Teknoloji

Eşimin Telefonunu Kendi Telefonuma Nasıl Yönlendirebilirim?

Eşimin Telefonunu Kendi Telefonuma Nasıl Yönlendirebilirim? Kendi Telefonumdan Eşimin Telefonunu Nasıl Takip Edebilir? Başka Bir Numarayı Kendi Telefonuma Nasıl Yönlendirebilirim? Eşimin Telefon Görüşmelerini Nasıl Dinleyebilirim? Kendi Telefonumdan Eşimin Telefonunu Nasıl Takip Edebilirim? detaylar yazımızda.

Eşimin Telefonunu Kendi Telefonuma Nasıl Yönlendirebilirim? Mutlu ve huzurlu bir yuva kurabilmek adına evlendiğimiz eşimizin bazen bizi aldattığından ve başka kişilerle ilişkisinin bulunduğundan şüphe duyabiliyoruz.

Kimi zaman da eşimizi rahatsız eden ve onu sürekli arayan kişilerle birebir konuşmak adına eşimizin telefonunu kendi telefonumuza yönlendirmek isteyebiliyoruz.

Bazen eşimiz işleriyle aşırı yoğun olduğundan ya da insanlarla bir süre iletişim kurmak istemediğinden onun telefonunu kendi telefonumuza yönlendirmeyi tercih edebiliyoruz.

Kısacası farklı nedenlerden ötürü eşimizin veya başka birinin telefonunu kendi telefonumuza yönlendirme ihtiyacı hissedebiliyoruz.

Bu yazımızda kısaca eşimin telefonunu kendi telefonuma nasıl yönlendirebilirim? Başka birinin telefonunu kendi telefonuma nasıl yönlendirebilirim? vb. konuyla ilgili olarak en çok merak edilen soruları yanıtlamaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Eşimin Telefonunu Uzaktan Nasıl Takip Edebilirim?

Eşimin telefonunu uzaktan nasıl takip edebilirim sorusu bir kişinin internette araştırdığı konuların başında gelmektedir. İnternette bir çok program ve uygulama bulunmasına karşın bu uygulamaların ücretli olmasından dolayı bir çok kişi Eşimin telefonunu uzaktan nasıl takip edebilirim sorusunun cevabını aramaktadır.

Eşimin telefonunu uzaktan nasıl takip edebilirim diyorsanız ilk yöntemlerden biri eşinizin telefonundan kendi whatsapp hesabınızı canlı konum gönderip sonra bunu eşinizin telefonundan sildiğinizde anlık canlı olarak eşinizin takip edebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise eşinizin telefonunda yüklü olan gmail hesabını kendi telefonunda yada bilgisayarınızda açmanızdır. Eşinizin gmaail hesap bilgilerini biliyorsanız yapmanız gereken sadece her hangi bir bilgisayar yada telefondan eşinizin google hesabını açtıktan sonra google Time Line yazarak eşinizin son 5 yıl içerisinde gün gün gittiği yerler, kaldığı süre, yaptığı kilometre ve bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Başkasının Telefonunu Kendi Telefonuma Nasıl Yönlendirebilirim?

GSM operatörlerindeki ve sabit hatlardaki numara yönlendirme özelliği sayesinde eşinizin yanı sıra arkadaşlarınızın, sevdiklerinizin, çocuklarınızın kısacası dilediğiniz kişinin telefonunu kendi numaranıza yönlendirebilirsiniz.

Böylelikle eşinizi ya da telefonunu yönlendirdiğiniz kişiyi arayanların bizzat sizle konuşmasını sağlayabilirsiniz.

Turkcell, Türk Telekom ya da Vodafone fark etmeksizin hangi GSM operatörünü kullanıyor olursanız olun; telefon numarası yönlendirme işlemini birkaç adımla gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon yönlendirme özelliği sayesinde bir başkasının telefonu açıkken, telefonu kapalıyken ya da telefonu meşgulken onu arayan kişilerle konuşabilirsiniz.

Eşimin Telefonunu Kendi Telefonuma Yönlendirme Yöntemleri

Eşinizin telefonu açıkken yani telefonuna başkaları tarafından ulaşılabilirken onun telefonunu kendi telefonunuza yönlendirmek için;

 • Eşinizin telefonunun arama kısmına girin ve **61* tuşlayın.
 • Daha sonra kendi numaranızı yazın.
 • Numaranın son kısmına # koyun.

Örnek: **61**05433333333#

Başka Telefonu Kendi Telefonuma Yönlendirme

Eşinizin ya da başka birinin telefonu kapalı iken ya da telefonu çekmiyorken gelen aramaları kendi telefon numaranıza yönlendirmek için;

 • Eşinizin telefonunun arama kısmına girin ve **62* tuşlaması yapın.
 • Ardından yönlendirmek istediğiniz numarayı yazın ve sonuna # koyun.
 • Son olarak da arama butonuna basın.

Örnek:

**62*05433333333#

Başka Birinin Telefonunu Kendi Telefonuma Nasıl Yönlendirebilirim?

Eşinizin ya da başka birinin telefonu meşgulken ona gelen aramaları kendi telefon numaranıza yönlendirmek adına,

 • Yönlendirmek istediğiniz numaranın arama kısmına girin ve **67* tuşlayın.
 • Ardından kendi numaranızı yazın.
 • Son olarak da kendi numaranızın sonuna # işaretini koyun.

Örnek:**67*0543333333#

Yukarıdaki yöntemler sayesinde bir başkasının telefonunu kendi telefonunuza yönlendirebilirsiniz.

Eşimin Telefonunu Kendime Nasıl Yönlendirebilirim?

Yazımızda sizlerle paylaştığımız yöntemler; eşinizin telefonu kapalıyken, çekmiyorken, telefonu açıkken veya eşiniz görüşme yapıyorken yani telefonu meşgulken gelen aramaları sizin telefonunuza yönlendirebilmenize olanak tanıyor.

Eşinizin telefonu kapalıyken veya çekmiyorken **62*; eşinizin telefonu meşgulken **67*; eşinizin telefonu açıkken **61* tuşlamaları ile yönlendirme yapabiliyorsunuz.

Her durumda yani eşinizin telefonu açıkken, kapalıyken, çekmiyorken ya da meşgulken telefon yönlendirme yapmak için;

 • Eşinizin telefonunun arama kısmına girin ve **21* tuşlayın.
 • Daha sonra kendi numaranızı yazın.
 • Son olarak da # tuşlayın.

Örnek: **21*05433333333

Cep Telefonu Yönlendirme Kodları

Hangi GSM operatörüne abone olursanız olun; ortak kodları kullanarak, bir başkasının telefonunu kendi numaranıza yönlendirebiliyorsunuz.

Bu noktada 4 farklı yöntemden yararlanabiliyorsunuz.

Telefon yönlendirme için kullanabileceğiniz yöntemleri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • **61*: Bu kodu eşinizin telefonu açıkken ona gelen aramaları kendi numaranıza yönlendirmek için kullanabilirsiniz.
 • **62*: Bu kodu eşinizin telefonu kapalıyken veya çekmiyorken ona gelen aramaları kendi telefonunuza yönlendirmek için kullanabilirsiniz.
 • **67*: Bu kodu eşinizin telefonu meşgulken yani eşiniz başka biriyle konuşurken gelen aramaları kendi numaranıza yönlendirmek için kullanabilirsiniz.
 • **21*: Bu kodu eşinizin telefonu açıkken, kapalıyken, çekmiyorken ya da meşgulken gelen tüm aramaları kendi telefonunuza yönlendirmek için kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki kodlardan hangisini kullanıyor olursanız olun; telefon numaranızı yazdıktan sonra sonuna mutlaka # tuşlamalısınız.

Eşimin Telefonunu Haberi Olmadan Nasıl Takip Edebilirim

Eşinizin telefonunu haberi olmadan takip etmek için tek bir yol ve yöntem bulunmaktadır. Ancak bunun için eşinizin google hesap bilgilerini bilmeniz gereklidir. Eğer eşinizin google hesap bilgilerini biliyorsanız eşinizi dilediğiniz gibi haberi olmadan anlık takip edebilirsiniz.

Eşimin haberi olmadan takip etmek istiyorum diyorsanız eşinizin telefonunda açık olan google hesap bilgilerini öğrendikten sonra kendi telefonunuza yada bilgisayardan bu hesabı açtıktan sonra Google Timeline yazarak eşinizin hem bügün hemde geri dönük tüm gittiği yerleri ve kaldığı süreleri anlık olarak öğrenebilirsiniz. Konum geçmişi saklı olduğu için bu sayede eşinizin haberi olmadan takip edebilirsiniz.

Kendi Telefonumdan Eşimin Telefonunu Nasıl Takip Edebilirim

Kendi Telefonumdan Eşimin Telefonunu Nasıl Takip Edebilirim diyorsanız eşiniz telefonundan kendinize canlı konum atarak yada google hesap bilgileri öğrenerek takip edebilirsiniz.

Sabit Hatlarda Telefon Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Sabit hatları yani ev ya da işyeri telefonlarını da kendi numaranıza ya da dilediğiniz numaraya birkaç adımla yönlendirebiliyorsunuz.

Eşiniz ev telefonu kullanıyorsa, ev telefonundan başka kişilerle eşinizin konuştuğunu ve sizi aldattığını düşünüyorsanız; ev telefonunu da kendi hattınıza yönlendirebilirsiniz.

Ev ya da işyeri telefonunu kendi telefonunuza yönlendirmek için;

 • Ev ya da işyerindeki telefondan yani sabit hattan *21* tuşlayın.
 • Daha sonra kendi telefon numaranızı girin.
 • Son olarak da numaranızın sonuna # koyun.

ÖRNEK:

*21*05433333333#

Cep Telefonu Yönlendirme Nasıl İptal Edilir?

Eşinizin veya başka bir yakınınızın telefonunu kendi telefon numaranıza yönlendirdiyseniz, dilediğiniz zaman yönlendirme işlemini iptal edebiliyorsunuz.

Böylelikle gelen tüm aramaların tekrar eşinizin ya da numarasını yönlendirdiğiniz kişinin telefonuna gitmesini sağlayabiliyorsunuz.

Yönlendirme iptali için yönlendirme türüne göre numarasını yönlendirdiğiniz eşinizin ya da yakınınızın telefonunun arama kısmına girmeli; #61#, #21#, #62# ya da #67# tuşlamalarından birini yapmalısınız.

Örneğin, eşinizin telefonu açıkken yapılan aramaları kendi telefonunuza yönlendirdiyseniz, yönlendirme iptali için eşinizin telefonundan #61# tuşlamalısınız.

Eşinizin Whatsapp yazışmalarını okumak için Başkasının Whatsapp Mesajlarını Nasıl Okurum? yazısını inceleyebilirsiniz.

Cep Telefonu Yönlendirme Ücretli mi?

Numara yönlendirme işlemini ücretsiz bir şekilde gerçekleştiremiyorsunuz.

Yani gerek eşinizin mobil hattını gerekse ev ya da işyerindeki sabit hattı kendi numaranıza ya da başka bir numaraya yönlendirmek istediğinizde bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor.

Ödemeniz gereken ücret ise abonesi olduğunuz GSM operatörüne bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Sabit hatlarda yönlendirme yaptığınızda da ücret ödemeniz gerekiyor. Bu ücret, faturanıza yansıtılıyor. 

Sesli Mesaj Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Telefonunuza yerleştireceğiniz ‘sesli mesaj yönlendirme’ ile gelen aramaları karşılamayacak olduğunuz durumlarda örneğin, telefonunuz kapalıyken ya da çekmiyorken sizi arayan kişileri daha sonra öğrenebilirsiniz.

Aynı zamanda sizi arayan kişilerin telesekretere sesli mesaj bırakmasını da sağlayabilirsiniz.

Akıllı telefonlarda sesli mesaj yönlendirme servisini aktif hale getirmek için yapmanız gerekenleri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • GSM operatörünüzün resmi internet sitesine girin.
 • Daha sonra ana sayfanın hemen alt kısmında yer alan İşlem Merkezi menüsüne tıklayın.
 • Sırasıyla Ayarlar-Çağrı Merkezim seçeneklerine tıklayın.
 • Çağrı Merkezim alt menüsündeki ‘cevap vermediğimde ya da bana ulaşılamadığında sesli mesaj bırakabilirsin’ seçeneğini iş

Bu yazımızda kısaca eşimin telefonunu kendi telefonuma nasıl yönlendirebilirim?  Başkasının telefonunu kendime nasıl yönlendirebilirim? vb. soruları yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu