web analytics
Samsung Android işletim sistemi nasıl yedeklenir veri güvenliği nasıl sağlanır
radmin
1 dakika okuma süresi

Cep telefonlarındaki rehber, resim, video, ses kayıtları ve özel notlarımız bizim için çok değerlidir. Bir çok kişi arızalandığında farklı endişe kayıpları duyarlar. Bu verilerin bozulması veya işletim sistemindeki bir hata cihazınızın açılmamasına sebep olur ve sizin için önemli olan bazı verileriniz kayıp olabilir. İşletim sistemi kaynaklı bu arızalar çoğu zaman yazılım olmayabilir.

Özellikle cihazlarda eğer, darbe kaynaklı bir sorun oluşmuş ise, bu MMC yani hafıza entegresinde bulunan bir arızadan ibaret olabilir. Bu arıza sonucu hiç bir verinize ulaşamaz ve yedeği kurtaramazsınız.

Peki bu yedeklemeyi nasıl yapacağız ücretlimi?

Tamamen ücretsiz ve Android Market üzerinden indirebileceğiniz, özellikle yeni çıkmış olan tüm Samsung marka cihazlarda kayıpsız şekilde hatta ve hatta son çağrı kaydına kadar yedeklemeniz mümkündür.

Adımları inceleyelim.

Yukarıda görmüş olduğunuz görselde, Samsung Smart Switch uygulamasına tıklıyoruz. Cep telefonumuzun hafıza kartı (SD Kart) desteklediğinden emin olmalıyız. Yukarıdaki sekmeden harici depolama birimini seçiyoruz ve karşımıza gelen şıklardan hangilerinin bu SD Kart içerisine yedeklenmesini istiyorsak rehber, resim, video, program, whatsapp şeklinde seçiyoruz. Aynı şekilde tekrar geri kurmak istersek SD Kart seçeneğini seçerek yedeklediğimiz dosyayı geri kurabiliyoruz.

Etiketler: , , ,