Vodafone

Vodafone Gizli Numara Açma Kapatma

Vodafone Gizli Numara Açma Kapatma; Vodafone müşterilerine farklı seçenek ve imkanlar sunmaktadır. Bu nedenle en çok tercih edilen operatörlerin başında gelmektedir. Gizli aramaya açma kapama servisi de Vodafone müşterilerinin faydalanabileceği hizmetlerdendir. Vodafone gizli numara açma kapama işleminin nasıl yapılacağı ile ilgili merak edilen detaylar yazımızda yer almaktadır.

Vodafone Gizli Numara Engelleme

Vodafone gizli numaradan gelen aramaları engellemek isteyen kişiler, arama kapama servisini kullanabilir. Bu konu ile ilgili birkaç farklı yöntem kullanarak gizli numaradan gelen aramaları engelleyebilirsiniz.

Gizli numarada gelen aramaları engellemek isteyen Vodafone müşterileri mesaj göndererek gizli numaralardan gelen çağrıları engelleyebilir. Bunun için GIZLI KAPAT yazarak 7046’ya mesaj göndermelidir. Bu sayede gizli numaralardan gelen aramalar engellenir.

Vodafone Gizli Numara Kapatma Nasıl Yapılır?

Vodafone çağrı engelleme servisi ile gizli numaralardan gelen aramaları kapatabilirsiniz. Bu işlemi yapmak isteyen kişiler mesaj göndererek, Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak veya Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yaparak gizli numaralardan gelen çağrıları kapatabilirsiniz.

Mesaj göndererek gizli numaralara gelen aramaları kapatmak isteyen kişiler, “GİZLİ KAPAT” yazarak 7046’ya mesaj göndermelidir.

Vodafone Yanımda uygulamasından gizli numaradan gelen aramaları kapatmak isteyen kişiler App Store veya Play Store’dan uygulamayı telefonuna indirmelidir. Ardından telefon numarası ve şifre ile uygulamaya giriş yaparak gizli numaralardan gelen aramaları kapatabilir.

Vodafone Gizli Numara Açma Nasıl Yapılır?

Vodafone aboneleri gizli numaradan gelen çağrıları açmak isterse mesaj göndererek bu işlemi yapabilir. Mesaj göndererek gizli numaralardan gelen aramaları açmak isteyen kişiler aşağıda belirtilen adımları takip etmelidir.

  • İlk olarak telefonunuzun mesaj kısmına giriş yapın.
  • Ardından mesaj kısmına “GIZLI AC” yazarak 7046’ya mesaj gönderin.

Vodafone Hattınızdan Gizli Arama Nasıl Yapılır?

Vodafone hattı kullanıcıları telefonunun arama kısmından belirlenen kodları girerek gizli arama işlemi yapabilir. Giden aramaları gizlemek isteyen kişiler *31#05………. şeklinde yazarak aramak istedikleri numaraları yazabilir. Böylece numaranı karşı tarafta gözükmeyecektir.

Vodafone Yanımda Uygulaması İle Gizli Numara Kapatma

Vodafone abonelerinin bütün işlemleri halledebildiği Vodafone Yanımda uygulaması ile gelen aramaları gizli numaraya kapatabilir. Böylece size rahatsızlık veren gizli numaralar size ulaşamaz. Vodafone Yanımda uygulaması ile gizli numara kapatma işlemleri aşağıda yer almaktadır.

  • İlk olarak Play Store veya App Store’dan Vodafone Yanımda uygulamasını telefonunuza indirmelisiniz.
  • Ardından telefonunuzda uygulamaya giriş yapmalısınız.
  • Giriş yaptıktan sonra “Hesabım” alanına tıklayın.
  • Açılan sayfada “Ayarlarım” alanına tıklayın. Sonrasında ise “Hat ayarlarım” sekmesine tıklayın.
  • Son olarak “Çağrı ve Mesaj Ayarları” bölümüne tıklayarak “Gizli Numara Engelle” seçeneğini etkinleştirdiğinizde gizli numaradan arayan kişiler size ulaşamaz. Gelen aramalar otomatik olarak iptal edilir.

Vodafone Gizli Numara Açma Kodu

Vodafone Gizli Numara Açma Kodu kodu nedir sorusuna cevap vermek gerekirse telefonunuzun arama kısmına Gizli numara kodu olan #31# tuşlamanzı yeterlidir. Dilerseniz Vodafone gizli numara açma yada kapatma işlemi için GIZLI AC yazıp 7046’ya mesaj yollayabilir veya 7046 yı arayabilir; Gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya dilerseniz arayabilir yada mesaj atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu