Teknoloji

Binance TR’ye Para Nasıl Yatırılır?

Binance TR’ye Para Nasıl Yatırılır? Son yıllarda kripto para kullanımının artmasıyla birlikte güvenilir kripto para borsaları da rağbet görmeye başlamıştır. Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede en güvenilir kripto para borsalarının başında ise Binance gelmektedir.

Kripto para borsaları arasında en çok tercih edilen Binance kripto para borsası, aynı zamanda güvenle yatırım yapabileceğiniz borsaların başında gelir. Bizler de bu yazımızda sizlere Binance para nasıl yatırılır adım adım anlatacağız.

Binance Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Binance para nasıl yatırılır 2024 yılında da kripto para kullanıcılarının merak ettiği sorular arasında yer almaya devam ediyor. Eğer Binance borsası içerisinde kripito para kullanıyorsanız ve işlem yapmak istiyorsanız Binance TR para nasıl yatırılır sorusunun cevabını aşağıdaki aşamalarla kolayca bulabilirsiniz.

  • İlk olarak mobil cihazınıza yüklemiş olduğunuz Binance TR uygulamasını açın ve Binance hesabınıza giriş yapabilmek için giriş bilgilerinizi girin. Eğer bir Binance hesabınız yok ise sadece 3 dakika gibi kısa bir sürede yeni bir Binance hesabı oluşturmanız mümkündür.
  • Hesabınıza giriş aşamasını tamamladıktan sonra karşınıza çıkan ekranın sağ alt kısmında bulunan “Cüzdan” simgesine basarak “TRY” seçimi yapın.
  • Karşınıza çıkan ekranın sol alt bölümünde “Yatırma” butonuna tıklayın ve bu aşamada para göndereceğiniz hesabınız hangi bankaya aitse o bankayı seçin. Bu noktada para yatıracağınız hesap ile Binance hesabınızın aynı isim ve soyismine ait olması son derece önemlidir.
  • Banka seçiminin ardından hesap ve IBAN bilgilerini ilgili yerlere yazın.
  • Son olarak ise göndereceğiniz miktarı girerek işleminizi onaylayın. Bu şekilde Binance para yatırma işlemini kısa sürede tamamlamış olacaksınız.

Binance TR’den Binance’e Nasıl Para Transfer Edilir?

Binance TR ve Binance global para yatırma işlemleri birçok kullanıcı tarafından benzer gibi algılansa da aslında ikisi çok farklı işlemlerdir. Bu nedenle de Binance borsasında işlem yapmak isteyen müşteriler zaman zaman Binance TR’den Binance para aktarma işlemlerine gerek duyabiliyor.

Binance TR, sadece Türkiye’de kullanılan yerel Binance şubesidir. Bu nedenle de zaman zaman birçok kullanıcı Binance hesabına yatırdığı parayı Binance TR hesabında göremeyebiliyor. Bunun ilk çözüm aşaması ise Binance ile Binance TR hesaplarının eşleştirilmesidir. Aksi halde her iki sistem farklı iki cüzdan olarak işlem gördüğünden para transfer işlemi mümkün olmayacaktır.

İşte Binance TR’den Binance para nasıl yatırılır sorusunun en anlaşılır ve kolay cevabı;

  • Binance TR ve Binance hesaplarınızı eşleştirdiğinizden emin olduktan sonra Binance TR hesabınıza giriş yapın ve ekranın sağ üst bölümünde yer alan Cüzdan menüsünün içerisindeki “Çekme” sayfasına tıklayın.
  • Karşınızda açılan ekranın sol bölümünde “Binance Transfer” sayfasına giderek göndermek istediğiniz kripto para türünü ve miktarını belirleyerek işleminizi onaylayın.

Bu aşamaları doğru ve dikkatli bir şekilde uyguladığınızda Binance TR hesabınızından Binance hesabınıza hızlı bir şekilde para çekebilirsiniz.

Binance Para Yatırma Sorunu

Binance kripto para borsasında kimi zaman birçok müşteri para yatırma sorunu yaşayabiliyor. Bu sorunun temelde iki farklı nedeni olabilir. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki; yukarıda da belirttiğimiz gibi Binance hesabınızın isim ve soyisim bilgileri ile para yatıracağınız banka hesap bilgilerinizin isim ve soyisim bilgileri aynı olmalıdır. Aksi halde para yatırma işlemini gerçekleştirmeniz mümkün değildir.

Para yatırma sorununu meydana getiren bir diğer unsur ise eşleştirme yapmamış olmamanızdır. Eğer Binance ve Binance TR sistemi üzerinde iki farklı hesabınız var ise bu hesaplarınızı eşleştirmediğiniz sürece Binance TR üzerinden yatırdığınız paranız Binance üzerinde görünmeyebilir.

Binance TR’ye Ne Kadar Para Yatırılır?

Tüm dünya çapında en çok tercih edilen kripto para borsalarının başında gelen Binance, müşterilerinin beklentilerini en üst seviyede karşılayabilmek adına sürekli güncellemeler yapmaktadır. Para çekme ve para yatırma limitleri de bu güncellemeler arasında yer almaktadır. Binance kripto para borsasında yapılan son güncellemeye göre günlük para yatırma limiti 10.000.000 TRY, aylık para yatırma limiti ise 50.000.000 TRY’dir.

Binance’ye Nereden Para Yatırılır?

Binance borsasına para yatırma işlemi yapmadan önce Binance para yatırma hangi banka üzerinden gerçekleştiriyor bilmeniz faydanıza olacaktır. Vakıfbank, Ziraat Bankası, Akbank ve Fibabanka Binance borsasının anlaşmalı olduğu bankalardır. Bu bankaların yanı sıra diğer banka  hesaplarınız ile de mesai saatleri içerisinde para yatırmanız mümkündür.

Binance anlaşmalı bankalar üzerinden 7/24 havale yaparak ücretsiz para yatırmanız mümkündür. Diğer bankalar ile ise mesai saatleri içerisinde ücretsiz EFT yaparak para yatırabilirsiniz. Dolayısıyla da Binance para yatırma saatleri konusunda müşterilerine herhangi bir kısıtlama koymadan 7/24 para yatırma imkanı sunuyor.

Binance Para Yatırma Ne Kadar Sürer?

Binance para yatırma işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için öncelikle Binance TR hesabınıza Türk Lirası yüklemesi yapıp daha sonrasında yüklediğiniz Türk Lirasını USDT birimine çevirerek Binance hesabınıza göndermeniz gereklidir. Bu işlem Binance hesabınız olduğu takdirde hızlı bir işlem olup maksimum 5 dakika kadar kısa bir sürede hallolmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu