Teknoloji

Numaradan İsim Sorgulama – Arayan Kim? (Ücretsiz)

Numaradan İsim Sorgulama – Arayan Kim 2024; Zaman zaman illaki herkese tanınmayan bir numaradan çağrı gelmektedir. Bu gibi durumlarda insanlar genellikle arayan numaraya sormadan doğrudan telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenmek isterler. Eğer sizin de başınıza bu gibi durumlar geliyorsa ve numaradan isim sorgulama – arayan kim diye merak ediyorsanız bu yazımızda merak ettiğiniz soruların cevabını bulabilirsiniz.

Cep telefonu kullanımının yaygınlaşması ve geniş bir yaş aralığı tarafından kullanılabilir hale gelmesi beraberinde birtakım rahatsızlıkları da getirmektedir. Bu rahatsızlıklardan birisi ise bilinmeyen numaralardan yani yabancılarda gelen aramalardır. Bu gibi durumlarda izleyebileceğiniz bazı yöntemlerle numaraya ait isim bilgisini öğrenebilirsiniz.

Bilinmeyen Numara Sorgulama

Bilinmeyen numaralar aradığında çok doğal olarak anında kafamızda bir soru işareti oluşur ve ücretsiz numara kime ait sorgulaması yapmanın yollarını ararız. Bilinmeyen numaralardan gelen aramaların birçok farklı nedeni olabilir. Bu çağrılar aslında tanıdığınız ama numarası sizde kayıtlı olmayan birilerinden gelebileceği gibi aynı zamanda üyelikler ya da başvurular neticesinde gizlilik çerçevesinde saklandığını düşündüğümüz numaramızın paylaşıldığı üçüncü kişilerden de gelebilir.

Bizler hazırlamış olduğumuz bu yazımızda sizler için “Telefon numarası kime ait ücretsiz nasıl öğrenebiliriz”, “Numara sorgulama ücretsiz nasıl yapılır” gibi soruların cevaplarını bir araya topladık.

Numaradan İsim Sorgulama Ücretsiz 2024

Telefon numarası kime ait internetten sorgulama işlemleri mutlaka en az bir kez de olsa herkesin merak ettiği ve detaylıca araştırdığı bir konudur. Evet, numaradan isim sorgulamak mümkündür. Ancak genellikle numaradan isim sorgulama ücretli bir uygulama olsa da bu işlemi ücretsiz şekilde yapabilmenin yolları da birçok kişinin araştırdığı konular arasında yer alır.

Numaradan Ad Soyad Nasıl Bulunur?

Sizi arayan yabancı bir numaranın kime ait olduğu bilgisine ulaşabilmeniz mümkündür. Ancak bunun için hattınızın ait olduğu operatör önemlidir. Zira izleyebileceğiniz numaradan isim sorgulama adımları, ödeyeceğiniz ücret gibi detaylar her operatöre göre değişkenlik gösterecektir.

Bilinmeyen bir numaranın ait olduğu ad ve soyad bilgisine ulaşabilmek için Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi operatörlerden sorgulama yapabileceğiniz gibi 11880 hattı üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz.

Numaradan İsim Sorgulama Vodafone

Şüphesiz ki; Türkiye’de en yaygın olarak kullanılan operatörlerden birisi de Vodafone olmaktadır. Dolayısıyla da her gün yeni bir yenilik getiren Vodafone kapsamında numaradan isim sorgulayabilmeniz de mümkündür.

 • Öncelikle telefonunuzun mesaj klasörüne giderek yeni mesaj oluşturma sayfasına gitmeniz gerekiyor.
 • Mesaj içeriğine “KIM” yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak ve başında sıfır olmadan sizi arayan numarayı yazmalı ve bu mesajı 7048’e göndermelisiniz.

Vodafone kapsamında bu adımlarla numara sorgulama ücretsiz olup kısa süre içerisinde size sorgulama sonucu mesaj ile gelmektedir.

Eğer mesajla sorgulama yapmak istemiyorsanız Vodafone hattınızdan 11842 numaralı hattı tuşlayarak sorgulama yapabilirsiniz. Ancak bu arama Vodafone tarafından dakika başına ücretlendirilmektedir.

Numaradan İsim Sorgulama Turkcell

Turkcell operatörü üzerinden de mesajla numara sorgulama yapabilmeniz mümkündür. Ancak Vodafone operatörünün aksine Turkcell, bu sorgulama işleminden sizden cüzi miktar da olsa işlem ücreti alacaktır. Yani bu işlemin ücretli olduğunu söylemek mümkündür. Turkcell numaradan isim sorgulama yapabilmeniz için;

 • Öncelikle Turkcell hattınızın mesaj menüsünden yeni mesaj oluşturabileceğiniz sayfaya gelmelisiniz.
 • “KIM” yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak sizi arayan bilinmeyen numarayı başına sıfır koymadan yazmalısınız.
 • Mesajınızı yazdıktan sonra alıcı kısmına 2200 yazarak mesajınızı göndermelisiniz.

Bu sorgulama işlemi sonrasında kısa süre içerisinde söz konusu numaranın kime ait olduğuna dair Turkcell tarafından telefonunuza bir bilgilendirme mesajı gelecektir.

Numaradan İsim Sorgulama Türk Telekom

Tıpkı Vodafone ve Turkcell operatörleri gibi Türk Telekom hattı kullanıcıları da numarandan isim sorgulama – arayan kim uygulamasını kullanabilmektedir. Türk Telekom’un ücretli olarak kullanıcılarına sunduğu bu yöntemle numaradan isim sorgulayabilmek için;

 • Türk Telekom hattınızın takılı olduğu telefonunuzun arama ekranına gidin.
 • Tuşlama ekranında *100# tuşlaması yapın ve arama tuşuna basın.
 • Arama tuşuna bastığınız anda karşınıza Türk Telekom İşlemler Menüsü gelecek.
 • Karşınıza çıkan bu menüde “Bilinmeyen Numaralar Servisi” menüsüne tıklayın.
 • Karşınıza çıkan ekrana sizi arayan numarayı yazın ve işleminizi onaylayın. Kısa süre içerisinde sorgulamanızın sonucu ekranınıza gelecektir.

11880 Numaradan İsim Sorgulama

Sizi arayan numaranın hangi isme ait olduğunu merak ediyorsanız sorgulama yapabileceğiniz alternatif yöntemlerden bir diğeri ise 11880 Bilinmeyen Numaralar hattıdır. Bu hat üzerinden tüm operatör kullanıcıları kolay, hızlı ve ücretli bir şekilde bilinmeyen numara sorgulama işlemi yapabilmektedir.

Sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için sadece telefonunuzdan 11880 numaralı hattı tuşlayarak aramanız ve karşınıza çıkan operatöre numarayı iletmeniz yeterli olacaktır.

Numaradan İsim Sorgulama E Devlet

Numara sorgulama e-devlet üzerinden ne yazık ki mümkün değildir. E-devlet sistemi üzerinden sizi arayan başka numaraların ait olduğu isim bilgilerine ulaşamazsınız. Ancak sadece adınıza açılmış olan tüm mobil hatları ve varsa bu hatların borçlarını e-devlet sistemine TC kimlik ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sorgulayabilirsiniz.

Numaradan İsim Sorgulama Uygulama İsimleri

Numaradan isim sorgulama online olarak uygulamalar üzerinden de yapabileceğiniz bir işlemdir. Günümüzde bilinmeyen numaraların sorgulanabildiği, isim ve soyisim bilgilerine ulaşılabildiği birçok uygulama mevcuttur. Bu uygulamalar sayesinde sizler de çağrı aldığınız ve tanımadığınız numaraların kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bu uygulamalar arasında en hızlı olan ve en çok tercih edilenler ise;

 • Whoscall
 • Simpler – Kişiler, Çevirici ve Telefon
 • Upcell
 • Sync.ME – Caller ID & Spam Call Blocker & Contacts uygulamalarıdır.

Google Play üzerinden kolayca indirebileceğiniz bu uygulamalar dakikalar içerisinde sorgulama sonucunu sizlere sunmaktadır.

Numaradan İsim Sorgulama Programı

Numaradan isim sorgulama programları ile numara sahibi ve hat sahibikim olduğunu kolay şekilde öğrenebilirsiniz. Numaran sisim sorgulama programı olan Upcell uygulaması bir çok kişi tarafından kullanılan uygulamalardan biridir. Ayrıca uygulama mağazaarından bir çok program ile numaran isim sorglama ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Numaradan İsim Sorgulama Kaç TL?

Numaradan isim sorgulama işlemleri 11880 Bilinmeyen Numaralar Servisi üzerinden yapılabileceği gibi aynı zamanda Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom operatörlerine ait hatlar üzerinden de yapılabilir. Ancak burada sizlere her operatör için tek bir sorgulama işlem ücreti verebilmemiz mümkün değildir. Zira her yöntem kendi bünyesinde farklı bir şirkete ait olduğu için işlem ücretlendirmesi de şirketler bazında özerk olarak belirlenmektedir.

Numaradan İsim Sorgulama Kapatma

Hiçbir işlem yapmadığınız ve talimat vermediğiniz takdirde numaranız tüm numara sorgulama işlemleri için açık olacaktır. Ancak eğer bu sorgulamalarda bilgilerinizin paylaşılmasını istemiyorsanız ve bilgilerinizin operatörünüz ya da bilinmeyen numaralar servisi tarafından gizli tutulmasını istiyorsanız bu mümkündür. Bunu yapabilmek için yapmanız gereken tek şey; hattınızın ait olduğu operatörün müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alıp gerekli talimatları vermektir.

Numaradan İsim Sorgulama SMS

Numaran isim sorgulama SMS ile bir operatör üzerinden yapmanız mümkün. Kullandığınız operatörün Kim Aramış servisine abone olarak numarak isim sorgulama işlemi hemen yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu