Turkcell

Beni Kim Aradı Nasıl Öğrenirim? Ücretsiz Öğrenme

Beni Kim Aradı Nasıl Öğrenirim? Ücretsiz Öğrenme? En başta kişilere kolay ve hızlı erişim imkanı sunan cep telefonları sayesinde sosyal çevremizden istediğimiz kişiyle iletişim halinde olabiliyoruz. Aklımıza takılan bir soruya hemen cevap bulan, merak ettiğimiz bir kişinin halini sormamıza hizmet eden, kariyerimizdeki gelişmeler için iletişim ağını kuvvetlendiren cihaz… Evet! Bunların hepsi telefonların bizlere sunduğu avantajlar. Peki ya can sıkıcı durumları? Maalesef ki can sıkan bazı durumları da beraberinde getirmektedir.

Cep telefonumuz kapalı olduğunda veyahut açık olup da tanımadığımız bir numaraya ait çağrı gördüğümüzde merak duygularımız harekete geçer. Acaba cep telefonum kapalıyken beni kim aradı? Arayanlar arasında x kişi var mıydı? Beni merak edip arayıp sordu mu? Ya da bilinmeyen bir numara ile karşılaştığımızda acaba bu arayan numara kim? Geri dönmeli miyim dönmemeliyim sorusunun cevabı beni kim aramış sorusunun cevabında gizlidir.

Gelelim ana sorumuza: “Beni kim aramış nasıl öğrenirim?”…

Günümüzde bu sorunun cevabını bulmak artık oldukça kolay. Elbette ki kime ait olduğunu bulamadığımız, operatörlere kişilerin talebi üzerine gizlenmiş telefon numaraları da var. Maalesef ki böyle bir durumda müşteri temsilcisinin bilgi veremeyiz dediği bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için ısrar etmenin hiçbir faydası olmayacaktır. Rahatsızlığın boyutu aştığında tek yapılacak şey, savcılığa suç duyurusunda bulunmaktır.

Geriye kalan tüm durumlar için operatörlerin kim aramış servisleri aracılığı ile merakımızı giderebiliyoruz. Türkiye’de en yaygın olarak kullanılmakta olan üç operatör için derlediğimiz güncel beni kimler aramış servisleri hakkında sizlere vereceğimiz bilgilerin işinize yarayacağını düşünüyoruz.

Turkcell Beni Kim Aramış Sorgulama Servisi

Turkcell operatörünün müşterilerine sunmuş olduğu bu hizmet: telefonunuz kapalı iken sizi ne zaman, saat kaçta, kaç kez ve kimin aradığını; telefonunuz açtığınız an itibari ile size bildirim olarak sunan bir yapıya sahiptir. Bu bildirim tarafınıza SMS ile gelmektedir. Turkcell firmasının kendi sloganı ile: “Sizi arayanları bir kenara not eden servis” Beni kim aramış nasıl öğrenirim sorusunu Turkcell operatör sahipleri adına açıklarken, soru-cevap şeklinde anlatımı sürdürmenin daha kolay bir takip imkanı sunabileceğini düşünüyoruz.

Turkcell Beni Kim Aramış Sorgulama Servisi Nasıl Açılır?

Normal mesaj şeklinde yeni bir mesaj iletisi açıyoruz ve KIM yazarak 2200 telefon numarasına mesajımızı gönderiyoruz. Artık bizi hangi tarihte, saat kaçta, kaç kez kim aramış bilgilerine ait cevapları SMS şeklinde almaya başlıyoruz. Ancak bu servise ait aboneliğinizi iptal etmediğiniz sürece aylık ödemelerin faturanıza yansıyacağını unutmamalısınız. Aylık kullanım süreniz bitmedi ve siz bu abonelikten çıktınız diyelim.

Aylık olarak ödemiş olduğunuz bu tutar size iade edilmeyecektir. Sonuç olarak; aboneliğinizi sonlandırmak istediğinizde Turkcell beni kim aramış aboneliği aylık kullanım süresi dolmak üzereyken bu işlemi gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Abonelik dışında beni kimler aramış nasıl öğrenebilirim diyorsanız bunun da yolu daha var. Telefonunuzdan *100# yi tuşlayarak tek kullanımlık olarak bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Tek Kullanımlık Kim Aramış servisi KDV ve ÖİV dahil 1,50 TL’dir.

Turkcell Kim Aramış Servisi Hangi Durumlarda İşe Yarar?

Telefonunuz kapalı olduğunda veya ulaşılamaz bir durumda olduğunda sizi kimlerin aradığını raporlama konusunda işe yaramaktadır.

SMS alıp gönderebilen bir cep telefonuna sahip olan her Turkcell müşterisi bu hizmetten faydalanabilmektedir. Sadece Bireysel Turkcell Rahat tarifesini kullanmakta olan müşteriler istisna olarak bu servisten yararlanamamaktadırlar.

Turkcell Kim Aramış Servisinden Gelen Mesajların İçeriği Nedir?

Gelen her Kim aramış sms içeriğinde, en fazla 3 adet farklı telefon numarası ve bu numaraların sizi aradığı zamana ait bilgileri barındırabilir. En son aramadan başlayarak ilk aramaya doğru sizi arayanların listesini SMS şeklinde göndermeye devam eder. Arama tarihi, arama saati ve arama sayısı bilgileri de bu SMS’lerin içeriğinde yer almaktadır. Birden fazla gizli numara veya birden fazla bilinmeyen numara sizi aramış olsa dahi tüm gizli numaralar bir numara ve tüm bilinmeyenler bir numara şeklinde size bildirilir.

Turkcell Kim Aramış SMS’ler Ne Kadar Süre Bekler?

Okunmamış SMS’ler Turkcell operatöründe 28,5 saat süre boyunca saklanmaktadır. 28,5 saat geçti ve sizin telefonunuz hala kapalıysa veya ulaşılamaz olma durumunu koruyorsa size gelecek olan kim aramış mesajları siz daha okumadan silinir. Ancak yeni yapılan aramalara ait bilgiler kayıt altına alınmaya devam eder. Henüz dinlememiş olduğunuz sesli mesajlar var ise bunlar da üçüncü günün sonunda silinmektedir.

Sadece Turkcell’e Ait Numaralar mı? Diğer Operatörlere Ait Numaralar da Dahil mi?

Turkcell Kim Aramış Servisine üye olduysanız diğer operatörlere ait abonelerin de gelen aramaları size bildirilir. Gizli numaralar ise hangi operatöre ait olur ise olsun telefon numaralara ait bilgilere erişim sağlayamazsınız. Sadece saat kaçta kez gizli numaradan aranmış olduğunuz bilgisine erişebilirsiniz.

Turkcell Kim Aramış Hizmeti Güncel Fiyat Nedir?

KimAramış servisi aylık olarak fiyatlandırılmakta olup 4,50 TL’dir. Bu fiyata KDV ve ÖİV dahil değildir.

Ulaşılmaz Olmak İstiyorsanız;

Telefonunuz size lazım ve kapatmak istemiyorsunuz, şebekenin çekmediği bir yerde de değilsiniz yani size erişim mümkün. Ancak siz yine de ulaşılmaz olup beni kim aramış servisinden faydalanmak istiyor olabilirsiniz. Böyle bir durum için ise Turkcell Operatör için geçerli olmak üzere; 7585 yönlendirme servisine kullanmanız gerekecektir.

Turkcell 7585 Yönlendirme Servisi Nasıl Kullanılır?

Telefonunuzun “Yönlendirme” menüsünden hattınızı, istediğiniz durumu için (örneğin cevapsız, meşgul ve/veya tüm aramalar durumu) 7585’e yönlendirebilirsiniz.

 • “Tüm Aramalar” durumu için yönlendirdiğinizde, sizi arayanlar telefonunuz açık olsa da kapalı anonsu duyacaklar.
 • “Meşgul” durumu için yönlendirdiğinizde; sizi arayanlar telefonunuz meşgulse kapalı anonsu duyacaklar.
 • “Cevapsız” durumu için yönlendirdiğinizde; sizi arayanlar telefona cevap verilmediği zaman kapalı anonsunu duyacaklar.

Her üç durum için de arama detay bilgileriniz anlık olarak SMS’le telefonunuza gönderilir. 7585’e yaptığınız yönlendirmeler ücretsizdir, size iletilen ve arama detaylarını içeren her kısa mesaj ise 1,25 Kuruş olarak ücretlendirilir.

Turkcell Kim Aramış Servisi Nasıl İptal Edilir?

 • IPTAL KIM yazıp 2200 numarasına kısa mesaj atmanız aboneliğinizi sonlandıracaktır.
 • Mesaj dışında abonelikten çıkmak isterseniz: Turkcell.com.tr sitesinden veya Türkcell uygulamasından da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken: “Ayarlarım”-“Çağrı Ayarlarım” adımlarını izlemek.
 • Hayatım Kolay kampanyası eşliğinde tarifeye hediye olarak Kim Aramış Servisi ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu tarifedeyseniz ve ücretsiz olarak size sunulan bu abonelikten çıkmak istiyorsanız 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir ya da IPTAL KIM yazıp 7080’e veya 2200’a SMS gönderebilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim Servisi

Beni kim aramış nasıl öğrenirim diyen Vodafone hat kullanıcıysanız, sizi buraya alalım. Telefonunuz kapalı durumdayken sizleri kimin aradığını merak ediyorsanız ARA KİM yazarak 8000’e SMS gönderebilirsiniz. Böylelikle bu servis hizmetinden faydalanmaya başlayabilir ve size ulaşamayan kişileri anında hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

Özetlersek; Arayan Kim Servisi üyeliğiniz başladıktan sonra; telefonunuz kapalı ya da ulaşılmaz olduğunda sizi arayan kişilere ait

 • Cep telefon numarası,
 • Arama zamanı,
 • Kaç kere aramış olduğu

bilgilerine erişebileceksiniz. Bu bilgiler ise size SMS ile bildirim şeklinde sunulacaktır.

Vodafone Arayan Kim Servisi Ücreti Ne Kadar?

Aylık bazda fiyatlandırılan servisin ücreti 9,90 TL’dir. Bu fiyata tüm vergiler de dahil edilmiştir. Arayan Kim servisine ilk defa başlatılan aboneliklerde ilk 10 gün ücretsizdir. Vodafone Arayan Kim Servisine üyeliğiniz ile birlikte ilk 10 günün ardından (üyelikten çıkmadığınız sürece) 9,90 TL her ay otomatik olarak faturanıza yansıtılır. Yani ön ödemeli olmak üzere hat bakiyenizden düşülür. Yeterli bakiyeniz yok ise ne olur? Böyle bir durumda da hattınıza ilk TL yüklediğinizde, abonelik ücreti ismi altında 9,90 TL sizden tahsil edilecektir.

İptal etmediğiniz sürece abonelik devam eder ve her ay yenilenerek ücretlendirmesi tarafınıza yansıtılır.

Vodafone Şimdi Ara ve Arayan Kim Servisleri

26.05.2021 tarihinde başlanan uygulama ile her Arayan Kim Servisi abonesi aynı zamanda Şimdi Ara servisine de ücretsiz olarak sahiptir. Arayan Kim servisi ile telefonunuza ulaşılamadığında sizi arayanların kim olduğunu öğrenirken, ücretsiz Şimdi Ara aboneliğiniz sayesinde; arayıp da ulaşamamış olduğunuz kişiler telefonlarını açtıklarında anında SMS ile bilgilendirileceksiniz.

Vodafone Arayan Kim Servisinden Kimler Faydalanabilir?

Vodafone bu servisini sadece bireysel değil aynı zamanda kurumsal müşterilerine de sunmaktadır. İster bireysel müşteri olun isterseniz kurumsal, Arayan Kim Servisi aboneliğinizi istediğiniz zaman başlatabilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim Servisi Taahhütlü mü?

Vodafone operatörüne ait Arayan Kim Servisinde herhangi bir taahhüt yoktur ve dilediğiniz zaman üyeliğinizi sona erdirebilirsiniz. Ancak iptal etmediğiniz sürece her ay ön ödemeli olarak, tüm vergiler de dahil olmak üzere 9,90 TL’lik üyelik ücretinin faturanıza yansıtılacağınızı bilmeniz gerekir.

Vodafone Arayan Kim Servisi Yurt Dışında Kullanılabiliyor mu?

Vodafonun Beni Kimler Aramış servisinden maalesef ki yurtdışındayken faydalanamıyorsunuz.

Vodafone Beni Kimler Aramış Servisinin İptali Nasıl Olur?

IPTAL ARAYANKIM yazarak 8000’e mesaj atmanız ile birlikte mevcut aboneliğiniz sona ermiş olacaktır.

Vodafone Şimdi Ara Servisinin İptali Nasıl Olur?

Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi Vodafone beni kim aramış servisine üye olan müşterilerine ücretsiz olarak Şimdi Ara Servisini de sunmaktadır. Eğer sık gelen mesajlar sizi sıkıyor ve ücretsiz olan Şimdi Ara Servisinden çıkmak istiyorsanız; IPTAL SIMDI yazıp 8000’e göndererek ücretsiz servisi iptal edebilirsiniz.

Türk Telekom Arayanı Bil Abonelik

Türk Telekom Arayanı Bil servisinden iki şekilde faydalanılabilmektedir:

 1. Ulaşılamayan durumlarda: Arayanı Bil Ulaşılamayan durumlar için servisiniz aktifse, telefonunuz kapalıyken ya da ulaşılamaz durumdayken bu servisi devreye girer ve telefonunuzu açar açmaz size kimin, kaç kere ve ne zaman aradığını bir SMS aracılığı ile bildirir. Aynı zamanda Şimdi Ara servisi sayesinde karşı tarafa kendisini arayabilirsiniz mesajı iletilir.
 2. Her durum için: Her Durum için Arayanı Bil servisini, telefonunuz açık olduğu halde rahatsız edilmek istemediğiniz durumlar için tercih edilen bir seçenektir. Her Durum için Arayanı Bil servisiniz aktifken, telefonunuz açık olsa dahi çağrı almazsınız, sizi arayanlar “ulaşılamıyor” anonsunu ile karşılaşırlar O sırada size gelen çağrılar kayıt altına alınır ve o anda sizi kimin aradığı bilgisi telefonunuza kısa mesaj olarak gelir.

Türk Telekom Arayanı Bil Servis Ücreti Ne Kadar?

12.04.2024 tarihi itibari ile güncel olarak aylık fiyatı 4,28 TL’dir. Ücretlere KDV ve ÖİV dahildir.

ArayanıBil Sesli Mesaj Merkezi’ne sesli mesaj bırakılması esnasında, mesaj bırakan aboneler, bulundukları tarifenin şebeke içi arama ücreti ile ücretlendirilirler. Ek olarak 1,80 TL hizmet bedeli yansır.

ArayanıBil Sesli Mesaj Merkezi’ne bırakılan mesajları dinlemek ücretsizdir.

Arayanı Bil servisi ile size bırakılan sesli mesajları ise; 888’i ücretsiz arayarak dinleyebilirsiniz.

NOT: Tüm ücretlere KDV ve ÖİV dahildir.

Telefon Numaramı Değiştirdim Yeni Abonelik Başvurusu Gerekli mi?

Evet. Türk Telekom abonesiyseniz ve telefon numaranızı değiştirdiyseniz Arayan Bil üyeliğiniz de sonlanmış demektir. Yeni telefon numaranız için yeniden bu servise üyelik talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Türk Telekom Arayanı Bil Servisine Üyelik Nasıl Olur?

İki şekilde üyelik gerçekleştirebilmeniz mümkün. Birinci yöntem kısa mesaj ile ikinci yöntem ise Türk Telekom online işlemler uygulaması aracılığıyladır. Her ikisini de sırasıyla ele alalım.

Kısa Mesaj Yöntemi ile:

SMS ile Arayanı Bil servisini ulaşılamayan durumlarda aktif etmek için “ACIK” yazıp 5555’e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Arayanı Bil servisini her durum için aktifleştirmek için “ACIK” yazıp 5555’e gönderdikten sonra aşağıdaki tuşlamayı yapabilirsiniz: **21*05559477070# Gönder

Türk Telekom Online İşlemler Uygulaması Aracılığıyla:

Uygulamayı indirerek abonelik başvurunuzu Türk Telekom mobil uygulama aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu da 7/24, ücretsiz ve hızlı olarak Arayanı Bil servisine başvuru yöntemlerindedir.

Türk Telekom Arayanı Bil Üyeliğimi Nasıl İptal Edebilirim?

Kısa mesaj ile Arayanı Bil servisini, ulaşılamayan durumlarda iptal etmek için “ARAYANIBIL IPTAL” yazıp 5555’e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Arayanı Bil servisini her durum için iptal etmek için “ARAYANIBIL IPTAL” yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Whatsapp ile Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenebilirim?

Beni kim aramış nasıl öğrenirim sorusuna cevap ararken, Whatsapp’tan da faydalanabileceğiniz tüyosunu sizlerle paylaşmak istedik. Telefonunuz açıkken sizi bir numara aradı ve siz bu numaranın kime ait olduğunu mu merak ediyorsunuz. Öncelikle işe, bu telefon numarasını cep telefonumuzun rehberine kaydetmekle başlıyoruz. Ardından Whatsapp uygulamamızı açıp o kişiye yazı yazmak ister gibi yeni mesaj sayfası açıyoruz. Ve buradan profil bilgilerine, en azından fotoğrafına ulaşabilme fırsatını yakalıyoruz. Tabii ki aradığımız telefon numarasının sahibi profil bilgilerini herkese açık hale getirmemişse fotoğrafını bile görebilmek mümkün değil.

Facebook ile Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenebilirim?

Sizi arayan numaraların kimlere ait olduğunu araştırırken başvurabileceğiniz bir diğer kaynak ise Facebook’tur. Facebook sosyal paylaşım sitesi de bu konuda baya bize yardımcı olabilir. Nasıl ve neden mi?

Çünkü Facebook kullanıcılarının çoğu hesaplarının güvenliği için cep telefon numaralarını Facebook hesaplarına kaydeder. Kullanıcı ismi yerine cep telefon numarasını kullanan Facebook kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Bizi arayan kişi kim diye araştırmamızda, arayan kişi hesabına cep telefon numaralarını bağlamış ise ve bu numara da herkese açık olarak kaydedilmiş ise işte o kişiyi bulduk demektir.

Tek yapmamız gereken Facebook’a erişim sağlamamız ardından ana sayfayı açmak ve ana sayfada arama alanına araştırdığımız telefon numarasını yazmak olacaktır. Başında sıfır olarak ve sıfır olmadan iki şekilde de arama yapmanızı tavsiye ederiz. Profil bilgisine ulaştığınız bu kişi hakkında öğrenmek istediğiniz birçok şeyi buradaki profil aracılığıyla artık öğrenebilirsiniz.

Telefonum Kapalıyken Kim Aramış Nasıl Öğrenebilirim?

Telefonum kapalıyken kim aramış nasıl öğrenirim diyorsanız kullandığınız operatörün KİM ARAMIŞ servisine üye olabilirsiniz. Telefonunuz kapalıyken yada ulaşılmadığınızda sizi arayanları telefonunuzu açtığınızda hemen SMS olarak öğrenebilirsiniz.

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve Bimcel kullanıcıları hatları çekmediğinde, şarjı bittiğinde yada telefonu kapalı olduğunda KİM ARAMIŞ servisine üye olduklarında sizi kimin kaç defa saat kaçta aradığını detaylı olarak SMS bilgilendirmesi ile öğrenebilirsiniz.

Telefon Numarasının Kime Ait Olduğunu Öğrenme Programları

Sizi arayan ancak telefonunuzda kayıtlı olmayan numaraya ait kişinin kimliğini bazı mobil uygulamalar aracılığıyla tespit edebilirsiniz. Operatörler tarafından ücretli olarak sunulan beni kim aramış servisleri yerine bazı uygulamaları yükleyip ücretsiz olarak kullanmayı deneyebilirsiniz.

Böylece öğrenmek istediğiniz telefon numarasına ait kimlik tespiti imkanına ulaşabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz bazı uygulamalar şunlardır: Kim uygulaması, CIA, WhosCall, CallApp, Simpler, TrueCaller, Dorid-Developer isim bulma, Handy Tools Telefon numarası bulma, Call Protect-ScamBlocker ve Sync.me uygulamaları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu