Oyun Hileleri

FM22 Mobile En İyi Taktik ve Diziliş

FM22 Mobile En İyi Taktik ve Diziliş 2023; Futbolseverler tarafından yoğun ilgi gören, Sports Interactive tarafından geliştirildikten sonra Sega tarafından yayınlanan Football Manager 2023 oyununun mobile uyarlanmış versiyonu olan FM 22 Mobile oyunu; ses getirmeye devam ediyor.

En başarılı futbol teknik direktörlüğü simülasyon oyunları arasında yer alan FM22 Mobile oyuncuları; bazı taktiklerle oyunda daha başarılı bir performans sergileyebiliyorlar.

Bu taktikler arasında 3lü savunma ve 4lü savunma; oyuncuları başarıya götüren en önemli stratejiler arasında bulunuyor.

Sizler de keyifli bir FM 22 Mobile oyunu oynamak istiyorsanız; bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız taktikleri en yakın zamanda denemenizi öneriyoruz.

FM22 Mobile En İyi Taktikleri

FM Mobile oyuncuları, yukarıda da bahsettiğimiz gibi 3lü savunma ve 4lü savunma stratejilerini kullanıp, karşı takımı yenilgiye uğratabiliyor ve maçı kazanabiliyorlar.

3lü savuma taktiği; oyuncular tarafından az kullanılan taktiklerden biri olsa da doğru stratejiler ile birleştiğinde gerçekten de işe yarıyor.

Ancak bu taktikte başarı elde etmek isteyenlerin mutlaka takımlarında yaratıcı yani kreatif oyunculara sahip olmaları gerekiyor.

Yani bu taktik; tek başına kreatif oyuncular olmadan ne yazık ki işe yaramıyor.

Oyuncular; 4lü savunma taktiği ile de oyunda ilerleme şansını elde edebiliyorlar.

Özellikle bu oyuna yeni başlayan oyunculara önerdiğimiz 4lü savunma taktiği, oyuncuların üst liglere doğru ilerleyebilmelerine olanak tanıyor.

FM 22 Kaybetmeyen Taktikler sayesinde oyuncular; oyunda deneyim kazanabiliyorlar.

Ancak bu taktiklerle maçı kazanmak isteyen oyuncuların mutlaka sağlam bir kadro kurmaları gerekiyor.

Şayet fazla bir bütçeniz yoksa sağlam bir ekip kurup, 3’lü ve 4’lü savunma FM22 Mobile best tactics kullanarak, rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Football Manager 2023 Mobile En İyi Taktik

Football Manager 2023 oyunundaki 3’lü ve 4’lü savunma taktikleri, adeta hayat kurtarıyor.

3lü taktikte yani 3-4-3 diziliş taktiğinde oyuncular, oyun alanını daralttıklarında bu taktikten maksimum fayda sağlayabiliyorlar.

Bununla birlikte 3-4-3 taktiğinin işe yaraması için takımda mutlaka yaratıcı oyuncuların mevcut olması gerekiyor.

Kreatif oyuncular olmadan 3-4-3 taktiğini uygulamak, oyuncuların zorluk yaşaması ile sonuçlanabiliyor.

FM22 Mobile Taktikleri 4’lü Savunma

Özellikle oyuna yeni başlayan yani alt liglerde mücadele eden oyunculara önerdiğimiz 4lü savunma yani 4-2-3-1 Gegenpress diziliş taktiği; oyuncuların maçı kazanma şanslarının yükselmesini sağlıyor.

Oyuncuların bu taktikle başarı elde edebilmeleri için doğru stratejileri de kullanmaları gerekiyor.

FM22 Mobile oyuncuları, mantalite seçimini Hücum, oyun genişliğini Dar, tempoyu Normal, yaratıcı özgürlüğü Dengeli olarak seçtikleri taktirde daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabiliyorlar.

Bu taktiğin işe yaraması için oyuncuların aynı zamanda savunma çizgisini Dengeli, müdahaleleri Normal, Ofsayt taktiğini ise Yok olarak seçmeleri gerekiyor.

Oyuncular, zaman geçirmeyi Yok, pasa dair her şeyi Kısa olarak seçtikleri takdirde 4-2-3-1 taktiğini en verimli şekilde kullanmış oluyorlar.

Oyuncuların maçı kazanabilmeleri ve başarılı performans sergileyebilmeleri için oyun sırasında sağlam bir hücum hattı oluşturmak adına topu çoğunlukla kendi ayaklarında tutmaları ve oyunu garanti paslarla oynamaları gerekiyor.

Football Manager 2023 Mobile En İyi Taktik

4’lü savunma taktiğinin yanı sıra 3’lü savunma taktiği de oyuncuları FM 22 Mobile oyununda başarıya götürüyor.

Oyuncular, bu taktik sayesinde lig merdivenlerini hızlı bir şekilde tırmanabiliyorlar.

3-4-3 taktiğinde her bir oyuncunun oyuna katkıda bulunması gerekiyor.

Oyuncular daha atak bir strateji için oyun alanını daralttıklarında bu taktikten kazanç sağlayabiliyorlar.

3-4-3 taktiğinin işe yaraması için oyunda bol miktarda yaratıcı oyuncunun da bulunması gerekiyor.

Oyunda yaratıcı yani kreatif oyuncuların sayısı arttıkça oyuncular, rakip takıma karşı daha başarılı hücumlar gerçekleştirebiliyorlar.

Oyuncular, oyun genişliğini mümkün mertebe Dar tutup, oyun temposunu Hızlı, yaratıcı özgürlüğü ise Özgür olacak şekilde ayarladıklarında rakiplerinin defans hattını zorlayıp, oyunu kazanabiliyorlar.

3lü savunma taktiğinde savunma çizgisinin İleride, oyuncu müdahalelerinin ise Normal olarak ayarlanması; oyuncuların becerilerini sergileyebilmesini mümkün bir hale getiriyor.

Oyuncular, Ofsayt taktiğini Yok olarak ayarlayıp, zaman geçirmeyi kapatıp, pasa dair her şeyi Karışık ayarladıklarında gol üstüne gol atabiliyorlar.

FM22 Kaybetmeyen Taktikler

FM 22 Mobile oyununda kaybettirmeyen ve oyunu kontrol altında tutabilmenize yardımcı olacak taktikler arıyorsanız; 3lü ve 4lü savunma taktiklerine mutlaka şans vermenizi öneriyoruz.

Ancak bu taktiklerin doğru oyun stratejileri ile birlikte işe yarayacağının da altını çizmek istiyoruz.

Örneğin; 3-4-3 diziliş taktiğinin işe yaramasını istiyorsanız; oyunda bol sayıda yaratıcı oyuncuya yer vermeli ve oyun alanını mutlaka daraltmalısınız.

4lü savunma taktiği ile çok sayıda gol atmak ve gol yememek istiyorsanız; hücum hattında birkaç sağlam oyuncuya yer vermeyi unutmamalısınız.

Güçlü bir takım kurarak, yukarıda sizlerle paylaştığımız 2 savunma taktiğinden en iyi sonucu elde edebilirsiniz.

FM22 Mobile oyununda aynı taktikleri her defasında kullanmanın her zaman da işe yaramayacağını hatırlatmak istiyoruz!

Oyunda başarılı olabilmek adına mutlaka rakiplerinizin taktiklerine göre taktik kullanmayı öğrenmelisiniz.

Hem savunma hattını hem de hücum hattını güçlendirmek için 3lü ve 4lü savunma taktiklerini kullanırken, rakip takımın diziliş tarzını da mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

FM22 Mobile En İyi Diziliş

FM22 Mobile oyunundaki en iyi diziliş taktikleri arasında 4-2-3-1 ve 3-4-3 taktikleri ilk sıralarda bulunuyor.

4-2-3-1 taktiği; özellikle alt liglerde oynayan yani ortalama güçteki ekiplerin başarı elde etmesine yardımcı oluyor.

Oyunda takımınızı üst lige taşımak adına yararlanabileceğiniz diğer önemli taktikleri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

FM 22 Mobile Conte taktiği (3-5-2)

Hem hücum hem de savunmada işe yarayan ve Chelsa ile popüler hale gelen bu taktiği kullanmak istiyorsanız; takımınızda mutlaka dayanaklı 2 adet kanat bek bulundurmalısınız.

FM 22 Mobile Hızlı Kontra Atak Taktiği(4-4-2)

Alt sınıf takımlara önerdiğimiz bu taktikte oyuncuların sağlam bir savunma stratejisi geliştirmeleri, forvet oyuncuların üretken olmaları ve oyuncuların ileri seviye pozisyon bilgisine sahip olmaları gerekiyor.

FM 22 Mobile Dikey Tiki Taka Taktiği(4-1-4-1)

Güçlü kadroya sahip FM 22 Mobile oyuncularına tavsiye ettiğimiz bu taktikte başarılı olabilmeniz için orta sahada iki yönlü orta saha oyuncularına yer vermeli, en az bir adet yaratıcı forvet özelliğine sahip olan forvet oyuncuyu takımınızda bulundurmalısınız.

FM 22 Mobile oyununda başarılı olmak istiyorsanız; kadronuzu dizerken, yazımızda sizlerle paylaştığımız taktikleri mutlaka dikkate almalısınız.

Aynı zamanda doğru oyuncuları seçmelisiniz.

Önerilerimizi dikkate alarak, takımınızı üst seviyelere çıkarabileceğiniz gibi birçok kupa da kazanabilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca FM 22 Mobile en iyi taktik ve diziliş hangisi? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir; FM 22 Mobile taktik önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu