Teknoloji

D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir? Dilekçe ve Fax No

D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir? Dilekçe ve Fax No; Son dönemlerde çok fazla tercih edilen dijital yayın platformlarından birisi de D-Smart haline gelmiştir. İçerisinde her yaş grubuna hitap eden farklı seçenekleri bir arada bulunduran D-Smart, birçok kullanıcının ilgisini çekse de bazen üyelik yaptırdıktan sonra tekrar iptal etmek isteyebiliriz.

D-Smart üyeliği oluşturduysanız ve bunun için bir taahhüt imzaladıysanız, daha sonrasında iptal etme kararı aldıysanız yazımızın devamında nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda sizlere tüm aşamaları anlatacağız. Üye kazanırken ve abonelerinin üyelik işlemlerini hızlı bir şekilde yapan D-Smart, konu üyelik iptali olduğunda ise abonelere sayısız zorluklar çıkarabiliyor. Ancak şunu unutmayın ki; bir tüketici olarak bu noktada birçok hakkınız bulunuyor.

Bu yazımızda D-Smart aboneliği nasıl iptal edilir ve D-Smart iptal etme yolları nelerdir gibi tüm sürece dair merak ettiğiniz sorunların cevaplarını vermeye çalışacağız.

D-Smart Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

D-Smart üyelik iptali yaptırmak istiyorsanız başvurabileceğiniz birçok farklı yol bulunuyor. Öncelikle iptal sürecinizi doğrudan D-Smart bayilerine giderek başlatabilirsiniz. Ayrıca D-Smart Genel Müdürlüğü’ne iptal dilekçesi yazarak faks çekebilir ya da mail atabilirsiniz. İptal süreci sadece D-Smart aboneliği olan kişiler tarafından bizzat yapılabilir. Eğer iptal sürecini bir başkası sizin adınıza başlatacak ise bu durumda noterden vekaletname vermeniz gerekecektir. Aksi halde bir başkasının sizin adınıza iptal sürecini başlatması mümkün değildir.

D-Smart Kurulum Olmadan İptal Edilebilir mi?

Normal şartlarda D-Smart kurulumu olmadan önce şayet bir belge imzalamadıysanız iptal etmeniz yani caymanız mümkündür. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi D-Smart, tüm üyelik işlemlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirirken iptal konusunda üyeleri kaybetmemek adına büyük zorluklar çıkarabiliyor. Bu durumda kurulum olmadan siz iptal etmek istediğinizi söylediğinizde büyük ihtimalle sorun çıkaracaklardır.

Ancak şunu bilmelisiniz ki; kurulum olmadan önce hiçbir belge imzalamadan iptal edebilirsiniz. Bunun için kuruluma gelen yetkililerden ziyade doğruda D-Smart müşteri hizmetlerini arayarak daha hızlı bir sonuç alabilirsiniz.

D-Smart Taahhüt Nasıl İptal Edilir?

D-Smart taahhüdünüzü iptal etmek için D-Smart Genel Müdürlüğü’ne dilekçe ile başvuru yapmanız gereklidir. D-Smart üyelik iptali için yazdığınız dilekçeyi kimliğinizi de ibraz ederek D-Smart bayilerine vererek iptal başvurusu yapabilirsiniz. Ya da dilerseniz yazdığınız dilekçeyi D-Smart Genel Müdürlüğü’ne e-posta atabilir veya faks çekebilirsiniz. Böylece süreç başlamış olacaktır.

D-Smart E-Devlet Üzerinden Nasıl İptal Edilir?

E-Devlet D-Smart iptal başvurusu için en kolay, en hızlı ve sıkıntısız bir yöntemdir. D-Smart’a dilekçe yazmadan, faks ya da e-posta göndermeden e-devlet sistemi üzerinden üyeliğinizin iptalini talep edebilirsiniz. Hatta e-devlet üzerinden başlatmış olduğunuz iptal süreci ortalama 24 saat gibi kısa bir süre içerisinde sonuçlanacaktır.

­E-Devlet D-Smart abonelik iptali için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • İlk olarak T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlet sistemine giriş yapın.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kutucuğuna “D-Smart abonelik fesih başvurusu” yazarak ya da https://www.turkiye.gov.tr/d-smart-abonelik-fesih-basvurusu linkine tıklayarak doğrudan abonelik iptali sayfasına gidin.
  • Bu aşamada aboneliğinizi iptal etmek için mutlaka T.C kimlik kartınız ya da e-imzanız ile giriş yapmalısınız.
  • Giriş işlemini tamamladıktan sonra karşınıza tüm abonelikleriniz listelenecektir. Bu listede bulunan ve iptal etmek istediğiniz D-Smart aboneliğinizi bulun ve yanındaki “Abonelik Sorgula” butonuna tıklayın.
  • Yeni açılan ekranda “Fesih Başvurusu Yap” seçeneğine tıkladıktan sonra ilgili alana aboneliğinizi neden iptal etmek istediğinizi yazın.
  • Son aşamada ise el yazınız ile yazmış olduğunuz fesih dilekçesini e-devlet sistemine belge olarak yükleyin.

Bu işlemi takibe 24 saat içinde iptal işleminiz gerçekleşecektir. Ayrıca e-devlet üzerinden iptal başvurusu yaptığınız andan itibaren fatura durdurulur, 7 iş günü içerisinde D-Smart aboneliği tamamen kapatılır.

D-Smart İptal Fax Numarası

D-Smart üyelik iptali için izleyebileceğiniz yollardan birisi de faks çekmektir. Bunun için el yazınız ile yazmış olduğunuz abonelik fesih dilekçesini 0212 478 03 33 D-Smart fax numarası hattına gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz dilekçe faks ile ulaştıktan sonra iptal süreciniz de başlayacaktır.

D-Smart İptal Dilekçesi

D-Smart abonelik iptal dilekçesi pdf olarak internette birçok sitede olsa da bizler burada kolay bir şekilde alıp dolduracağınız şekilde sizler için örnek bir dilekçe hazırladık. Bu dilekçenin ilgili yerlerini kendi bilgilerinize göre doldurarak dilekçeyi kullanabilirsiniz. İşte d-smart üyelik iptal dilekçesi örneği;


DOĞAN TV (D-SMART) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’ne;

İSTANBUL

…………. numaralı D-Smart üyeliğimi ve …….. hizmet numarasına ait internet üyeliğimi …………………………….. nedenlerinden dolayı iptal ettirmek istiyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

D-Smart Üyelik Numarası:

ADSL Hesap Numarası:

T.C. No:

Tel.:

Adres:

Ad Soyad:                                                                                                                                       ../../2024

İmza


D-Smart İptal Mail Adresi

D’smart mail ile iptal yöntemini kullanarak aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız bu noktada el yazınız ile yazmış olduğunuz iptal dilekçesini bilgisayar ortamını yükleyerek yazmış olduğunuz bu dilekçeyi belge şekilde D-Smart Genel Müdürlüğü’ne info@dsmart.com.tr D-Smart mail adresi ile e-posta atabilirsiniz.

D-Smart Fax Nasıl Gönderilir?

D smart üyelik iptali için kendi el yazınız ile yazmış olduğunuz dilekçenizi fax ile gönderebilirsiniz. Bunun için fax makinesinden dilekçenizi ve ek olarak da kimlik fotoğrafınızı 0212 478 03 33 numaralı fax hattına göndermeniz gerekiyor.

D-Smart İptal Dilekçesi Nasıl Gönderilir?

D-Smart iptal dilekçesini doğrudan D-Smart bayilerine teslim edebileceğiniz gibi aynı zamanda farklı yollarla D-Smart Genel Müdürlüğü’ne ulaştırabilirsiniz. Sahip olduğunuz imkanlar doğrultusunda faks çekebilir ya da e-posta gönderebilirsiniz. Eğer bu yöntemler size uygun değilse o halde dilekçenizi D-Smart Genel Müdürlüğü’ne “PK:138 Şişli İstanbul” posta adresine göndererek ulaştırabilirsiniz.

D-Smart Numarası Kaç?

D-Smart üyelik iptali telefon ile de yapılabiliyor. Eğer D-Smart üyeliğinizi telefon ile iptal etmek istiyorsanız 0850 266 02 66 numaralı hattı arayarak D-Smart üyelik iptali talebinizi iletebilirsiniz.

D-Smart Cayma Hakkı Ne Kadar?

D-Smart üyeliği aldıysanız hukuken hiçbir gerekçe göstermeksizin 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız cayma hakkınız vardır.

D-Smart Cihazı Nereye Teslim Edilir?

D-Smart üyeliğinizi iptal ettikten sonra evinize kurulumu yapılmış olan cihazı da teslim etmeniz gereklidir. Üyelik iptal sürecinizi başlattıktan sonra size üyeliğinizin iptalinin onaylanmasına dair bir mesaj gelecektir. Bu mesajı takiben D-Smart cihazınızı size en yakın D-Smart bayisine teslim etmelisiniz.

D-Smart Üyelik İptali Cezası Var mı?

D-Smart üyelik iptalinde abonelerin en çok rahatsız olduğu konulardan birisi de D-Smart üyelik iptali ücreti olmaktadır. Eğer taahhüdünüz devam ediyorsa bu durumda iptal sonrasında sizden hem cayma bedeli hem de cihaz bedeli alınacaktır.

Bunun yanı sıra D-Smart, yeni üyelerine genellikle indirimli paket tanımlar. Eğer siz de iptal sırasında indirimli paket kullanıyor iseniz cayma ve cihaz bedelinin yanı sıra bir de indirimli paket bedeli de ayrıca tahsis edilecektir. Tüm bunların yanı sıra bağlantı hizmeti ve vergiler de ödeyeceğiniz iptal cezası içerisinde yer alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu