Teknoloji

Trendyol Telefon Numarası Değiştirme ve Güncelleme

Trendyol Telefon Numarası Değiştirme 2024; Online alışverişin her geçen gün daha da yaygınlaşması ile e-ticaret sitelerinin sayısı da her geçen gün aynı oranda artmaya devam ediyor. Bu siteler arasında yer alan Trendyol ise e-ticaret siteleri arasında şüphesiz ki en çok alışveriş yaptığımız ve seçeneği en fazla olan e-ticaret sitelerinin başında geliyor.

Güvenilir alışverişin yanı sıra aynı zamanda farklı satıcılardan aynı ürüne dair farklı fiyat seçeneklerinin olması da Trendyol’un avantajları arasında yer alıyor. Ancak diğer birçok e-ticaret sitesinde olduğu gibi Trendyol’da da üyelik yapmanız ve üyelik sırasında özellikle üyeliğinizi onaylamanız için güncel telefon numaranızı kaydetmeniz şart.

Türkiye genelinde yaygın olarak tercih edilen Trendyol müşterilerinin sayısının her geçen gün çok daha fazla artmasıyla kafalarda oluşan soru işaretlerinden birisi de Trendyol telefon numarası değiştirmek konusudur.

Bizler de bu yazımızda Trendyol hesabınızda numaranızı nasıl değiştirebilirsiniz, cüzdan telefon numaranız üzerinde nasıl değişiklik yapabilirsiniz gibi soruların cevaplarını sizlere açıklamaya çalışacağız.

Trendyol Numaramı Nasıl Değiştirebilirim?

Trendyol telefon numarası değiştirme işlemini bilgisayar ve tablet üzerinden yapabileceğiniz gibi aynı zamanda telefonunuzda yüklü olan Trendyol uygulaması üzerinden de hızlı ve kolay şekilde yapabilirsiniz. Bu nedenle de öncelikle uygulamanın telefonunuzda yüklü olması gereklidir. Daha sonrasında aşağıdaki adımları izleyerek Trendyol’daki telefon numaranızı hızlı şekilde güncelleyebilirsiniz.

 • Akıllı telefonunuzdaki Trendyol uygulamasına girin ve mevcut bilgileriniz ile uygulamaya giriş yapın.
 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ana sayfasının sağ alt köşesinde “Hesabım” düğmesine tıklayarak profilinize gidin.
 • Karşınıza çıkan ekranı biraz aşağı kaydırdığınızda karşınıza “Hesap Ayarlarım” ya da “Hesap Bilgilerim” seçeneğini gördüğünüzde tıklayın.
 • Hesap ayarlarınız içerisinde size ait tüm bilgilerin yer aldığı seçenekleri göreceksiniz. Bu seçeneklerin başında yer alan “Kullanıcı Bilgilerim” sayfasına gidin.
 • Kullanıcı bilgilerinize gittiğinizde karşınıza ad-soyad, mail ve telefon numarası bilgilerinizin olduğu ekran gelecek. Bu ekranda var olan telefon numaranızı silerek güncel numaranızı yazın. Daha sonrasında ekranın altında yer alan “Güncelle” butonuna tıklayın. Böylelikle Trendyol telefon numaranızı değiştirmiş olacaksınız.

Trendyol’da Numara Güncelleme Nasıl Yapılır?

Trendyol’da numaranızın güncel olması hem siparişlerinizin bilgi mesajının size ulaşması hem de Trendyol’un kampanya bildirimlerinden haberdar olmanız için oldukça önemlidir. Bu sebeple eğer sıkı bir Trendyol müşterisi iseniz telefon numaranızın Trendyol sisteminde güncel olmasına dikkat etmeniz faydanıza olacaktır.

Trendyol numara güncelleme işlemini uygulama üzerinden hızlıca yapabilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sırasıyla “Hesabım – Hesap Ayarlarım – Kullanıcı Bilgilerim” adımlarını takip ettiğinizde cep telefonunuzun yazılı olduğu ve güncelleme yapabileceğiniz ekrana ulaşmış olacaksınız.

Trendyol SMS Onay Numarası Değiştirme

Trendyol, büyük ve güvenilir bir e-ticaret sitesi olarak tüm müşterilerinin güvenliği için üyelik bilgilerini birtakım yöntemlerle doğrular. Trendyol’a üye olduğunuzda sisteme girdiğimiz e-posta adresinizi ve telefon numaranızı onaylamanız gerekiyor. Özellikle siparişlerinizin size ulaşacağından emin olmak isteyen Trendyol, sipariş sırasında telefonunuzun size ait olduğunu bilmek için sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza bir onay kodu göndererek bu onay kodunu ilgili yere girmenizi istiyor.

Trendyol’da güvenli ve sorunsuz alışveriş yapmak için özellikle telefon numaranızın güncel olması son derece önemlidir. Bu nedenle de Trendyol telefon numarası değiştirme işlemini başarıyla gerçekleştirdiğinizde aynı zamanda Trendyol SMS onay numarası değiştirme işlemini de başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz.

Trendyol Cüzdan Telefon Numarası Değiştirme

Trendyol cüzdan uygulaması, Trendyol üzerinden yaptığınız alışverişlerinizden para puan kazanmanızı sağlayan bir uygulamadır. Ancak Trendyol cüzdan uygulamasını etkili şekilde kullanabilmek için cüzdan hesabınıza girdiğiniz telefon numaranızın size ait ve güncel olması gereklidir. Eğer telefon numaranız değiştiyse aşağıdaki adımları izleyerek Trendyol cüzdan telefon numarası değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Öncelikle telefonunuzdan Trendyol uygulamasını açın ve mevcut bilgilerinizle uygulamaya giriş yapın.
 • Uygulamanın ana sayfasının sağ alt köşesinde “Hesabım” butonuna tıklayın.
 • Ekranın üst kısmında “Trendyol Cüzdanım” kutucuğuna dokunun ve cüzdan hesabınıza gidin.
 • Karşınıza çıkan ekranın sağ üst köşesinde “Ayarlar” anlamına gelen dişli çark simgesine tıklayın.
 • Açılan ekranda “Telefon Numaramı Değiştir” seçeneğine tıklayın.
 • Ekrana geldiğinizde birkaç saniye içerisinde Trendyol telefonunuza bir onay kodu gönderecek. Bu kodu girdikten sonra cüzdan numaranızı anında değiştirebilirsiniz.

Trendyol Cüzdan Telefon Numarası Silme

Trendyol cüzdanınızdaki telefon numarasını silme işlemi yapmanız Trendyol uygulamasında pek de mümkün değildir. Kart bilgilerinizi saklamanıza imkan tanıyan ve bu sayede her alışverişinizde tekrar tekrar kart bilgisi girmekten sizi kurtaran ve alışverişlerinizden puan kazanmanızı sağlayan cüzdan hesabınızda mutlaka kayıtlı bir telefon numarası olması gereklidir.

Trendyol cüzdan hesabınızdaki telefon numaranız güncel olmadığında eğer Trendyol üzerinden aktif olarak sürekli alışveriş yapıyorsanız sorun yaşama ihtimaliniz artacaktır. Bu nedenle de cüzdan uygulamasının size faydası olan bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Trendyol Eski Numarama Kod Gönderiyor

Telefon numaranız değiştiyse ancak Trendyol hesabınızdaki telefon numaranızı değiştirmediyseniz her alışveriş yaptığınızda Trendyol eski numaranıza kod göndermeye devam edecektir. Trendyol, alışverişlerinizde güvenliğinizi ve siparişlerinizin doğrudan size teslim edilmesini sağlamak için numaranıza kod gönderir. Bu sebeple Trendyol’da numaranızın güncel olması önemlidir. Numaranız değiştiyse ve yeni numaranızı Trendyol sisteminize eklemediyseniz Trendyol kod göndereceği zaman eski numaranızı kullanacaktır.

Trendyol Numara Değiştirme Olmuyor

Trendyol numara değiştirme sorunu zaman zaman kullanıcıların karşılaştığı sorundur. Ancak bu sorun geçici bir sorun olabilir. Eğer Trendyol numaranızı değiştirdiyseniz ancak numaranız değişmiyorsa onay kodunu yanlış girmiş olabilirsiniz. Kodu doğru girdiğinizden emin olduktan sonra tekrar deneyerek Trendyol telefon numarası değiştirme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Trendyol Bu Telefon Numarası Kullanılamaz Ne Demek?

Trendyol uygulamasında telefon numaranızı güncellediğinizde ya da yeni telefon numarası girdiğinizde karşınıza “Bu telefon numarası kullanılamaz” uyarısı alıyorsanız telefon numarası değiştirme işlemini doğru yapmamış olabileceğiniz anlamına geliyor olabilir. Eğer daha önceden Trendyol’a üye olduysanız ve mevcut numaranız ile kaydolduysanız Trendyol’da bir numara ile bir kez üye olunabileceği için de bu uyarıyı alıyor olabilirsiniz.

Trendyol Telefon Numarası ile Giriş Nasıl Yapılır?

Trendyol telefon numarası ile giriş yapma işlemini başarılı şekilde gerçekleştirebilmeniz için daha öncesinde telefon numaranız ile üye olmuş olmanız gereklidir. Eğer daha öncesinde telefon numaranız ile üyelik yaptıysanız uygulamaya kolayca giriş yapabilirsiniz.

Telefonunuzda yüklü olan Trendyol uygulamasına girdiğinizde kayıt olduğunuz telefon numaranız ve belirlemiş olduğunuz şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu