünüzün bitmesini bekleyebilirsiniz. Peki, Turkcell Superbox cayma bedeli ne kadar?

Turkcell Superbox Cayma Bedeli Ne Kadar?

Turkcell Superbox nedir konusuna ek olarak söz konusu cihazın cayma bedeli de sık sık araştırılıyor. Her ne kadar bu sorunun yanıtı oldukça fazla merak edilse de ne yazık ki net bir şey söylemek mümkün değildir. Zira, herhangi bir iptal durumunda kullandığınız indirimler ve aylık kullanım sözleri hesaplanıyor ve bu doğrultuda cayma bedeli tarafınıza iletiliyor.

Cayma bedeli hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi almak için Turkcell müşteri hizmetleri ile görüşebilir ya da en yakın Turkcell bayisine giderek cayma bedelini öğrenebilirsiniz.

Turkcell Superbox Yorumları

Turkcell Superbox kullanıcı yorumları oldukça olumludur. Zira, alt yapı sorunu olan birçok kişi bu interneti kullanarak bağlantı sorunlarını aşabilmekte ve rahatça internete girebilmektedir. Ayrıca, taşınabilir olması nedeniyle de kullanıcılar için artı bir avantaj sağlamaktadır. Daha fazla Turkcell Superbox yorumları için forum sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu