Teknoloji

Paribu Hesap Silme ve Hesap Kapatma Linki

Paribu Hesap Silme ve Hesap Kapatma Linki 2024; Günümüzde sanal para alım-satım işlemlerine yönelik ilginin artması bu alanda işlem platformlarının da sürekli artmasına ortam hazırlamıştır. Paribu da bir sanal para alım ve satım uygulaması olmakla birlikte aynı zamanda Türkiye’deki en büyük platform olarak geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Dolayısıyla da kullanıcılar için Paribu hesap silme ve hesap kapatma konusu da oldukça önemli ve bilgi sahibi olmaları gereken bir konudur.

Paribu, Türkiye’de en çok tercih edilen sanal para uygulamalarından birisi olsa da zaman zaman kullanıcılar hesaplarını kapatmak isteyebiliyor. Ancak doğru adımlar izlenmediğinde Paribu hesap silme ve hesap kapatma konusunda sorun yaşayabiliyorlar. Bizler de bu yazımızda Paribu hesabını kapatmak isteyen kullanıcıların izlemesi gereken adımları sizlere açık ve anlaşılır bir şekilde anlatacağız.

Paribu Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Günümüzde ekonominin farklı bir yöne evrilmesiyle birlikte aynı zamanda reel para biriminin yanı sıra coin yani sanal para birimleri de büyük ilgi görmeye başlamıştır. Ancak sanal paralarla işlem yapabilmek için belirli bir platforma gerek vardır. Türkiye’de en çok tercih edilen platformlardan birisi Paribu uygulamasıdır.

Paribu hesabınız varsa ve artık kullanmak istemiyorsanız hesabınızı tamamen kapatabilirsiniz. Ancak hesabınızı kapatmak için sadece oturum kapatırsanız bu durumda hesabınızı kökten kapatmış ve etkisiz hale getirmiş olmazsınız. Eğer Paribu hesap kapatma işlemlerini yapacaksanız hesabınızı silmeniz gerekecektir.

Paribu Hesap Nasıl Silinir?

Paribu platformu, her ne kadar Türkiye genelinde yaygın şekilde kullanılan bir uygulama olsa da bazı kullanıcılar dolandırılma şüphesiyle ya da sisteme güvenmediği için hesabını tamamen silmek isteyebiliyor.

Paribu hesabınızı kapatmak ve tamamen silmek istiyorsanız öncelikle uygulamanın içinde yer alan Destek menüsünden yazmalı ya da destek@paribu.com mail adresinden e-posta atmalısınız. Bu süreci şu adımlarla ilerletebilirsiniz;

 • Paribu hesabınızı açtığınız ve Paribu hesabınıza kayıtlı olan e-posta adresinize giriş yapın.
 • Yeni e-posta oluştur ekranından hesap bilgilerinizi ve daha sonrasına da hesabınızı kapatma isteğinizin nedenini belirterek hesabınızın kapatılmasını talep ettiğinizi yazın.
 • Yazdığınız e-postayı destek@paribu adresine göndermeniz yeterli olacaktır. E-posta yönetime ulaştığında Paribu destek ekibi gerekli uygulamalar yapacaktır.

Paribu Hesap Silme Linki

Paribu hesap silme linki hesabını kapatmak isteyen kullanıcıların ihtiyaç duyacağı önemli bilgilerden birisidir. Paribu platformunda bulunan ve tamamen silmek istediğiniz bir hesabınız varsa hesabınızı sileceğiniz sayfaya doğrudan https://www.paribu.com/destek/#/feedback/closeAccount linki üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu linke tıklayarak ilgili sayfaya gittikten sonra;

 • Açılan sayfada “7/24 destek iste” yazan bölüme tıklayın ve ekranda ilgili bölümlerde istenen bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde doldurun.
 • Hesabınızı neden kapatmak istediğinizi detaylı bir şekilde ilgili bölüme yazın ve işlemi onaylayın.

Bu işlemler sonrasında ortalama 30 gün içinde Paribu destek biriminin inceleme çalışmaları sonuçlandığında hesabınız tamamen kapanacaktır. Hesabınızın kapatma süreci tamamlandığında sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize Paribu destek biriminden bilgilendirmek adına e-posta gönderilir. Ancak şunu unutmamalısınız ki; Paribu, hesabınızı kapatsa bile yasal zorunluluk kapsamında tüm işlem geçmişini bünyesinde saklı tutar.

Paribu Hesap Silme Örneği

PAribu hesap silme örneği arıyorsanız aslında bu işlemin son derece basit olduğunu söyleyebiliriz. Hesap kapatma talep sayfasında; ad, soyad, e-posta adresi, telefon numarası, hesap kapatma talebinizin sebebi ve talebinizin detaylı açıklaması yer alır. Sizinle alakalı olan bu soruları basit, açık ve doğru şekilde doldurduğunuz takdirde işleminizi hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Paribu Hesabı Nasıl Kapatılır?

Türkiye’de geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan sanal para platformu Paribu, genel olarak güvenilirliğini ispatlamış bir platform olsa da zaman zaman kullanıcıların güvenini kazanamayabiliyor. Bu gibi nedenler de hesabın tamamen kapatılmasının talep edilmesine neden olabiliyor.

Paribu hesabımı nasıl kapatırım ya da kalıcı Paribu oturum kapatma nasıl yapılır diye merak ediyorsanız sadece üstte vermiş olduğumuz linke tıklayarak hemen Paribu destek sayfasına giderek talep oluşturabilir ya da yukarıda anlattığımız gibi Paribu e-posta adresine e-posta yazarak hesap kapatma talebinizi dile getirebilirsiniz.

Hesap kapatma işleminin süresi ortalama 30 gündür. Hesabınız kapandığı takdirde size hesabınızın kapandığına dair Paribu’dan bilgilendirme amacıyla e-posta gönderilir. Böylece kalıcı olarak Paribu hesap dondurma ve kapatma işleminiz başarıyla gerçekleşmiş olur.

Paribu Hesap Kapatma İptali

Paribu platformunda var olan hesabınızı tamamen kapatmak yani silmek için sadece destek@paribu.com adresine e-posta göndermeniz gereklidir. Aksi halde hesabınızı kapatmanın başka bir yolu yoktur. Ancak bazı kullanıcılar Paribu hesabını kapattıktan sonra aynı hesabı tekrar açmak isteyebiliyor. Eğer böyle bir durum yaşıyorsanız şunu belirtmeliyiz ki; kapatmış olduğunuz hesabınızı tekrar açabilmeniz mümkün değildir. Dilerseniz platform üzerinde sıfırdan yeni bir üyelik oluşturabilirsiniz.

Paribuda Yeni Hesap Nasıl Açılır?

Paribu yeni hesap açma oldukça kolay ve hızlı bir işlemdir. Bunun için öncelikle akıllı telefonunuzda “Paribu” uygulaması olması gerekiyor. Daha sonrasında telefonunuzdaki uygulamaya girdikten sonra;

 • “Üye Ol” butonuna tıklayın.
 • Üyelik sayfasında sizlere ad, soyad, telefon numarası ve e-posta adresi gibi sorular sorulacak. Bu soruları doğru ve eksiksiz şekilde girin ve ardından sisteme giriş yaparken kullanacağınız şifrenizi belirleyin.
 • Son olarak ekranın altında bulunan sözleşmeleri okuyup onaylamalısınız.
 • “Hesabımı Oluştur” butonuna tıkladıktan sonra telefonunuza bir doğrulama kodu gelecek. Bu kodu sayfadaki ilgili yere girin ve “Kaydı Tamamla” deyin.
 • Son aşamada ise e-posta adresinize de bir doğrulama postası gelecektir. E-posta adresinize gidin ve gelen postayı açın.
 • E-posta içindeki “E-posta Adresimi Doğrula” linkine tıkladığınızda yeni hesap açmış ve hesabınızı doğrulamış olacaksınız.

Paribu Kullanmak Yasal mı?

Paribu yasal mı sorusu birçok kullanıcı gibi sizin de aklınızı kurcalayan soru işaretlerinden birisi olabilir. Paribu platformu yani Paribu Teknoloji A.Ş şirketi, tüm mevzuatlara uygun olarak yola çıkmış bir şirkettir. Bu nedenle de yasal bir şirketin platformu olduğundan paribu kullanımı yasaldır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu