Teknoloji

Google Chrome Kendiliğinden Kapanma ve Atma Sorunu

Google Chrome Kendiliğinden Kapanma ve Atma Sorunu; Google Chrome, neredeyse tüm internet kullanıcıların tercih ettiği tarayıcıların başında geliyor. Kullanıcılara farklı yenilikler ve kolaylıklar sunan Google Chrome, zaman zaman bazı problemler de meydana getirebiliyor. En sık görülen sorun ise Google Chrome kapanma ve atma sorunu oluyor.

Google Chrome kapanıyor sorunu özellikle mobil tarayıcı kullanırken çok daha fazla meydana gelebiliyor. Bu sorunun farklı nedenleri olabilir. Bazen tarayıcıya yüklediğiniz bir eklenti bazen de bir yazılım hatası Google Chrome dışarı atıyor sorunu ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir.

Bizler de bu yazımızda Google Chrome kendiliğinden kapanıyor sorunu yaşadığınızda bu sorunu nasıl çözüme kavuşturabileceğiniz konusunda tüm önerileri ve çözüm yollarını sizlerle paylaşacağız.

Google Chrome Kapanma ve Atma Sorunu

İnternetin hayatımızın merkezine yerleşmesi aynı zamanda internet kullanımında alternatiflerin de artmasına ortam hazırlamıştır. Özellikle internet tarayıcılarının sayısı bu anlamda her geçen gün daha da artmaktadır. Ancak Google Chrome, kullanıcılarına sunduğu kolaylıklar ve yenilikler doğrultusunda en çok tercih edilen tarayıcıların başında geliyor.

Genel itibariyle oldukça kullanışlı olsa da bazen Google Chrome kapanma ve atma sorunu yaşatabiliyor. Bu durum bazen yazılımsal bir kaynağa bağlı olurken bazen de bir virüs nedeniyle oluşabiliyor. Bu gibi durumlarda uygulayabileceğiniz bazı yöntemler ise Google Chrome kapanıyor sorununu çözmenize yardımcı olabilir.

Google Chrome Tarayıcı Kendi Kendine Kapanıyor

Bilgisayarınızdan Google Chrome tarayıcısı ile internete erişim sağlıyorsanız ve Google Chrome tarayıcı kendi kendine kapanıyor ise öncelikle tarayıcıyı silip tekrar sıfırdan yüklemeyi deneyebilirsiniz. Eğer sorun yazılımsal bir problemden kaynaklıysa tarayıcı uygulamasını silip tekrar yüklediğinizde muhtemelen sorun da ortadan kalkmış olacaktır.

Chrome tarayıcıyı cihazınızdan kaldırma işlemini denetim masası menüsü üzerinden “Program Ekle/ Kaldır” seçeneğine giderek yapabilirsiniz. Daha sonrasında ise internetten tekrar yükleyebilirsiniz.

Bilgisayarda Google Chrome Açılmıyor

Chrome kendi kendine kapanıyor PC kullanıcılarının sık yaşadığı ve internet kullanım kalitesini büyük oranda düşüren bir sorundur. Chrome sayfadan atıyor sorunu yaşıyorsanız ve uygulamayı silip tekrar yüklemek işe yaramadıysa bu durumda şimdi size bahsedeceğimiz yöntemi deneyebilirsiniz.

 • Masaüstünüzde bulunan Google Chrome simgesinin üzerine gelerek sağa tıklayın ve “Özellikler” menüsüne gidin.
 • Özellikler menüsünden sırasıyla “Kısayol – Dosya Konumu Aç” adımlarını izleyerek karşınıza çıkan sayfada Google Chrome dosyasını bulun.
 • Bulduğunuz Google Chrome klasörünün içerisinde adı “debug” olan bir dosya göreceksiniz. Bu text dosyasını silin.

Söz konusu text dosyasını sildiğinizde Google Chrome tarayıcınızın içerisindeki sorun ortadan kalkabilir. Eğer sorun hala devam ediyorsa diğer anlatacağımız yöntemleri deneyebilirsiniz.

Android Chrome Kendi Kendine Kapanıyor

Chrome Bozuldu yada Chrome kendi kendine kapanıyor ise mutlaka telefonunuzdan virüüs taraması yapmanız gereklidir. Eğer virüs taraması sonrası hata halen devam ediyorsa Chrome’u silip yeniden yüklemek kesin sonuç almanızı sağlar.

Google Chrome Ayarları Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Telefonda Google Chrome kendi kendine kapanıyor kapanıyor sorunu Android telefonlarda bilgisayarlara göre çok daha fazla yaşanan bir sorundur. Eğer bu sorunu telefonunuzda Google Chrome uygulamasını kullanırken yaşıyorsanız uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp tekrar yükleyerek sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Eğer bu yöntem işe yaramadıysa aşağıda anlatacağımız adımları izleyerek bir de Google Chrome tarayıcınızı sıfırlamayı deneyebilirsiniz;

 • Telefonunuzda Google Chrome uygulamasını açık ve ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayın.
 • Karşınıza gelen sekmede “Ayarlar” sekmesine tıklayarak açılan menünün altında bulunan “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine tıklayın.
 • Açılan menü penceresinde “Tarama Verilerini Temizle” seçeneğini tıklayın. Böylece telefonda Chrome açılmıyor ne yapmalıyım sorununuza da telefonunuzun Chrome tarayıcısını temizleyerek çözüm bulabilirsiniz.

Eğer aynı sorunu bilgisayarınızda yaşıyorsanız bilgisayarınızdaki Google Chrome tarayıcınızı da sıfırlayabilirsiniz. Bilgisayarınızda sıfırlama yapmak için;

 • Google Chrome tarayıcısını açın ve ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayarak “Ayarlar” menüsüne geçiş yapın.
 • “Ayarlar” seçenekleri arasından ekranı aşağı kaydırdığınızda “Gelişmiş” menüsünü göreceksiniz. Menüye giderek “Sıfırla ve Temizle” seçeneğine tıklayın. Bu adımlar ile bilgisayarınızdaki Chrome tarayıcınızı da kolaylıkla sıfırlayabilirsiniz.

Google Chrome Neden Açılmıyor?

Google Chrome kapanma ve atma sorunu yukarıda da belirttiğimiz gibi özellikle mobil Android cihazlarda çok fazla görülür. İnternetten gelen gereksiz yazılımlar, tarayıcıda virüs olması ya da tarayıcınızın güncel sürümde çalışmıyor olması bu sorunun temel kaynağı olabilir. Eğer tarayıcınız güncel değilse mutlaka Chrome güncelleme yapmanız şarttır. Telefonunuzda Google Chrome uygulamasını güncellemek için;

 • Uygulamaları indirdiğiniz uygulama mağazasına gidin ve arama çubuğuna “Google Chrome” yazın.
 • Şayet telefonunuzdaki uygulama güncel değilse uygulama isminin altında “Güncelle” butonu görürsünüz.
 • “Güncelle” butonuna tıkladığınızda uygulama güncellenir ve böylece telefonunuza son sürümü yüklenmiş olur. Bu da yine Android Google kapanma sorunu çözümleri arasında yer almaktadır.

Google Chrome Gelişmiş Ayarlar Nerede?

Google Chrome kapama sorunu birçok nedene bağlı olarak meydana gelse de genellikle sıfırlama yöntemi ile sorunu ortadan kaldırmak mümkün oluyor. Ancak birçok kullanıcı sıfırlama ayarlarının nasıl yapıldığını bilmiyor.

Bilgisayarınızda ya da Android telefonunuzda sıfırlama yapabilmeniz için öncelikle Gelişmiş Ayarlar menüsünün yerini bilmelisiniz. Tarayıcıya giriş yaptığınızda ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayıp “Ayarlar” menüsüne gidin. Açılan menü sekmesini aşağı doğru kaydırdığınızda alt kısımda “Gelişmiş” menüsünü göreceksinizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu