web analytics
Motorola one hyper teknolojisiyle havadan şarj mümkün!
radmin
3 dakika okuma süresi

Telefonlar günümüzde insanların en sık kullandığı iletişim ve eğlence araçlarından bir tanesidir. Gün içerisinde saatlerce kullanan kişiler olarak cihaz şarjının erkenden bitmesi ve telefonu kablolu şarja takıp dolmasını beklemek zorunda olmak çok can sıkıcı olabilmektedir. Buna alternatif çözüm yolları bulmaya çalışan Motorola’nın yeni videosu gizlice yayınlandı. Motorola One Hyper teknolojisiyle havadan şarj mümkün olacağını herkese gösterdi.

Bilindiği gibi telefonların havadan şarj olmasını yani bağlantı ile uzaktan şarj edilebilmesini sağlayan teknoloji henüz çok yeni sayılmaktadır. Kablosuz fakat temaslı olan bazı şarj aletleri bile birçok kişinin oldukça işini görmüştü. Prize takılı olmasına gerek kalmayan şarj aletleri ile telefonlarını istedikleri yerde rahatlıkla şarj edebilen kullanıcılar bu cihazları çok pratik bulmuşlardı.

Taşınabilir şarj teknolojisi sonradan özellikler bakımından daha da geliştirilmiş Wireless ile uzaktan şarj imkânı sağlayan şarj aletlerine yerini bıraktı. Oldukça yeni olan bu teknoloji ilk olarak 2021 yılının Ocak ayında Xiaomi tarafından tanıtıldı. Xiaomi tanıtmış olduğu Mİ Air Charge cihazı ile uzaktan şarj teknolojisine ilk adımı atan marka oldu. Bu cihaz ile takdir toplayan markanın bu yeniliği kullanıcılar tarafından çokça beğeniyle karşılandı.

Motorola One Hyper İle Uzaktan Şarj Teknolojisine Geçiş Yapacak Mı?

Xiomi’nin Mi Air Charge teknolojisine karşılık olarak geçtiğimiz haftalarda henüz deneme aşamasında olan uzaktan şarj etmeyi mümkün kılan Motorola cihazının videosu sızdırıldı. Videoda Wireless gibi bağlantı görevi gören şarj cihazından yaklaşık 1 metreye kadar uzaklıkta olan telefonların herhangi bir kabloya bağlı olmadan şarj edilebildiğini izledik.
İzleyenlerin en çok dikkatini çeken şeylerden biri ise tek şarj aleti olmasına rağmen videoda bulunan her iki telefonunda aynı anda şarj olabilmesi oldu. Motorola’nın mobil kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayacak olan bu cihaz şimdiden tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış görünüyor. Motorola One Hyper havadan şarj teknolojisinin ne zaman piyasaya sürüleceği tam olarak bilinmiyor.

Motorola One Hyper Havadan Şarj Teknolojisinin Kullanıcılara Ne Gibi Avantajları Olacak?

Motorola One Hyper teknolojisi ile havadan şarj imkânının olmasıyla uzaktan batarya dolumunun mümkün olması hayatımızın az gibi görünse de aslında birçok alanında avantaj sağlayacak gibi görünüyor.
Malum insanların çoğu telefonlar ile sık sık görüşmeler yapmakta, mesajlaşmakta, oyun oynamakta, film izlemekte vb. ve birçok aktiviteyi mobil cihazları aracılığıyla gerçekleştirmektedirler. Durum böyle olunca kullanılan cihazların şarjı da hemen tükenmektedir. Telefonların sürekli şarja takılma ihtiyacı hissetmesi ya da ansızın şarjı biten cihazlar bir zaman sonra kullanıcıları sıkıntıya sokmaktadır.
Sadece bununla değil aynı zamanda sürekli kablolu olarak şarja takılan mobil cihazların soket denilen şarj aletinin girdiği kısım bozulabilmekte ya da zamanla yerinden oynayabilmektedir. Böyle durumlarda kişi telefonunun şarj yerini sürekli tamir ettirmek zorunda kalıyor ya da soket kısmı oynadığı için telefon bir şarj olup bir olmuyor ve bu da telefonun batarya ömrünü oldukça kısaltıyor.

Bilindiği gibi kablolu olarak şarja takılan cihazlar bazen kişilerin acil işi olmasından kaynaklı tam dolmadan çıkarılmak zorunda kalmaktadırlar. Bu cihaz bataryasının ömrünü bitiren en önemli etmenlerden biridir.
Motorola One Hyper teknolojisi ile havadan şarj ile tüm bu sayılan olumsuz durumların önüne bir şekilde geçilmiş olacaktır.
Teknoloji devi olan Motorola’dan da böyle bir yenilik haberinin gelmesi herkesi oldukça sevindirdiğini de belirtelim.
Motorola One Hyper telefonları zaten birçok kullanıcı tarafından oldukça sevilerek kullanılan cihazlardı. Yepyeni tasarım ve özelliklere sahip telefonlar üreten firma Motorola One Hyper teknolojisi ile havadan şarj ile mobil cihazlarının bu şekilde şarj olabilmelerini ve kullanıcılarına bu rahatlığı sunması bu yıl markasının daha da göz önünde olmasını sağladı.

Etiketler: , , ,