Vodafone

Vodafone Hediye İnternet Gönderme

Vodafone Hediye İnternet Gönderme 2024; Günümüzde internet neredeyse hayatımızın her alanında kullanılmaktadır. Ancak bazı kişilerin dönem dönem internet paketi yetersiz gelmektedir. Böyle bir durumda olan kişiler ek internet paketi satın alabilir veya arkadaşlarından hediye internet talep edebilir.

Vodafone internet paketi yetersiz gelen müşterilere internet gönderimi yapılmasına olanak sunan operatörlerdendir.

Vodafone müşterileri tarafından merak edilen hediye internet gönderme işleminin nasıl yapılabileceği ile ilgili merak edilen detaylar yazımızda yer almaktadır.

Vodafone Hediye İnternet Gönderme Nasıl Yapılır?

Vodafone müşterileri farklı yöntemler ile hediye internet paketi gönderebilir. Hediye internet paketi göndermek isteyen kişiler aşağıda belirtilen yöntemleri kullanmalıdır.

Hediye internet göndermek istediğiniz kişinin hattına TL yüklemesi yaparak hediye internet paketi yapmasını sağlayabilirsiniz.

Online Self servis, Vodafone Yanımda uygulamasından hediye internet gönderimi yapılabilir.

Vodafone Red müşterileri hattında yüklü bulunan internet paketinin büyük bir kısmına internet gönderimi yapabilir. Ancak Vodafone Red tarifesi kullanan kişiler yalnızca Vodafone Red tarifesi kullanan kişilere hediye internet gönderebilir.

Vodafone Arkadaşına Hediye İnternet Gönderme

Vodafone müşterileri aynı operatör kullanan arkadaşına cep lira göndererek internet paketi almasını sağlayabilir. Cep lira transferi yapmak isteyen kişiler Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yaparak, Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak veya 7000’i arayarak cep lira gönderim işlemini gerçekleştirebilir.

Başka Operatörden Vodafone Hediye İnternet Paketi Gönderilebilir Mi?

Turkcell, Türk Telekom gibi farklı operatörlerden Vodafone operatörü kullanıcılarına TL gönderimi yapılamaz. Bunun yerine diğer operatör kullanıcıları hediye lira yükleme gibi işlemleri yapabilir. Bir diğer yöntem ise, arkadaşınız veya internet paylaşımı yapacağınız kişi yakınınızda ise telefonunuzdan “Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni” açarak internet paylaşımı yapabilirsiniz.

Vodafone İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Vodafone kullanıcıları telefonundan kendi internetine arkadaşının bağlanmasını sağlayabilir. Aşağıda belirtilen yöntemleri kullanarak internet paylaşımı nasıl yapabileceğiniz ile ilgili detaylar sırasıyla yer almaktadır.

  • İlk olarak telefonunuzun “Ayarlar” kısmına giriş yapmalısınız.
  • Ardından “Diğer” seçeneğine tıklamalısınız.
  • Daha sonra açılan sayfada “Tethering v taşınabilir Hotspot” yazan yere tıklamalısınız.
  • Açılan ekranda Kablosuz “Hotspot kurulumu” yazan yere tıklayın.
  • Gelen ekranda Wi-fi isminin ne olacağını girin. Burada yazdığınız isim siz bağlanırken gözükecektir.
  • Güvenlik alanına gediğinizde ise, “WPA2 PSK” seçeneğine tıklayın.
  • Son olarak kişinin sizin ağınıza bağlanması için gerekli 8 haneli şifreyi belirleyin.
  • Son olarak “Kaydet” butonuna tıklayın. Bütün bu işlemlerden sonra kurulum başal-rılı bir şekilde yapılacaktır.

Vodafone Red Abonesi Olanlara Hediye İnternet  Gönderme

Vodafone Red abonesi olan kişiler yalnızc kendi aralarında hediye internet gönderme işlemi yapabilir. Redli müşteriler internetinin %25’ini, %50’sini ve %75’ini diğer abonelerle paylaşabilir.

Vodafone Red müşterileri, Cep Self servis, online servis, Vodafone Yanımda uygulamasından ve müşteri hizmetlerini arayarak hediye internet gönderebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu