Teknoloji

İsimden Numara Sorgulama Ücretsiz (Kesin Yöntem)

İsimden Numara Sorgulama 2024; Eski sevgilinizin ya da yakın bir arkadaşınızın telefon numarasına ulaşmak ve onunla iletişime geçmek için ‘isimden numara sorgulama’ yöntemlerinden birini deneyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Günümüzde Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell başta olmak üzere GSM operatörleri; numarasını bulmak ve öğrenmek istediğiniz kişilere ulaşabilmeniz için sizlere ‘isimden numara sorgulama’ imkanı tanıyor.

Numarasını bulmak istediğiniz kişinin isim ve soy isim bilgileri sayesinde bu kişinin cep telefonu ya da ev telefonu numarasına kolaylıkla erişebiliyorsunuz.

Bu yazımızda isimden numara sorgulama nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya, isimden numara sorgulama yöntemlerini sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Günümüzde isimden numara sorgulayabilmenin birden çok yöntemi bulunuyor.

Bu yöntemleri kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

  • Vodafone, Turkcell, Türk Telekom vb. GSM operatörleri aracılığı ile
  • Bilinmeyen numaralar servisi ile
  • İnternet siteleri ya da sosyal medya hesapları aracılığıyla
  • Yasal yollarla
  • BTK(Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) aracılığıyla
  • E-Devlet üzerinden
  • SMS yoluyla

Yukarıdaki yöntemler sayesinde telefon numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin ad ve soyad bilgisi ile numarasını bulabiliyorsunuz.

Aynı zamanda sizi arayan ve rahatsız eden numaraların kime ait olduğunu da bu yöntemlerden yararlanmak suretiyle öğrenebiliyorsunuz.

Numaradan isim sorgulamak istediğinizde yukarıdaki yöntemlere alternatif olarak Whatsapp uygulamasında sizi rahatsız eden kişinin numarasını yazabilir ve bu kişinin profil bilgilerine erişebilirsiniz.

Bilinmeyen Numaralar Servisini Kullanarak İsimden Numara Sorgulama

İsimden numara ya da numaradan isim sorgulamak istediğinizde 11880 Türkiye’nin Bilinmeyen Numaralar Servisi’ni arayabilirsiniz.

Sorgulama işlemini 11880 internet sitesi üzerinden de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bu amaçla hemen http://11880.com.tr/ linkini tıklayabilirsiniz.

Turkcell İsimden Numara Sorgulama

Turkcell, abonelerine diğer Turkcell abonelerinin telefon numarası bilgilerine erişebilme imkanı sunuyor.

Bu noktada Turkcell hat sahibi bir kişinin numarasını öğrenmek isteyen kişilerin 11832 telefon numarasını aramaları gerekiyor.

Ancak kişiler, yalnızca numara sorgulaması dışarıya açık olan kişilerin telefon numarası bilgilerine erişebiliyorlar.

Yani numara sorgulaması dışarıya açık olmayan Turkcell abonelerinin telefon numarasına 11832 numarasını arayıp, ulaşmak mümkün olmuyor.

Turkcell isimden numara sorgulama işlemi için abonelerin dakika başına ücret ödemeleri de gerekiyor.

Turkcell aboneleri, UpCall bilinmeyen numara sorgulama servisini akıllı telefonlarına indirerek ve sorgulama yapabiliyorlar.

Upcall uygulamasıyla ilgili ayrıntılı bilgi için hemen https://www.turkcell.com.tr/servisler/upcall linkini tıklayabilirsiniz.

Vodafone İsimden Numara Sorgulama

Üzerine kayıtlı Vodafone hatta sahip olan kişilerin telefon numarasını öğrenmek istediğinizde ise 11842 numarasını arayabilirsiniz.

Vodafone 11842 numarasını arayan kişilerin de belirli bir ücret ödemeleri gerekiyor. Ücret, kişilerin telefon faturasına yansıtılıyor.

Faturasız kullanıcıların ise arama sonrası görüşmeye devam edebilmeleri için hatlarında TL yüklü olması gerekiyor.

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama

Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi olan 11811 telefon numarasını arayarak, Türk Telekom müşterilerinin numaralarını öğrenebilirsiniz.

Alternatif olarak Türk Telekom’a ait olan Beyaz Sayfalar uygulaması sayesinde de Türk Telekom abonelerinin numaralarına erişebilirsiniz.

Beyaz Sayfalar üzerinden numara sorgulamak için hemen http://www.ttrehber.turktelekom.com.tr/ linkine tıklayabilirsiniz.

Numaradan İsim Bulma Siteleri Üzerinden İsimden Numara Sorgulama

Günümüzde numaradan isim bulma ve isimden numara bulma hizmeti veren birden çok internet sitesi bulunuyor.

Bu siteler aracılığıyla numarasına ulaşmak istediğiniz kişinin isim ve soy isim bilgilerini sitelere giriş yaparak, telefon numarası bilgilerini bulabiliyorsunuz.

Bu sitelerden bir kısmı ücretli olarak hizmet verirken, bir kısmı ise ücretsiz bir şekilde sorgulama işlemini gerçekleştirebilmenize öncülük ediyor.

İsimden numara sorgulayabileceğiniz en önemli siteleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

  • https://11899.com.tr/
  • Upcall

E-Devlet Üzerinden İsimden Numara Sorgulama

TC kimlik no ve e-devlet şifre bilgilerinizle e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra isimden numara sorgulama yapabiliyorsunuz.

Bu noktada e-devlet sitesine giriş yaptıktan hemen sonra sorgulama kısmına ‘ hat abonesi sorgulama’ yazmalısınız.

Hat abonesi sorgulama sayesinde hem isimden hem de numaradan sorgulama yapabilirsiniz.

SMS Yoluyla İsimden Numara Sorgulama

GSM operatörü aboneleri; SMS yoluyla da numarasını sorgulamak istedikleri kişinin isim ve soy isim bilgilerini yeni mesaj oluşturma kısmına yazıp, ilgili numaralara mesajı göndererek de sorgulama yapabiliyorlar.

Türk Telekom abonelerinin sorgulama işlemi için numarasını öğrenmek istedikleri kişinin ad ve soyadlarını birer boşluk bırakıp, yazdıktan sonra 11855’e kısa mesaj olarak göndermeleri gerekiyor.

Vodafone aboneleri ise SMS yoluyla sadece numaradan isim sorgulama yapabiliyorlar.

Numaradan isim sorgulamak isteyen Vodafone abonelerinin ise telefonlarının mesajlaşma bölümüne girmeleri, KIM yazıp, bir boşluk bırakıp, telefon numarasını yazmaları ve oluşturdukları mesajı 7048’e kısa mesaj olarak yollamaları gerekiyor.

ÖRNEK: KIM 5435433333 yazıp, 7048’e göndermelisiniz.

Sosyal Medya Hesapları Aracılığıyla İsimden Numara Sorgulama

Günümüzde pek çok sosyal medya kullanıcısı, kendi hesaplarında iletişim bilgilerini paylaşıyor.

Numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin Instagram, Facebook vb. sosyal medya hesaplarına göz atabilir, hesabında telefon numarasını paylaşıp paylaşmadığını kontrol edebilirsiniz.

BTK İsimden Numara Sorgulama

Eskiden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu resmi internet sayfası üzerinden numaradan isim sorgulama yapılabiliyordu.

Ancak yapılan son güncelleme ile artık BTK sitesi üzerinden numaradan isim sorgulama ya da isimden numara sorgulama yapılamıyor.

İsimden numara sorgulamak isteyen kişilerin BTK resmi internet sitesinden değil de e-devlet üzerinden sorgulama işlemini yapmaları gerekiyor.

Ancak vatandaşlar, BTK e-devlet sayfası üzerinden numara taşıma işlemlerini sorgulayabiliyorlar.

BTK numara taşıma sorgulamak isteyen vatandaşların ise https://www.turkiye.gov.tr/btk-numara-tasima linkine tıklamaları gerekiyor.

İsimden Numara Sorgulama Yöntemleri

Uygulamalar Sayesinde İsimden Numara Sorgulama

Vatandaşlar; Google Play Store ya da Apple Store üzerinden akıllı telefonlarına indirebilecekleri birtakım uygulamalar sayesinde de isimden numara sorgulayabiliyorlar.

Örneğin; Turkcell aboneleri Upcall uygulamasını akıllı telefonlarına indirip, sorgulama yapabiliyorlar.

Tamamen ücretsiz olan Upcall uygulaması sayesinde Turkcell aboneleri, kendilerini arayan bilinmeyen numaraların da kime ait olduğunu öğrenebiliyorlar.

 İsimden Numara Sorgulama Sitesi

Ücretsiz numara sorgulama denildiğinde akla ilk olan uygulamalardan ve sitelerden olan Sorgulaapp.com sayesinde bilinmeyen ve sizi rahatsız eden numaraların sahiplerini öğrenebiliyorsunuz.

Aynı zamanda isimden numara da sorgulayabiliyorsunuz.

Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama

Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell vb. GSM operatörlerini arayarak, isimden numara sorgulamak isteyen kişilerin bir miktar ücret ödemeleri gerekiyor.

İsimden numara ya da numaradan isim sorgulama hizmeti veren sitelerin büyük bir çoğunluğu da sorgulama işlemi karşılığında ücret talep ediyor.

Sorgulama ücreti ise kişilerin faturalarına yansıtılıyor. Faturasız hat kullananların sorgulama yapabilmeleri için daha önce de bahsettiğimiz gibi hatlarında TL yüklü olması gerekiyor.

Bununla birlikte Upcall uygulaması üzerinden Turkcell aboneleri, ücretsiz numara sorgulayabiliyorlar.

Ücretsiz isimden numara sorgulamanıza imkan sunan uygulama ve sitelerin tam listesi için web tarayıcınıza yani arama motorunuza ‘ücretsiz isimden numara sorgulama’ yazabilirsiniz.

Numaradan İsim Sorgulama

İsimden numara sorgulama yapabileceğiniz gibi numaradan isim sorgulama da yapabiliyorsunuz.

Sizi arayan ya da rahatsız eden bilinmeyen numaraların kimlere ait olduğunu sorgulamak istediğinizde GSM operatörlerinin bilinmeyen numaralar servislerini kullanabilirsiniz.

İsimden numara, numaradan isim sorgulama siteleri üzerinden de belirli bir ücret karşılığında sorgulama yapabilirsiniz.

Kısacası isimden numara sorgulamak için deneyebileceğiniz tüm yöntemleri numaradan isim öğrenmek adına da tercih edebilirsiniz.

İsimden Numara Sorgulama Programı

İsimden numara sorgulama programı olarak internet üzerinden bir çok uygulama ve program bulabilirsiniz. İsimden numara sorgulama programı olarak ilk kullananacağız programlardan biri Upcell uygulamasıdır. Telefonunuza indireceğiniz programı kurarak hemen isimden numara sorgulaması yapabilirasiniz.

Bu yazımızda e-devlet isimden numara sorgulama nasıl yapılır? İsimden numara sorgulama yolları nelerdir? vb. soruları yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu