Teknoloji

Yürüdükçe Para Kazandıran Uygulamalar

Yürüdükçe Para Kazandıran Uygulamalar 2024; Yürümek günlük yapılan aktivitelerdendir. İnsanlar yaptıkları yürüme aktivitelerini paraya dönüştürmek istemektedir. Bu nedenle son dönemlerde oldukça popüler konulardan biri de yürüdükçe para kazandıran uygulamaların neler olduğudur. Birçok uygulama yürüdükçe para kazandırdığı için insanları egzersiz yapmaya teşvik etmektedir.

Aşağıda yürüdükçe para kazandıran uygulamaların listesi ve yürüdükçe para kazandıran uygulamalar ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

Yürüdükçe Para Kazandıran Uygulamalar Nelerdir?

Yürüdükçe para kazandıran birçok uygulama bulunmaktadır. Aşağıda yürüdükçe para kazandıran uygulamaların listesi yer almaktadır.

 • Lympo
 • Adım Para
 • Sweatcoin
 • Bitwalking
 • People Walker
 • Achievement
 • Higi
 • StepBet
 • PK Coin
 • MapMyWalk
 • Evidation
 • Runtopia
 • Winwalk
 • Optimity

Lympo İle Yürüyerek Para Kazan

Lympo, insanları daha sık egzersiz yapmaya yönlendiren ve yaptığı egzersizleri paraya dönüştüren bir uygulamadır. Lympo ile LYM adında kripto para kazanmaktadır. İnsanlar yürüyerek LYM kripto para biriktirmektedir. Daha sonra biriken paralar belirli bir tutara ulaştığında spor ürünlerinde hediye çeki veya indirim olarak kullanılabilmektedir.

Uygulamayı telefonunuza indirerek kullanabilirsiniz.

Yürükçe Para Kazandıran Uygulama Adım Para

Ülkemizde kurulan tamamen yerli para kaznadıran uygulamalardan biri olan Adım Para uygulaması yürüdükçe para kazandırdığı gibi bir çok hediye de vermektedir. Adım Para uygulaması yürüdükçe para kazandığınız gibi üygulama içerisinde size verilen görevleri yaparak ek puan kazanırsınız.

Uygulama içerisinde bulunan mağazada puanlarını dilerseniz ürün almak için kullanabilir yada nakit olarak çekebilirsiniz. Oldukça kullanışlı ve güvenilir uygulamalardan biri olan Adım para uygulaması mutlaka kullanabileceğiniz uygulamalardan biridir.

Sweatcoin İle Yürüyerek Para Kazan

Sweatcoin yürüyerek para kazandıran en çok bilinen uygulamalardan biri de Sweatcoin’dir. Sweatcoin uygulamasını Play Store veya Apple Store uygulamasından telefona indirerek, kayıt formunu doldurduktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Atılan adımlar uygulama tarafından sayılmaktadır.Gün sonunda veya ne zaman dönüştürmek isterseniz kripto para birimine dönüştürebilirsiniz.

Sweatcoin uygulaması ortalama olarak 1000 adımda bir adet Sweatcoin vermektedir.

Uygulamayı kullanan kişiler Sweatcoin’in piyasa değerini merak etmektedir. Bir Sweatcoin ortalama olarak 0.000009421 dolardan işlem görmektedir. Kazanç değeri oldukça düşüktür. Fakat her gün attığınız adımları dönüştürerek zamanla kazanç elde edebilirsiniz.

Sweatcoin uygulamasından para kazanmanın üç yolu bulunmaktadır.

 • Yürüyüş yaparak
 • Arkadaşınızı davet ederek
 • Reklam izleyerek

Sweatcoin’den Para Nasıl Çekilir?

Sweatcoin’den para çekmenin ilk yöntemi Paypa’dir. Fakat Paypal ülkemizde maalesef kullanılmamaktadır.

Bir diğer yöntemi Banka havalesidir. Banka havalesi hesap numarası, IBAN no, isim, soy isim cbilgileri girilerek yapılmaktadır.

Sweatcoin uygulamasından para çekebilmek için 2 yıl boyunca uygulamaya üye olunması gerekmektedir. 2 yıl üyelk şartı le birlikte referans numaranız ile bir kişiyi davet etmiş olmanız gereklidir.

Achievement İle Yürüyerek Para Kazan

Yürüyüş ve diğer yapılan aktiviteler ile birlikte para kazanmanıza yardımcı olan uygulamalardandır. Uygulamaya sabah kalktığınız andan itibaren yaptığınız bütün etkinlikleri tanımlamalısınız. Mesel tanımlanması gereken etkinlikler, yemek yemek, kahvaltı yapmak, yürüyüş yapmak, vb. etkinliklerdir. Bu aktiviteleri sisteme tanımladığınızda kaydedilen her işlem için 6 puan kazanırsınız. Gün içerisinde ortalama 80 puan kazanabilirsiniz.

Toplam 10000 puan kazandığınızda bu 10$ olmaktadır. Parayı çekmek isterseniz çekebilirsiniz veya sistemde kayıtlı olan hayır kurumlarına bağışlayabilirsiniz.

Higi İle Yürüyerek Para Kazan

Higi’de yürümeyi ödellendiren uygulamalardan biridir. Diğer uygulamalara göre birkaç farkı bulunmaktadır. Higi, fitness saat tipi cihazlar ile birlikte çalışmaktadır. ABD’de eczanelerde yağ ölçüm cihazları bulunmaktadır. Bu eczanelerden yağ ölçümü, tansiyon ölçümü vb. durumlar yaptırarak para kazanabilirsiniz.

Higi’den kazanılan paralar nakit olarak çekilememektedir. Bu paralar Amazon gibi sitelerden alışveriş yapmanıza yardımcı olmaktadır. Kazanılan ödüller aynı zamanda uygulamadaki hayır kurumlarına bağışlanabilmektedir.

StepBet İle Yürüyerek Para Kazan

StepBet diğerlerine göre daha farklı bir uygulamadır. Uygulamadan kendinize bir hedef belirlemeniz gerekmektedir. Mesela ayda 4- 8 kilo vereceğinizi belirtmelisiniz. Eğer ayda 4-8 kilo veremezseniz para kaybedersiniz. Fakat hedeflerinizi uygularsanız para kazanırsınız.

Birçok insan para kaybetmemek için hedeflerine ulaşmak istemektedir. Bu nedenle birçok insana motivasyon kaynağı olan bir uygulamadır. Hedeflerinize ulaşırsanız 40 dolar kazanırsınız. Fakat kaybederseniz 40 dolar kaybedersiniz.

Bitwalking İle Yürüyerek Para Kazan

Bitwalking  insanlara para kazandıran bir uygulamadır. Uygulamanın amacı insanları yürüyüş yapmaya teşvik etmektir. Uygulama atılan 10000 adımda 1 dolar kazandırmaktadır. Atılan her adım ile fazla miktarda para kazanabilirsiniz.

Bitwalking uygulaması ile yürüyerek sağlıklı yaşama adım atabilir, aynı zamanda attığınız her adımı paraya dönüştürebilirsiniz.

PK Coin İle Yürüyerek Para Kazan

PK Coin yalnızca IOS işletim sistemi olan cihazlarda kullanılabilen bir uygulamadır. Uygulamada çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Bu aktiviteleri gerçekleştirdikçe puan kazanabilirsiniz.

Uygulama da günlük dilediğiniz kadar para kazanma şansınız bulunmaktadır.  Kazandığınız parayı çekebilmek için belirli bir limiti tamamlamanız gerekmektedir. Premium üyeliği olanlarda dolara çevirebilmek için bir limit bulunmamaktadır. Dolara çevirdikten sonra TL’ye dönüştürebilirsiniz.

People Walker İle Yürüyerek Para Kazan

People Walker yürüyüş yaparken kendinize partner bulmaya yardımcı olan bir uygulamadır. People Walker diğer uygulamalarda olduğu gibi ne kadar çok yürüyüş yapılırsa o kadar çok puan kazanmanıza yardımcı olmaktadır.

MapMyWalk İle Yürüyerek Para Kazan

MapMyWalk kullanıcılarına günlük görev vermektedir. Verilen görevleri yerine getiren kişilere uygulama hediye çekleri vermektedir. Uygulamada verilen görevlere örnek vermek gerekirse, sabah 10 dakikalık yürüyüş vb. aktivitelerdir. Uygulamada verilen hediye çekleri genellikle Under Armour markasında kullanılabilmektedir. Bu çekleri kullanılarak geçerli yerlerden indirimli olarak alışveriş yapılmaktadır.

Runtopia İle Yürüyerek Para Kazan

Türkiye’den en kullanılan yürüyerek para kazanma uygulamalarından biri Runtopia’dır. Runtopia yürüdükçe ve uygulamanın fitness programlarına katıldıkça para kazandıran uygulamalardandır.

Uygulama önceden ödemeleri Paypal ile gerçekleştiriyordu. Fakat Türkiye’de Paypal ile çekim yapılamadığı için Sports Coin adıyla bir coin piyasa sürmüştür. Ödemeler Sports Coin ile yapılmaktadır.

Uygulama aynı zamanda kullanıcılara sistemlerinde bulunan ürünleri satın alma imkanı da sunmaktadır. Biriken coinleriniz ile dilediğiniz gibi para çekme işlemi veya markette bulunan ürünleri satın alabilirsiniz.

WinWalk İle Yürüyerek Para Kazan

WinWalk uygulaması da yürüyerek para kazanmanızı sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Uygulama diğerlerinden farklı olarak GPS ile kontrol etmek yerine telefonunuzda kayıtlı adım sensöründen adımlarınızı saymaktadır. Bu sayede adımlarınız telefonunuzun şarjını bitirmeden sayılacaktır.

Uygulamada çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Bu aktiviteler anket doldurma, yorum yazma, takip etme ve reklam izlemedir. Bu aktiviteleri yaparak para kazanabilirsiniz.

Winwalk ile adımlarınızı dönüştürerek hediye çekleri veya Bitcoin olarak çekebilirsiniz. Uygulamada 100000 adım 13 dolar olarak hesaplanmaktadır.

Optimity İle Yürüyerek Para Kazan

Gün geçtikçe daha da gelişen bir uygulamadır. Uygulamayı Play Store ve App Store ile indirilebilmektedir. Uygulama içersinde çeşitli görevler bulunmaktadır. Bu görevleri yerine getirerek ek kazanç elde edebilirsiniz. Uygulamanın dili İngilizce’ dir. Fakat İngilizce bilmeyenler bile kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu