Teknoloji

Bedava VPN Programları (Öneri ve Tavsiye)

Bedava VPN Programları 2024; İngilizce’si Virtual Private Network olan VPN; en genel tanımıyla uzaktan erişim yoluyla internet kullanıcılarının farklı ağlara bağlanabilmelerine olanak tanıyan internet teknolojisine deniliyor.

Türkçesi Sanal Özel Ağ olan VPN sayesinde VPN ile ağa bağlanan bir cihaz, o ağ üzerinden tıpkı fiziksel olarak o ağa bağlıymış gibi veri alışverişinde bulunabiliyor.

Bir diğer deyişle VPN; internet ya da farklı bir açık ağ üzerinden özel ağa bağlanılmasına aracılık eden internet teknolojisini ifade ediyor.

Günümüzde kullanıcı sayısı her geçen gün daha da artan VPN programları sayesinde kullanıcılar, yasaklı sitelere erişebiliyor, sınırlı erişime sahip olan ağlara kolaylıkla bağlanabiliyorlar.

Aynı zamanda kullanıcılar, çevrimiçi tüm etkinliklerini tamamen gizli bir şekilde de gerçekleştirebiliyorlar.

İnternet kullanıcılarının tercih edebilecekleri ücretli VPN programlarının yanı sıra tamamen ücretsiz olan yani bedava VPN programları da bulunuyor.

Bu yazımızda kısaca 2024 yılında kullanabileceğiniz, en başarılı VPN programlarını sizlerle paylaşmaya, konuyla ilgili olarak merak edilenleri aydınlatmaya çalışacağız.

En İyi Ücretsiz VPN Uygulamaları

En iyi ücretsiz VPN uygulamalarını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Proton VPN
 • TunnelBear
 • 1.1.1 Cloudflare VPN
 • Hotspot Shield
 • NordVPN
 • Express VPN
 • IPVanish
 • Surfshark
 • Windscribe
 • Speedify
 • Me VPN
 • Private Tunnel
 • ZenMate VPN
 • Cyberghost VPN

Güncel VPN adresleri için Güncel En İyi Ücretsiz VPN’ler 2024 yazısını inceleyebilirsiniz.

Bedava VPN Önerisi 2024

2024’te Kullanabileceğiniz En İyi Ücretsiz VPN’ler; Tamamen ücretsiz bir VPN arıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç seçenek var. Ancak, ücretsiz bir VPN seçerken dikkatli olmanız önemlidir. çünkü bazıları sınırlı veri, yavaş hızlar veya zayıf güvenlik gibi önemli sınırlamalara sahip olabilir.

İşte Bedava en iyi VPN Programları 2024 listesi;

1) Proton VPN

İsviçreli şirket Proton AG tarafından yürütülmekte olan VPN hizmeti olan Proton VPN; ücretsiz olarak cihazınıza indirebileceğiniz VPN programları listemizin ilk sırasında bulunuyor.

Yüksek gizlilik ve güvenlik özellikleri ile ön plana çıkan Proton VPN, kullanıcılarına sanal ağa hızlı bir şekilde bağlanabilme imkanı tanıyor.

Programın hem ücretli hem de ücretsiz versiyonu bulunuyor.

Ücretsiz sunumu toplam 3 ülkede 5 farklı sunucuya bağlanabilmenize izin veriyor.

Proton VPN sayesinde internet göz atma geçmişinizi tamamen gizli tutabiliyorsunuz.

Yani program, kullanıcı etkinliklerini hiçbir şekilde kaydetmiyor ve verileri üçüncü kişilerle asla paylaşmıyor.

Proton VPN sayesinde herhangi bir içeriğe veya web sitesine özgürce erişebiliyorsunuz.

İnternet sansürünü ortadan kaldıran Proton VPN ile ilgili detaylı bilgi edinmek ve bu programı cihazınıza indirmek adına hemen https://protonvpn.com/tr/ linkini tıklayabilirsiniz.

2) Tunnel Bear

Sınırlı sayıda sunucuya sahip olan bu yüzden cihaza indirilmesi ve kullanılması durumunda internet hızını ciddi ölçüde düşüren Tunnel Bear, normalde ücretli bir uygulama!

Ancak Kahramanmaraş depremi sonrasında Twitter erişimlerinin engellenmesi sonrasında program, ücretsiz hale getirildi.

Artık bu programı kullanan herkes, aylık 10 GB ücretsiz VPN servisini kullanabilecek.

İnternet bağlantısını şifrelemek suretiyle kullanıcıların çevrimiçi tüm etkinliklerini herhangi bir ağda gizli tutan Tunnel Bear, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından kullanılıyor.

Parola ve veri hırsızlığını önleyen Tunnel Bear, bilgisayar korsanlarının Wifi bağlantısı üzerinden internet kullanıcılarının parolalarını ve diğer verilerini çalmasına engel oluyor.

Tunnel Bear, internet sağlayıcılarının ve ağ sahiplerinin internet kullanıcılarının çevrimiçi etkinliklerini görmelerini de önlüyor.

Tunnel Bear kullanıcıları, küresel anlamda tüm içeriklere erişebiliyorlar.

İnternet kullanıcılarına yeni bir IP adresi atayan Tunnel Bear, IP tabanlı izlemeyi de önlüyor.

Tunnel Bear uygulaması ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek ve uygulamayı kullanmaya başlamak adına hemen https://www.tunnelbear.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

3) Cloudflare VPN

Dünyanın en büyük ve en güvenli DNS sağlayıcısı olma unvanına sahip olan Cloudflare tarafından sunulan VPN hizmeti olan Cloudflare VPN; kullanıcı dostu ve kolay kullanımı ile pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.

İnternet hızını koruyan en iyi VPN uygulamaları arasında yer alan Cloudflare, mobil cihazların yanı sıra bilgisayarlarda da kullanılabiliyor.

İnterneti daha güvenilir hale getiren ve maksimum güvenlik sunan 1.1.1.1 VPN programı ile ilgili bilgi almak adına https://1.1.1.1/ linkini tıklayabilirsiniz.

4) Hotspot Shield

En çok tercih edilen ve ilgi gören VPN programlarından bir diğeri olan Hotspot Shield VPN; 7 günlük ücretsiz deneme imkanı sunuyor.

7 günlük süre sona erdiğinde ise bu programı kullanabilmeniz için ücret ödemeniz gerekiyor.

Aylık plana abone olduğunuz zaman aylık 12.99 dolar, yıllık plana abone olduğunuzda ise aylık 7.99 dolar ödemeniz gerekiyor.

Son dönemlerde gizlilik tartışmaları yüzünden sahip olduğu şöhreti ve güvenilirliğini bir miktar kaybetmiş olsa bile bu VPN programı, hala en popüler VPN programları arasında bulunmaya devam ediyor.

Ayrıntılı bilgi için hemen https://www.hotspotshield.com/tr/ linkini tıklayabilirsiniz.

5) Nord VPN

Basit ve kullanışlı ara yüzü ile listemizin 5. sırasında yer almayı başaran Nord VPN; üst seviye kullanıcı güvenliği ve gizliliği sunan VPN programları arasında yer alıyor.

Ek güvenlik araçları ile kullanıcı güvenliğini maksimize eden NordVPN, 7 gün boyunca ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Microsoft, Windows, macOS, Linux, Android, İos ve Android TV için sunulan NordVPN ile ilgili detaylı bilgi edinmek adına hemen https://nordforme.net/tr/ linkini tıklayabilirsiniz.

6) Express VPN

İnternet kullanıcılarının web trafiğini şifrelemek ve IP adreslerini maskelemek suretiyle kullanıcı güvenliğini ve gizliliğini sağlayan Express VPN hizmeti, İngiliz Virgin adalarına kayıtlı olan Express Technologies Ltd. Şirketi tarafından sunuluyor.

Android, IOS, Linux, Microsoft Windows ve Mac OS ile uyumlu olan Express VPN programı; dilediğiniz yerden dilediğiniz ağa güvenli ve gizli bir şekilde bağlanabilmenize öncülük ediyor.

En güvenilir ve lider VPN programlarından olan Express VPN ile ilgili detaylı bilgi alabilmek adına hemen https://www.expressvpn.com/tr linkini tıklayabilirsiniz.

7) IPVanish

Yalnızca 3 günlük ücretsiz deneme sürümü bulunan yani 3 gün sonrasında aylık ücret ödemenizi gerektiren IPVanish VPN; internet kullanıcılarına internet servisini diledikleri gibi özelleştirebilmelerini sağlıyor.

Kullanıcılar, kısa bir öğrenme süreci sonrasında VPN programını kullanmayı öğrenebiliyorlar.

Gizliliğinizi en iyi şekilde koruyan ve yüksek güvenlik sunan IPVanish, yüksek hızlı bağlantının yanı sıra 7/24 müşteri desteği de sunuyor.

Reklamverenlerin ve ağ korsanlarının çevrimiçi etkinliklerinizi izleyebilmelerine engel olan, çevrimiçi kimliğinizi koruyan IPVanish VPN’i hemen kullanmaya başlamak adına https://www.ipvanish.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

8) SurfShark VPN

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve 60 üstünde ülkede hizmet sunan SurfShark VPN, yüksek internet hızı vaat ediyor.

Kullanıcı güvenliğine ve gizliliğine öncelik veren Surfshark VPN, en güçlü şifreleme sistemlerinden birini kullanıyor.

İnternette gizlilik içerisinde gezinmenize aracılık eden, dijital platformlardaki özgürlüğünüzü koruyan SurfShark VPN programına ilişkin bilgi almak adına https://surfshark.com/tr/ linkini tıklayabilirsiniz.

9) Windscribe VPN

Birinci sınıf ücretsiz VPN programları arasında bulunan, her kullanıcıya ayda 10 GB ücretsiz veri hakkı veren Windscribe VPN, bağlanılan cihaz sayısında da herhangi bir kısıtlama yapmıyor.

10 sunucu ülkesiyle sınırlı olan Windscribe VPN uygulamasının olumsuz özellikleri arasında ücretsiz sürümünün Netflix’e bağlanmaması ve uygulamanın canlı müşteri desteğinin mevcut olmaması bulunuyor.

Kanada merkezli olan Windscribe ile ilgili bilgi almak adına hemen https://tur.windscribe.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

10) Speedify VPN

1000 üzeri sunucudan internete bağlanabilmenize öncülük eden Speedify VPN; kapsamlı bir güvenlik ve gizlilik hizmeti sunuyor.

Programın ücretsiz sürümü, 30 gün boyunca 5GB internet kullanım hakkı veriyor.

Program, Windows 10, Mac OS, Linux, Android, IOS için kullanılabiliyor.

Speedify VPN programını hemen yüklemek adına https://speedify.com/download/ linkini tıklayabilirsiniz.

11) Hide.Me VPN

Güçlü VPN şifrelemesi, 24 saat boyunca sunulan canlı desteği, IP sızıntısına karşı sunduğu üstün koruması ve ağda reklamsız dolaşma özelliği ile Hideme VPN’nin ücretsiz sürümü, aylık 2GB internet sunuyor.

Dünyanın en hızlı ve en güvenilir VPN programlarından olan Hideme VPN ile ilgili bilgi için hemen https://hide.me/ linkini tıklayabilirsiniz.

12) Private Tunnel

Tüm işletim sistemleriyle uyumlu olan Private Tunnel, ücretsiz 200 MB internet kullanımı sunuyor.

Sonrasında ise ücretli paketlerden birinden satın almanız gerekiyor.

Dünyanın en güvenilir VPN programları arasında kabul edilen Private Tunnel VPN ile ilgili bilgi almak için hemen www.privatetunnel.com linkini tıklayabilirsiniz.

13) Zenmate VPN

Çoklu platform desteği sunan, 30 ülkede 290 üzerinde sunucuya erişim imkanı tanıyan Zenmate VPN, tercih edebileceğiniz en başarılı VPN programları arasında bulunuyor.

VPN uygulamasını indirip, hemen kullanmaya başlamak adına https://zenmate.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

14) CyberGhost VPN

Listemizin son sırasında yer alan CyberGhost VPN; kullanıcı odaklı uygulamaları, yüksek kapasitedeki sızıntı önleme özelliği, gerçek zamanlı sohbet desteği ile en iyi ve en çok tercih edilen bir diğer ücretsiz VPN uygulaması olma özelliği taşıyor.

Video izlemek ya da torrent indirmek için kullanabileceğiniz bu VPN programını hemen indirmek adına https://www.cyberghostvpn.com/tr/ linkini tıklayabilir, CyberGhost VPN programını 2 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca en iyi ücretsiz VPN programlarını sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Sizler de en iyi ve en hızlı ücretsiz VPN önerilerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, her türlü soru ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu