Oyun Hileleri

PUBG Mobile iPhone Telefonlarına Özel Hassasiyet Ayarı

PUBG Mobile iPhone Telefonlarına Özel Hassasiyet Ayarı 2023; PUBG kullanıcılarının birçoğunun oyunu iPhone telefonlar üzerinden oynandığı aşikardır. Dolayısıyla da birçok kullanıcı için PUBG mobile iPhone telefonlarına özel hassasiyet ayarı önemli bir konudur. Bizler de bu yazımızda iPhone cihazlarınızda PUBG oynarken özel hassasiyet ayarlarını nasıl yapacağınıza dair sizler için tüm detayları derledik.

PUBG Mobile iPhone Telefonlarına Özel Hassasiyet Ayarları

PUBG, günümüzün en popüler mobil oyunları arasında yer alıyor. Dünya çapında geniş bir kitleye sahip olan PUBG, tek kişi tarafından oynanıyor. Oyunun asıl temel amacı ise oyuncunun hayatta kalan son kişi olmasıdır. Ancak oyundaki amacı gerçekleştirebilmek için ise oyun içerisinde PUBG mobile hassasiyet ayarları kodu büyük önem taşıyor. Bu ayarlar iPhone kullanıcılarının da oyunu daha keyifli oynayabilmesi için oldukça önemlidir.

PUBG Mobile iPhone telefonlarına özel hassasiyet ayarı yaparken oyun içinde ve PUBG Mobile Emulator genelinde hassasiyet ayarı yapmanız, ayarların sorunsuz işlemesi için önemlidir. Bu güncellemeleri yapabilmeniz, nişan alma yeteneğinizi arttırarak oyundan maksimum haz alabilmeniz için mutlaka iPhone hassasiyet ayarlarını yapmanız şarttır.

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları Telefon

PUGB oyununda her oyuncunun kendisine has bir oyun tarzı oluşuyor. Haliyle oyunda kendi tarzınıza göre ayarlar yapmanız hem daha başarılı hem de daha zevkli oyun deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır. Dolayısıyla da bizler bu yazımızda sizlere ortalama her oyuncu için uygun olabilecek PUBG hassasiyet kodu örneklerini sizler için derledik. Sizler bu kodları kendi oyun tarzınıza göre şekillendirebilirsiniz.

PUBG hassasiyet ayarları mobil uygulamada özellikle oyundan maksimum keyif alabilmeniz içim büyük öneme sahiptir. Bu sebeple de özellikle kamera hassasiyeti, ateş etme hassasiyeti, dürbün ve jireskop hassasiyeti ayarları yapmanız gereklidir. PUBG hassasiyet ayarları sekmeme oranını arttrarak oyun içinde daha başarılı olmanızı sağlar.

PUBG Mobil Kamera Hassasiyet Ayarları

Oyun oynarken kamera hassasiyeti yaparak ayarlarınızı kişiselleştirmeniz mümkündür. Bunun için kameranızı çekim yapmadan önce ayarlamanız daha iyi olacaktır. Oyun içerisinde nişan yeteneğinizi geliştirerek keskin bir nişancı olmak istiyorsanız kamera hassasiyet ayarlarınızı;

 • 3. Şahış Dürbünsüz: %70
 • Lazer & Holografik Nişangâh, Nişan Yardımcıları: %50
 • 3x Dürbün, Win94: %22
 • 6x Dürbün: %10
 • 1. Şahıs Dürbünsüz: %70
 • 2x Dürbün: %50
 • 4x Dürbün, VSS: %12
 • 8x Dürbün: %8 şeklinde ayarlayabilirsiniz.

PUBG Mobil Ateş Etme Animasyon Hassasiyeti

PUBG mobil oyununda oyuncuların yaşadığı sıkıntılardan birisi de ateş ederken ve tam bu sırada kamera döndüğünde kamera hassasiyetinin de bozuluyor olmasıdır. Ancak ateş etme animasyon hassasiyeti yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. Ateş etme ya da namlı hassasiyeti yapmak için ayarlarınızı aşağıdaki sekmeyen hassasiyet kodu örnekleri ile yapabilirsiniz.

 1. Şahıs Dürbünsüz: %265
 2. Şahıs Dürbünsüz: %265

Lazer % Holografik nişangah, Nişan yardımcıları: %130

2x Dürbün: %40

3x Dürbün: %45

4x Dürbün, VSS: %30

6x Dürbün: %19

8x Dürbün: %10 değerlerinde olması oyun içerisinde işinizi büyük oranda kolaylaştıracaktır.

PUBG Mobile Jiroskop Hassasiyet Ayarları

PUBG mobil uygulaması iPhone telefonlarında yapılması gereken hassasiyet ayarlarından birisi de jiroskop ayarıdır. Jiroskop hassasiyet ayarları, sadece jiroskop açıkken kullanıldığından bu hassasiyet ayarını sadece açık konumdayken yapabilirsiniz. Ancak PUBG mobil jiroskopsuz hassasiyet ayarları için aynı durum söz konusu değildir.

Oyun oynadığınız sırasında jiroskopu açarak hedeflerinizi daha doğru ve tam yerinde alabilirsiniz. Ayrıca bu ayarlar sayesinde oyun esnasında telefonunuzu aşağı-yukarı yaparak geri tepme kontrolünüzü de daha kolay sağlayabilirsiniz. Jireskop hassasiyet ayarları için PUBG mobile sekmeme ayarı kodu değerleri şu şekildedir;

 1. Şahıs Dürbünsüz: %300
 2. Şahıs Dürbünsüz: %300

Lazer % Holografik nişangah, Nişan yardımcıları: %300

2x Dürbün: %252

3x Dürbün: %170

4x Dürbün, VSS: %77

6x Dürbün: %66

8x Dürbün: %51

PUBG Mobile Dürbün Sekmeme Ayarı

Oyunda püskürtme ya da çekim sırasında kamera hareket ettiği anda devreye dürbün sekmeme ayarı girer. Bu nedenle de ateş ederken ya da geri tepme sırasında kontrolü elde tutabilmeniz için PUBG mobile iPhone telefonlarına özel hassasiyet ayarı arasında dürbün hassasiyet ayarı önemlidir. Bu ayarı şu şekilde yapabilirsiniz;

 1. Şahıs Dürbünsüz: %200
 2. Şahıs Dürbünsüz: %200

Lazer % Holografik nişangah, Nişan yardımcıları: %110

2x Dürbün: %80

3x Dürbün: %38

4x Dürbün, VSS: %35

6x Dürbün: %25

8x Dürbün: %14

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

iPhone cihazınızda ya da Android cihazınızda PUBG mobile oynuyorsanız oyunda daha başarılı olabilmek için oyundaki hassasiyet ayarlarınızı kendinize özel yapabilirsiniz. Ancak PUBG oyuncuları zaman zaman özel hassasiyet ayarı yaptıktan sonra ayarlardan hoşnut olmayıp ayarları sıfırlamak isteyebiliyor.

Elbette özel hassasiyet ayarları yaptıktan sonra eğer beğenmediyseniz ayarlarınızı tekrar sıfırlayabilirsiniz. Bunun için oyunun uygulamasına girdikten sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Ayarlar” sekmesine gidin ve bu sekme menüsünün içerisinde yer alan “Hassasiyet Ayarları” butonunu seçerek “Low” butonuna basın ve ekrandan çıkın. Böylece oyundaki tüm ayarları fabrika ayarlarına geri döndürmüş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu