Vodafone

Vodafone eSIM Kart Fiyatları

Vodafone eSIM Kart Fiyatları 2024; Teknolojinin hızla gelişmesinin SIM kartlara da etkisi olmuştur. Haberleşmemizi sağlayan, sesli aramalardan görüntülü aramaya kadar iletişim kurmamızı sağlayan SIM kartlar fiziksel kartlardan eSIM kartlara dönüşmeye başlamıştır. eSIM kart ile ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır.

Vodafone eSIM Kart Nedir?

eSIM Kart “Embedded SIM veya “Yerleştirilmiş SIM” kart anlamına gelmektedir. eSIM kart fiziksel kart yerine dijital kart olarak tanımlanabilir. Bu kart sayesinde fiziksel SIM karta ihtiyaç duymadan avantajlı olarak iletişime geçebilirsiniz. Farklı numaralar kullanmak isteyen kişiler, numara almak için SIM kartın değiştirilmesine gerek yoktur. Bu kart özellikler yurt dışına yapılan seyahatlerde SIM kart takmaya gerek kalmadan kullanabilmesini sağlamaktadır.

Vodafone eSIM Kartın Avantajları Nedir?

eSIM kartın birden çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların neler olduğu aşağıda yer almaktadır.

 • Tek bir cihaz üzerinde çift SIM kart kullanılabilir. Böylece iki farklı numaradan iletişime geçebilirsiniz.
 • eSIM kart ile veriler daha güvenlidir. Çünkü telefonunuzun çalınması SIM kartınızın kaybolması gibi bir durum söz konusu değildir.
 • ESIM kart ile birden fazla eSIM profili yükleyebilirsiniz. Böylece konuşma için farklı veri kullanımı farklı tarifeler kullanabilirsiniz.

Vodafone eSIM Kart Nasıl Aktif Edilir?

ESIM kart aktivasyonu IOS ve Android cihazlarda farklı olarak yapılır.

IOS Cihazlarda eSIM Kart Aktivasyonu

IOS cihazlarda eSIM kart aktivasyonu için aşağıda belirtilen adımları takip etmelisiniz.

 • İlk olarak telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • Ardından “Hücresel” seçeneğine tıklayın.
 • Açılan sayfada “Hücresel Plan Ekle” seçeneğine tıklayın.
 • Son olarak SIM kilidini açmak için pin kodunu girmelisiniz.

Android Cihazlarda eSIM Kart Aktivasyonu

Android cihazlarda eSIM kart aktivasyonu için aşağıda belirtilen adımları takip etmelisiniz.

 • İlk olarak telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • Daha sonra “Bağlantılar” seçeneğine tıklayın.
 • Ardından “SIM kart yöneticisi” seçin.
 • Açılan ekranda “Mobil plan ekleme” seçeneğine tıklayın.

“Operatör QR kodunu kullan” tıkla ve kodu okudun. Bu işlemden sonra eSIM kart aktivasyonu gerçekleşir.

Vodafone eSIM Kart Fiyatları

Vodafone eSIM kart fiyatları güncel olarak Vodafone bayilerinden 500 TL ile 750 TL arasında satılmaktadır. Vodafone eSIM kart fiyatı faturalı yada faturasız olarak satılırken fiyat değişikliği olabilir.

eSIM (Elektronik SIM) Kart Özellikleri

Elektronik SIM kartlar fiziksel olarak dokunabileceğiniz kartlar değildir. Akıllı cihazlarınıza yerleştirilen küçük birer çip sayesinde kart değiştirmenize gerek kalmadan iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca bu kartlar fiziksel SIM kartlar gibi zarar görmez ve verilerin kaybolması gibi bir durum söz konusu değildir.

eSIM Kartlar Güvenli Mi?

eSIM kartlar fiziksel SIM kartlara göre daha güvenlidir. Çünkü fiziksel SIM kartlar gibi hasar görme, kaybolma gibi bir durum söz konusu değildir. Çalınma ve kaybolma gibi durumlarda uzaktan devre dışı bırakılabilme özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda bu kartlar her kullanıcı için şifreleme anahtarı oluşturabilme yeteneğine sahiptir. Böylece fiziksel SIM kartlara göre daha güvenlidir.

eSIM Kartı Destekleyen Telefonlar Hangileridir?

 • Apple: iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max; iPhone 13, 13 Mini, 13 Pro, 13 Pro Max; iPhone 12, 12 Pro, 12 Pro Max, 12 Mini; iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max; iPhone SE 2020, iPhone Xs, Xs Max, Xr, iPad mini (5.nesil), iPad mini (6.nesil), iPad (7.nesil), iPad (8.nesil), iPad (9.nesil), iPad (10.nesil), iPad Air (3.nesil), iPad Air (4.nesil), iPad Air (5.nesil),11 inç iPad Pro (1.nesil), 11 inç iPad Pro (2.nesil), 11 inç iPad Pro (3.nesil), 11 inç iPad Pro (4.nesil), 12.9 inç iPad Pro (3.nesil), 12.9 inç iPad Pro (4.nesil), 12.9 inç iPad Pro (5.nesil), 12.9 inç iPad Pro (6.nesil)
 • Huawei: P40, P40 Pro, Mate 40 Pro
 • Samsung: Galaxy Z Flip 3 5G, Z Fold 3 5G Note 20, Note 20 Ultra, Z Fold2 Galaxy S20, S20 Ultra ve S20 Plus Galaxy S21, S21 Plus, S21 Ultra 5G, Samsung Galaxy S22, Samsung Galaxy S22+, Samsung Galaxy S22 Ultra, Galaxy Z Flip4 5G, Galaxy Z Fold4 5G,Galaxy S23, Galaxy S23+, Galaxy S23 Ultra

Vodafone eSIM Kart Üyeliği Ücretli Mi?

Mevcut SIM kartınızı eSIM karta çevirmek veya yeni abonelik işlemi başlatmak isterseniz SIM kart yenileme ve değiştirme ücreti dışında herhangi bir ekstra ücret ödemenize gerek yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu