Teknoloji

Binance Para Çekme İşlemi, Limit, Çekim Saatleri ve Komisyon Oranı

Binance Para Çekme İşlemi 2023; Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Binance, aynı zamanda oldukça güvenilir ve popüler bir kripto para borsası olarak bilinir. Binance hesabınızda biriken kripto paranızı nakip paraya çevirip banka hesabınıza kolayca atabilirsiniz. Bizler de bu yazımızda binance para çekme işlemi nasıl yapılır, para çekme işlemi yaparken nelere dikkat etmeniz gerekir gibi tüm detayları sizler için bir araya getirdik.

Binance Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kripto para çekme nasıl yapılır sorusu birçok Binance kullanıcısının merak ettiği konudur. Binance kullanıcısı iseniz ve hesabınızda birikmiş olan kripto paralar var ise bu kripto paraları nakit paraya dönüştürerek paranızı çekebilmeniz mümkündür. Binance hesabınızda para çekebilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gereklidir;

  • Öncelikle Binance hesabınıza web sitesi üzerinden ya da mobil uygulamadan giriş yapmalısınız. Giriş işleminden sonra “Cüzdan” menüsüne giderek “Para Çekme” butonuna tıklayın.
  • Cüzdanınıza giriş yaptıktan sonra para birimi olarak “TRY” seçimi yapmanız gereklidir.
  • Para birimini seçtikten sonra ilgili alanına banka hesabınıza ait IBAN bilgilerinizi yazın.
  • Daha sonrasında çekmek istediğiniz miktarı belirterek işleme onay vermeniz gereklidir.

Binance hesabınızda biriken kripto paralarınızı banka hesabınıza TRY olarak dönüştürüp aktarabilmeniz için kimlik bilgileriniz eşliğinde mutlaka hesabınızı doğrulamış olmanız gereklidir. Ayrıca parayı çekeceğiniz Binance hesabınızın bilgileri ile parayı aktarmak istediğiniz banka hesabınızın bilgileri size ait olmalıdır. Aksi halde birikmiş olan kripto paralarınızı başkasına ait hesaba göndermeniz mümkün olmayacaktır.

Tüm bu detaylara uygun olarak para çekme talebinde bulunduğunuzda sistemdeki telefon numaranıza ya da e-posta adresinize onay kodu gelecektir. Gelen onay kodunu ilgili yere girdiğinizde birkaç içerisinde paranız hesabınıza geçecektir.

Binance hesabınıza para yatırma işlemi için Binance TR Hesabına Nasıl Para Yatırlır? yazısını okuyabilirsiniz.

Binance Minimum Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Binance minimum işlem limiti oranlarını dilediği zaman güncelleme hakkına sahip olduğundan Binance USDT çekme limiti değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak şuan için Binance para çekme limiti 2023 yılında 10$ olarak bilinmektedir.

Söz konusu minimum limit sürekli değişkenlik gösterebileceğinden işlem öncesinde mutlaka minimum para çekme limitini kontrol etmeniz işlemlerinizin sağlıklı ve hızlı ilerlemesi için çok daha doğru olacaktır. Binance kapsamında her 24 saatte bir her kullanıcıya özel çekim limitleri güncellenebilmektedir.

Binance Para Çekme Komisyon

Binance kripto para borsasında Binance, kendi bünyesinde yatırım işlemlerinde ücret almaz. Ancak Para çekme işlemi kullanıcılar için komisyon alınan yani ücretli bir işlemdir. Dolayısıyla da her kullanıcı, Binance hesabından para çekmek için maliyetlerin karşılanması için bir ücret ödemektedir.

Binance para çekme komisyonu, blockhain ağı tarafından belirlenmekle birlikte komisyon oranları farklı faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Binance sisteminde bulunan kripto paranızı aktaracağınız banka hesabınız, ağ tıkanıklığı gibi faktörler komisyon değişikliğinde doğrudan etkilidir.

Binance Para Çekme Saatleri

Binance para çekme işlemleri için sistem içerisinde belirlenmiş bir saat dilimi olmadığından Binance sisteminde bulunan paranızı 7/24 istediğiniz zaman çekebilirsiniz. Binance para çekme işlemi yapabilmek için herhangi bir günü ve bir saati beklemenize gerek yoktur.

Hafta içi olduğu gibi aynı şekilde hafta sonları da para çekme işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hafta içi ya da hafta sonu fark etmeksizin Binance TR sistemi üzerindeki kripto paranızı banka hesabınıza 20 dakika gibi kısa bir sürede aktarabilirsiniz.

Binance Para Çekme İşlemi Ne Kadar Sürer

Binance ve Binance TR hesabınızdan banka hesabına para çekme işlemi normalde şartlardan mesai saatleri içerisinde anlık olarak gerçekleşmektedir. Binan TR Türk Lirası para çekme işlemi 7/24 olarak banka hesanızı çekim yapılurken en geç yarıdm saat içerisinde hesabınıza geçmektedir.

Binance Para Çekme İşlemi Askıya Alındı

Binance ve Binance TR bazı dönemlerde çok fazla para çekme talabi olduğunda geçici olarak para çekme işlemini askıya alabilir. Para çekme işlemi askıya alındığında yapılacak yeni bir duyura kadar banka hesabınıza para çekme işlemi yapamazsınız.

Binance Para Çekme İşlemi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Binance para çekme işlemi yapabilmeniz için ve bu süreci sorunsuz atlatabilmeniz için bazı püf noktalar hakkında mutlaka bilgi sahibi olmanız gereklidir. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki; Binance hesabınızdan Binance TR’ye direk TRY para aktarımı yapamazsınız.

Öncelikle Binance hesabınızdaki kripto parayı Binance TR hesabınıza aktarmanız gerekecektir. Binance TR’ye aktardığınız kripto paranızı TL cinsine çevirdikten sonra banka hesabınıza para aktarımı yaparak Binance para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Para çekim

Para çekimi sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise ağ seçimi olmalıdır. Binance borsasında para çekimi yaparken kullanabileceğiniz birçok farklı ağ vardır. Her ağın hızı farklı olmakla birlikte aynı zamanda ödemeniz gereken komisyon oranı da farklıdır.

Günümüzde Binance müşterilerinin hem hızlı hem uygun komisyonlu olduğu için en çok tercih ettiği ağ ise TRC20’dir. TRC20 ağı, hızlı aktarım sağlarken aynı zamanda ortalama 1$ komisyonu ile diğer ağlardan çok daha uygundur.

Binance para çekme işlemi sırasında dikkat etmeniz gereken son husus ise; çekim talebi oluştururken girdiğiniz bilgilerdir. Para çekebilmeniz için mutlaka hem doğrulanmış Binance hesabı hem de para aktarımı yapacağınız banka hesabı size ait olmalıdır. Dolayısıyla da talep oluştururken hesap, e-posta, telefon gibi bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olması son derece önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu