web analytics
Twitch yayıncısı yayında yattığı yerden 16 bin Dolar kazandı!
radmin
2 dakika okuma süresi

Son zamanlarda popülerliğini arttırarak kendini geliştirmeye devam eden Twitch platformunda bir yayıncı yattığı yerden tam 16 Bin dolar kazandı.

Yayıncı, yayın sırasında uyumayı hedefledi. İzleyiciler bağış atarak kendisini uyanık tutmaya çalıştı. Bağışların içerisinde yer alan yüksek sesli videolar popüler Twitch yayıncısını uyanık tutmak için yeterli oldu.

Asian Andy daha önce de bu yayın etkinliğini yapmış ve benzer şekilde para kazanmıştı. Yayında uyumaya çalışan yayıncı sadece Türkiye değil pek çok ülkenin gündemine oturmuş durumda. Normal şartlarda Uber şoförlüğü yapan Asian Andy, gelecek olan 11 Doların bile kendisi için ne kadar değerli ve önemli olduğunu da dile getirdi.

Yayında Uyumaya Çalıştı 16 Bin Dolar Para Kazandı
Popüler yayın platformu olan Twitch de canlı yayın açan Asian Andy’nin tek amacı gelecek olan bağışlara rağmen uyumayı başarmaktı.

İzleyicileri onu uyandıracak veya uykusunu kaçıracak türden bağışlar atmaya başladı. Bağışlar hem sesli olarak okunuyor hem de atılan linkler otomatik olarak Youtube da son ses açılıyordu. Yayıncı bunlara rağmen uyumaya çalışarak yayınını geçirmeye devam etti.

Yayına buradan ulaşabilirsiniz.

Tam uykuya daldığı sıralarda gelen bağışlar ile uyandırılan yayıncı, gelen bağış seslerini kapatmak için sıkça yataktan çıkmak zorunda kaldı. Sadece sesler ile rahatsız edilmedi. Evinde bulunan Alexa servisine sesli bir şekilde “şu anki konumum neresi” şeklinde sorular sorularak adresi bulunmaya çalışıldı.

Twitch de Yatarak Para Kazanmak ilk Değil

Twitch yayın platformunda yatarak para kazanma olayı ilk olan bir şey değil. Bundan önce de örneklerini gözlemlemiş durumdayız. Asian Andy den önce Alex Shannon isimli bir yayıncı da aynı şekilde para kazanmıştı.

Asian Andy bu kazanç yönteminde en çok kazanan yayıncılardan sadece birisi oldu. Bu kadar kazanç elde edebileceğini düşünmediğini açıklayan Andy, fırsat buldukça Uber şoförlüğü yaptığını ve gelen her kuruşun onun için ne kadar değerli olduğunu dile getirdi.
Her ne kadar kazanç olarak yüksek bir değer elde etmiş olsa da destek verenlerin yanı sıra kendisine linç girişiminde bulunan kişiler ile de başa çıkmaya çalışmakta. Geçtiğimi aylarda da bu şekilde bir yayın girişiminde bulunan Andy’nin bu durumu rutin haline getirmesi beklenenler arasında.

Etiketler: , , ,