Teknoloji

Sanal Numara Alma Ücretsiz

Sanal Numara Alma Ücretsiz; Son dönemlerde özellikle sık sık yurtdışı seyahat edenler için sanal numara alma yöntemleri çok daha fazla merak edilen konular arasında yer almaya başlamıştır. Ücretsiz olarak da alınabilen sanal numaralar ile aynı zamanda arama yapabileceğiniz gibi mesaj atabiliyor ve hatta Facebook, Telegram, İnstagram ve WhatsApp gibi uygulamalar üzerinde de doğrulamalar yapabiliyorsunuz.

Yurtdışı seyahatleri yapıyorsanız, numaranızı herkese vermek istemiyorsanız ya da işleteniz için bir WhatsApp numarasına ihtiyaç duyuyorsanız bu gibi durumlarda sanal numara alma ücretsiz şekilde yapabileceğiniz bir işlemdir.

Bizler de bu yazımızda ücretsiz sana numara alma uygulamaları nelerdir? Sanal telefon numarası nasıl alınır? gibi soruların cevaplarınızı sizlere anlatacağız.

Sanal Telefon Numarası Nasıl Oluşturulur?

Fake numara ücretsiz almak istiyorsanız sizlere bu yazımızda bahsedeceğimiz bazı uygulamalar ve yöntemler ile kısa sürede kendinize bir sanal numara oluşturabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise; aşağıda bahsedeceğimiz uygulamalardan birisini telefonunuza indirerek programda sanal numara oluşturmaktır. Böylece sanal numaranızı oluşturup sanal numara alma ya da diğer bir deyişle face numara ücretsiz alma işleminizi ücretsiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Fake WP Numarası Nasıl Alınır?

Whatsapp fake numara ücretsiz yollarının başında kullanabileceğiniz uygulamalar gelir. WhatsApp üzerinden doğrulama yaparak sanal numara kullanmak istiyorsanız aşağıda vereceğimiz birçok uygulamayı kullanabilirsiniz. Ancak birçok kullanıcı sanal numara alma Whatsapp doğrulaması yapma işlemi için yaygın bir şekilde “Numero eSIM” ve “1Talketone” uygulamalarını tercih ediyor. Her iki uygulama ile de sanal numara alma ücretsiz bir işlemdir. Şu adımları izleyerek WhatsApp sanal numaranız için doğrulama işlemini kolayca yapabilirsiniz;

 • “Numero eSIM” ya da “1Talketone” uygulamalarından herhangi birisini akıllı telefonunuza indirin.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamaya giriş yapın ve uygulamanın yönergeleri doğrultusunda ilk olarak bir sanal numara oluşturun.
 • Daha sonrasında telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın ve sırasıyla “Ayarlar – Hesaplar – Numara Değiştir” yollarını izleyin.
 • Karşınıza çıkan ekranda almış olduğunuz sanal numarayı girdiğinizde doğrulama kodu yazmanız gereken bir bölüm göreceksiniz. Bu arada kod uygulamaya gelecektir.
 • Gelen uygulamayı WhatsApp uygulamasında ilgili yere yazın. Böylelikle ücretsiz whatsapp sanal numara alma ve doğrulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Telegram Fake Numara Nasıl Alınır?

Telegram sanal numara alma almak istiyorsanız bir sonraki başlıkta sizlere vereceğimiz ücretsiz uygulamalar ile sanal numaranızı hiçbir ücret ödemeden alabilir, bu numarayı telegram üzerinden de mesaj atmak için kullanabilirsiniz. Ancak telegram fake numara ücretsiz şekilde aldıktan sonra mutlaka aldığınız sanal numarayı telefonunuzun İOS ya da Android özelliğine aşağıdaki adımları izleyerek telegram uygulamanıza eklemeniz gerekecektir.

Eğer telefonunuz İOS ise;

 • Telegram uygulamasını açarak sağ altta yer alan “Ayarlar” menüsündeki “Düzenle” seçeneğine gidin.
 • Karşınıza farklı seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler arasından “Numarayı Değiştir” butonuna tıklamanız gerekiyor. Tıkladığınızda karşınıza eğer değişikliğe devam ederseniz kullanıcıların artık yeni numaranızı göreceğine dair bir mesaj gelecektir. Bu mesajı gördüğünüzde “Devam” butonuna tıklayın.
 • Karşınıza gelen ekranda almış olduğunuz sanal numaranızı yazın ve gelen bildirimi onaylayın. Böylece sanal numaranızı Telegram hesabınızda doğrulamış hale geleceksiniz.

Eğer telefonunuz Android ise;

 • Telefonunuzda telegram uygulamasını açarak ekranın sol üst köşesinde bulunan menü simgesine tıklayarak “Ayarlar” menüsüne gidin.
 • Karşınıza çıkacak olan ekranda değiştirmek istediğiniz yani kullanmakta olduğunuz telefon numarasını seçerek “Değiştir” butonuna basın.
 • Buraya yeni aldığınız ve kullanmak istediğiniz sanal numaranızı girdikten sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan onay simgesine tıklayın.
 • İşleme onay verdikten sonra Telegram sanal yani fake numaranıza bildirim gönderecek. Bu bildirim üzerinden yeni numaranızı onaylayın. Böylece Android telefonunuzda telegram sanal numaranızı aktif hale getirmiş olacaksınız.

Ancak şunu belirtmeliyiz ki; cihazınız Android ya da İOS fark etmeksizin eğer başka cihazlarda da Telegram uygulamanız açık ise bu adımları mutlaka o cihazlarda da uygulamanız gerekecektir.

Sahte fake numara almak için Fake Numara Alma ve Sahte Sanal Numara Alma (Whatsapp, Telegram ve SMS) yazımızı okuyabilirsiniz.

Sanal Numara Alma Uygulamaları

Sanal numara alma ücretsiz APK uygulamaları sayesinde ücretsiz sanal numara alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda sizlere vereceğimiz uygulamaların bazıları ücretli iken bazıları ücretsizdir. Ayrıca her uygulamanın özellikleri farklıdır.

Virtual Sim APK

39 farklı ülkeye sanal numara hizmeti veren Virtual Sim APK, özellikle sık sık yurtdışına çıkanlar için ideal ve güvenilir bir uygulamadır. Kısmen ücretli olsa da aynı uygulamayı kullanan kullanıcıların birbirleri ile iletişim kurması ücretsizdir.

Phone.com APK

Phon.com uygulaması dünya genelinde yaygın olarak kullanılan ve ücretli olan bir uygulamadır. Aylık kullanım bedeli ödediğinizde uygulama içinde sanal numara alabilir ve sanal numaranızı panelinizden kolayca yönetebilirsiniz.

Grasshoper

Aylık ücrete tabii olan Grasshoper uygulaması ilk 7 gün ücretsiz hizmet vermektedir. 7 gün sonrasında ise aylık ücret karşılığında ücretsiz sanal numara alma ve doğrulama hizmetlerini uygulama kapsamında alabilirsiniz.

Secure Messenger SafeUm APK

Android ya da İOS telefonlarınızda kullanabileceğini uygulamalardan birisidir. Uygulamayı cihazınıza yükledikten sonra sanal numarası alabilir ve doğrulama yapabilirsiniz. Ancak aldığınız numara ile mesaj atmak ve arama yapmak istiyorsanız belirli bir ücret ödeyerek uygulama içinde kredi satın almalısınız.

Ücretsiz Sanal Numara Alma Sitesi

Sanal numara alma siteleri sayesinde de tıpkı uygulamalarda olduğu gibi sanal numara edinmeniz mümkündür. Özellikle sanal numara alma ücretsiz hizmet sunan “SMS Recieve Free” sitesi ücretsiz ve güvenilir bir site olarak bilinmektedir.

Güvenilir sanal numara alabileceğiniz SMS Recieve Free bir web sitesidir ve uygulaması mevcut değildir. WhatsApp, Telegram, Facebook ve benzeri uygulamalarda doğrulama yapmak imkanı sunan SMS Recieve Free, her ay sanal numaralarını tekrar güncelleyen ve ücretsiz olan bir sitedir.

Sanal Numara Almak Yasal mı?

Sanal numara almak suç mu sorusu zaman zaman sanal numara kullanıcılarının ve kullanmak isteyenlerin aklına gelen sorulardan birisidir. Ancak şuan sanal numara kullanımına dair herhangi bir yasa yoktur. Ancak dolandırıcılık ve benzeri gibi kötü niyetli kullanımlarda sorumluluk yine sanal numara kullanıcısına aittir. Bu gibi durumlar haricinde sanal numara kullanımı yasaldır ve suç sayılmaz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu