Teknoloji

Valorant FPS Arttırma Ayarları ve Programı

Valorant FPS Arttırma Ayarları 2024; Riot Games tarafından yapılan Valorant oyunu birçok kişi tarafından sevilerek oynanmaktadır. Bu oyunu severek oynayan kişilerin en çok rahatsız olduğu konulardan biri de FPS ayarlarının düşük olmasıdır. Daha yüksek FPS değerleri ile oyunu oynamak isteyen kişiler nasıl yapabileceğini merak etmektedir.

Valorant FPS arttırma ayarlarının nasıl yapılacağı birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Bu yazımıza Valorant FPS ayarları ile ilgili merak edilen detaylara erişebilirsiniz.

Valorant FPS ve PING Göstergesi Nasıl Açılır?

Maçlarda kaç kaç FPS aldığını görmek isteyen kişiler göstergenin nasıl açılacağını araştırmaktadır. Valorant Ping göstergesini açmak isteyen kişiler aşağıda belirtilen adımları takip ederek işlemini gerçekleştirebilir.

 • İlk olarak oyuna giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Oyuna giriş yaptıktan sonra ana menüde ekranın sağ kısmındaki “Çark” ve gelen menüden “Ayarlar” kısmına tıklamanız gerekmektedir.
 • Sonrasında “Görüntü” ve “Nitelikler” başlığına tıklayarak giriş gecikmesi ağ ve başlıkları altından dilediğiniz göstergeyi açabilirsiniz.

Valorant FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

Valorant FPS arttırma oyundaki teknik gereksinimleri yerine getirmek için önemlidir. Oyun içi performansı etkileyen en önemli unsur FPS ayarlarıdır. FPS değerinin yüksek olması rakiplerinizi daha hızlı takip ederek refleks vermenizi sağlamaktadır. Ayrıca oyundan zevk almak için FPS ayarları oldukça önemlidir.

Valorant FPS Arttırma Yolları Nedir?

Valorant oyununda cihazınız oyun gereksinimlerini karşılamıyorsa bazı yöntemleri kullanarak artırma işleminizi yapabilirsiniz. Bu yöntemlerin neler olduğu birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak FPS arttırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Güç modunuzu değiştirerek arttırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Grafik ayarlarınızı düşürün.
 • Arka planda çalışan herhangi bir program varsa, programları kapatın.
 • Bilgisayarınızda antivirüs programı varsa sistemi taratın.
 • Ekran kartınızın sürücüsünü güncelleyin.

FPS Ayarları Arttırma Yöntemleri Nedir?

FPS ayarlarını attırmak için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. FPS ayalarınızı aşağıda belirtilen yöntemleri kullanarak yapabilirsiniz.

 • Grafik Ayarlarınızı Gözden Geçirin

Tüm oyunlarda olduğu gibi Valorant oyununda da FPS ayarları oldukça önemlidir. Bu konuda en önemli husus ise grafik ayarlarını tutmaktır. Kullanılan sistem hangi seviyede olursa olsun oyunda güzel bir tecrübe yaşamak için doğru ayarları bulmak gerekir. Oyunu oynayan profesyonel oyuncular genelde grafik kalitesi ayarlarını en düşük seviyeye getirmektedir.

 • Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın

Valorant’ girmeden önce arka planda çalışan bütün gereksiz uygulamaları kapatarak performansınıza katkı sağlayabilirsiniz. Arka planda çalışan uygulamaları kapatmak için Görev Yönetisi’ni açarak kullanmadığınız bütün sekmeleri kapatabilirsiniz. Daha sonra “Başlangıç” bölümüne giriş yaparak otomatik olarak başlatılan bütün uygulamaları görüntüleyebilir ve gereksiz uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz.

 • Masaüstünüzü Temizleyin

Bilgisayarınızın işletim sistemi masaüstünde olan uygulamalara öncelik sağlamaktadır. Bu nedenle masaüstünün boş olmasına dikkat etmelisiniz. Bu nedenle masaüstünde gereksiz olan uygulamaları temizleyin. Böylece veri akışına ve oyun performansına az da olsa katkı sağlayabilirsiniz.

 • Valorant’a Öncelik Ver

Oyuna giriş yaptıktan sonra “Görev Yöneticisi” alanına giriş yapın. Ardından İşlemler sekmesinden Valorant ‘ı bulun. Sağ tıklayıp “Ayrıntılara Git” seçeneğine tıklayın. Açılan ekrandan “Benzeşmeyi Ayarla” seçeneğine tıklayın. Sonrasında ise, açılan pencereden “CPU “ seçili olan tiki kaldırın. Yapılan bu işlemden sonra sistem diğer programlara göre Valorant’a öncelik tanımaktadır. Böylece donma ve benzeri sorunlar ortadan kalkar.

 • Ekran Kartınızı Güncelleyin

Bazen ekran kartınızın sürücülerini güncellemek FPS artışlarını sağlamaktadır. Bu nedenle ekran kartı üreticileri maksimum verim için ara sıra güncelleme yapmaktadır Böylece kartınızdan alacağınız verim maksimum seviyeye çıkar. Daha önce hiç ekran kartı güncelleme işlemi yapmadıysanız, araştırarak veya bu işlemi yapan kişilere yaptırarak güncelleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Antivirüs İle Sistemi Taratın

Oyunlarsa performans sorunları kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklanabilir. Sisteme bulaşan bazı kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarın düşük performansla çalışmasına neden olabilir. Bu nedenle PC’nize virüs bulaşıp bulaşmadığını öğrenmek için antivirüs programlarını kullanabilirsiniz. Antivirüs programları sayesinde kısa sürede tarama yapabilirsiniz. İşlem sonrasında cihazınızda zararlı yazılım olup olmadığını görebilirsiniz.

 • Çözünürlüğü Düşürün

Grafik ayarları ile ilgili en önemli ayarlardan biri de ekran çözünürlüğünü düşürmektir. Eğer monitörünüzü ve ekran kartınıza yüksek kalite konusunda güvenmiyorsanız çözünürlüğü düşürerek daha iyi sonuç alabilirsiniz. Çünkü ekran kartınız her zaman çözünürlüğü kaldırmayacak kalitede olabilir. Bu işlemi yaparak FPS hızınızı arttırabilirsiniz.

 • Güç Modunu Değiştirin

Bilgisayarınızın aldığı güç FPS değeri oldukça önemli etkiye sahiptir. Bu oyunu oynarken cihazın doğrudan FPS değerinde güç bulması oldukça olumlu etki sağlamaktadır. Güç ayarlarına ulaşmak için bilgisayarınızın pil simgesine sağ tıklayın. Ve güç modunu değiştirmek için gerekli ayarlamaları yapın. Buna ek olarak Windows işletim sisteminde yer alan “Oyun Modu” özelliğini aktif hale getirin. Böylece arka planda çalışan Windows özellikleri kapanacaktır.

Valorant FPS Arttırma Programları

Valorant FPS Arttırma programları kapatmanız oldukça önemlidir. Özelikle arka planda çalışan programlar oyunda sorun yaşamanıza neden olacağı için önerilir. Valorant FPS Arttırma yöntemleri arasında arka planda çalışan ve bilgisayarınızı yoran programlar oyunda sorun yaşamanıza neden olur.

Valorant FPS Sorunu Çözümü

Valorant FPS sorunu oyunu oynayan birçok kişiyi olumsuz etkilemektedir. FPS arttırmak isteyen kişiler arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatarak bilgisayarın tüm gücünün oyuna odaklanmasını sağlayabilir. Gereksiz olan uygulamaları görüntülemek isterseniz bilgisayarınızın “Başlangıç” çubuğundan arama yapabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra oyun performansınız önemli ölçüde artacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu