Teknoloji

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum (ÇÖZÜLDÜ)

Mobil Veri Açık ama İnternete Giremiyorum 2023; Hepimiz, zaman zaman internet paketimiz henüz bitmemiş olmasına rağmen internete erişimde sorunlar yaşayabiliyoruz.

Akıllı telefonumuzun mobil verisinin açık olmasına rağmen internete bağlanamamamızın ardında bazen GSM operatörümüze bağlı olan teknik sorunlar bazen telefonumuzun birden çok wifi ağını görmesi bazen de telefonumuzdaki APN ayarlarının güncel olmaması yer alıyor.

İnternete bağlanamadığımız zamanlarda telefonumuzu açıp kapatmamız, kimi zaman yeterli olsa da kimi zaman da telefonumuzun VPN ayarlarını değiştirmeden internete bağlanamama sorununu çözüme kavuşturamıyoruz.

Bu yazımızda ‘mobil veri açık ama internete giremiyorum, neden?’ sorusunu yanıtlamaya ve olası çözüm önerilerimizi sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Mobil Veri Açık ama İnternete Giremiyorum Neden?

Telefonumuzun mobil verisinin açık olmasına rağmen internete giremememizin en önemli nedenleri arasında abonesi olduğumuz GSM operatörüne dair altyapı sorunları yer alıyor.

Yani teknik arızalar ve altyapı sorunları söz konusu olduğunda GSM operatörümüz tarafından sorun tamamen çözülene dek internete giremediğimiz zamanlar olabiliyor.

Bu durumda GSM operatörüne abone olan diğer kişiler de tıpkı bizim gibi internete erişimde sıkıntılar yaşayabiliyorlar.

Teknik arıza ve altyapı sorunlarından ötürü internete erişimin sorunlu olduğu durumlarda bu sorunun GSM operatörümüz tarafından çözülmesini beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey kalmıyor.

İnternet paketimiz bitmemiş olmasına rağmen internete giremememiz; bazen de internet istasyonlarına oldukça uzak bir yerden internete girmeye çalışmamızdan ileri gelebiliyor.

Özellikle şehirden uzaklaştığımızda internete erişimimiz, imkansız bir hale gelebiliyor.

Şehre tekrar döndüğümüzde ve internet istasyonlarına yakın bir noktadan internete girmeye çalıştığımızda ise kolaylıkla internete bağlanabiliyoruz.

Telefonumuzdaki APN ayarlarının güncel olmaması da internete giremememize yol açabiliyor.

GSM operatörümüze ait APN ayarlarını güncellediğimizde internete girmeye kaldığımız yerden devam edebiliyoruz.

Son olarak, telefonumuz birden çok wifi ağını aynı anda gördüğünde ve wifi ağlarına bağlanmaya çalıştığında da internete erişimde sorun yaşayabiliyoruz.

Bu durumda telefonumuzdaki wifi ağını kapatarak yani wifi ağlarını devre dışı bıraktıktan sonra mobil veri üzerinden internete bağlanabiliyoruz.

Mobil veriniz açık olmasına rağmen internete giremiyorsunuz; adım adım yapmanız gerekenleri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Telefonunuzu açıp, kapayın ve tekrar internete girmeyi deneyin.
 • Telefonunuzu açıp kapamanıza rağmen hala internete giremiyorsanız, mobil veri ayarlarına tıklayın. Mobil veri şifrenizi kontrol edin. Gerekirse mobil veriyi kapatın ve şifrenizi tekrar girin.
 • Telefonunuzun wifi bağlantısı açıksa wifi bağlantısını kapatın. Yani telefonunuzun diğer olası wifi ağlarına bağlanmaya çalışmasına engel olun.
 • Yukarıdaki tüm yöntemleri denemenize rağmen hala internete giremiyorsanız; telefonunuzun APN ayarlarını güncelleyin!

APN ayarlarını güncellemeniz de işe yaramadıysa internete girememe sorununuzun GSM operatörünüze bağlı teknik bir arızadan ya da altyapı sorunundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek adına GSM operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Mobil Veri Açık ama İnternete Giremiyorum Turkcell

İnternet kullanım hakkı hala devam etmesine rağmen internete giremeyen Turkcell aboneleri de telefonlarındaki APN ayarlarını güncelleyerek, internete kolaylıkla girebiliyorlar.

Turkcell abonesiyseniz, telefonunuzun APN ayarlarını güncelleyip, mobil veri bağlantınız üzerinden internete girebilmek için;

 • Akıllı telefonunuzdan sırasıyla Ayarlar—Diğer Ayarlar—Mobil Ağlar—Erişim Noktası Adları seçeneklerine dokunun.
 • Yeni açılan sayfada ‘APN oluştur’ seçeneğine dokunun.
 • Yeni APN oluşturmak için ad kısmına ‘Turkcell Internet’, APN kısmına ise ‘internet’ yazın.
 • Yeni APN ayarlarını telefonunuza kaydedin.
 • Telefonunuzu kapatıp, tekrar açın.

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum Türk Telekom

Türk Telekom abonesiyseniz; telefonunuzun APN ayarlarını güncellemek için yapmanız gerekenleri aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • Akıllı telefonunuzdan sırasıyla Ayarlar—Diğer Ayarlar—Mobil Ağlar—Erişim Noktası Adları seçeneklerine dokunun.
 • Daha sonra ‘Yeni APN oluştur’ seçeneğine dokunun.
 • APN ayarlarını güncellerken ad kısmına ‘Avea Internet’, APN kısmına ise ‘ internet’ yazın.
 • Yeni APN ayarlarını kaydettikten sonra telefonunuzu kapatın ve tekrar açın.

Mobil Veri Açık ama İnternete Giremiyorum Vodafone

Vodafone kullanıcıları da telefonlarındaki APN ayarlarını güncelleyerek, çoğu zaman internete erişim sorunundan kurtulabiliyorlar.

Telefonunuzun bozulan APN ayarlarını güncellemek için;

 • Telefonunuzdan sırasıyla Ayarlar—Diğer Ayarlar—Mobil Ağlar—Erişim Noktası Adları seçeneklerine dokunun.
 • APN oluştur seçeneğine dokunduktan sonra ad kısmına ‘ Vodafone Internet’, APN kısmına ise ‘internet’ yazın.
 • APN ayarlarınızı kaydedin.
 • Telefonunuzu kapatın ve tekrar açın.

APN ayarlarınızı güncelleyip, telefonunuzu kapatıp açmanıza rağmen hala mobil veriye bağlanamıyorsanız; GSM operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayabilir, müşteri temsilcisinden canlı destek alabilirsiniz. Böylelikle internete bağlanamama sorununuzun olası nedenlerine ve çözümüne dair de bilgi edinebilirsiniz.

Telefonum Mobil Veriye Bağlanmıyor

Akıllı telefonunuz, mobil veriye bağlanmıyorsa ve bu yüzden de internete giremiyorsanız; ilk olarak aklınıza mevcut internet paketinize dair kullanım haklarınızın sona erip ermediğini getirmelisiniz.

İnternet paketiniz, henüz bitmemiş olmasına rağmen internete giremiyorsanız, bu durumda telefonunuzu kapatıp, açmalısınız.

Mobil veriden çıkıp, tekrar mobil veriye bağlanmayı da deneyebilirsiniz.

Son olarak telefonunuzun APN ayarlarını güncellemelisiniz.

APN ayarlarını da güncellemenize rağmen sonuç alamadıysanız; sorun GSM operatörünüze dair teknik bir arıza ya da altyapı sorunundan ileri gelebileceğinden operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Telefonun mobil veriye bağlanmaması, bazen de hattımızın internet, arama ve sms kullanımına kapatılmasından kaynaklanabiliyor.

Şayet son fatura ödeme tarihiniz üzerinden epey bir zaman geçtiyse ve telefonunuz aramalara kapatıldıysa da internete bağlanamayacağınızı hatırlatmak istiyoruz.

Bu durumda mevcut fatura borcunuzu ödeyerek, tekrar internete bağlanabilirsiniz.

İnternet Paketim Var ama Kullanamıyorum

Türk Telekom, Vodafone ya da Turkcell internet paketiniz olmasına rağmen internetinizi kullanamıyorsanız; bu yazımızda sizlerle paylaştığımız önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Telefonunuzun APN ayarlarını değiştirip, güncelleyerek; müşteri hizmetlerini aramanıza ya da abonesi olduğunuz operatörün mağaza ya da bayiliğine gitmenize gerek kalmadan, sorununuzu kendi kendinize çözebilirsiniz.

APN ayarlarını güncellemenize ya da müşteri hizmetlerini arayıp, müşteri temsilcisinden yardım almanıza rağmen hala internete erişim sorununuz devam ediyorsa soruna dair destek almak adına GSM operatörünüze ait mağaza ya da bayiliklerden birine de gidebilirsiniz.

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum

Belli dönemlerde bir çok kişinin yaşadığı sorunlardan biri olan mobil veri açık ama internet girmiyor ve internete bağlanmıyor sorusunu tüm operatörlerde yaşanan sorunlardan biridir. İnternet paketiniz var ve mobil veri açık olduğu halde internete bağlanamıyorsanız

Eğer Telefonda mobil veri açık internet paketim var ama internete giremiyorum diyorsanız aşağıdaki adımları ilk olarak deneyebilirsiniz.

 • Telefonun ayalar kısmına girin
 • Bağlantı bölümüne giriş yapın
 • Açılan sayfadan mobil ağları seçin
 • VoLTE aramalar seçeneği kontrol edin aktif olması gerekli
 • Erişim noktasını seçin
 • Ekle kısmına tıklayın
 • Açılan sayfaya Operatör ismini yazın
 • PN bölümüne İnternet yazın
 • Tüm ayarları kaydedin
 • Seçmiş olduğunuz erişim noktasını seçin

Mobil Veri Var Ama İnternete Bağlanmıyor

Bazı dönemler operatör yoğunluğuna bağlı olarak internete bağlanamama ve kopma sorunları yasabilirsiniz. Ancak uzun süredir internete bağlanamama, yavaşlık ve mobil veri açık ama internete bağlanamıyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak internet ayarlarını talep edebilirsiniz.

Müşteri hizmetleri size internet ayarlarını göndererek otomatik olarak yeni internet ayalarını kullanabilirsiniz. Yeni internet ayarlarını yükledikten sonra telefonunuzu kapatıp açarak sorunu çözebilirsiniz.

Mobil Veri Açık Ama İnternet Açılmıyor

Mobil Veri Açık Ama İnternet Açılmıyor sorusunu yaşıyorsanız mutlaka yukarıda sizlere verdiğim yöntemleri deneyerek sorunu çözebilirsiniz. Bazı durumlarda doğalafet, deprem yada diğer nedenlerden dolayı internete bağlanmada sorun yaşabilirsiniz.

Eğer her hangi bir sorun yoksa ama siz halen internete bağlanmakta sorun yaşıyorsanız mutlaka kullandığınız operatörün müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Numarası

Türk Telekom müşterisiyseniz, internete neden bağlanamadığınızın olası nedenlerini öğrenmek için Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Müşteri temsilcisine bağlanmak için kendi hattınızdan 500’ü, diğer hatlardan ya da sabit hatlardan ise 444 1 444 veya 444 1 500 müşteri hizmetleri numaralarını arayabilirsiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Numarası

Turkcell abonesiyseniz, aboneliğinize, faturalarınıza ve internet erişim sorunlarınıza dair her konuda bilgi edinmek adına kendi Turkcell hattınızdan 532’yi, diğer GSM operatörlerinden ya da sabit hatlardan ise 532 532 00 00 telefon numarasını arayarak, müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Vodafone Müşteri Hizmetleri Numarası

Vodafone abonesiyseniz, Vodafone Müşteri hizmetlerine bağlanmak ve internete bağlanamama sorununuzu çözmek için kendi hattınızdan 542’yi, diğer sabit hatlardan ya da GSM operatörlerinden ise 542 542 00 00 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Bu yazımızda mobil veri açık ama internete giremiyorum, neden? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de daha önce böyle bir sorunla karşılaştıysanız; konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Mobil Veri Açık ama İnternete Giremiyorum 2023 ve Mobil Veri Açık ama İnternete Bağlanmıyor hakkında bilgi vermeye çalıştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu