web analytics
Monster T5 Notebooklarda kronik sıcaklık sorunu, üretim hatası olabilir mi?
radmin
1 dakika okuma süresi

Bu yazımızda üst sınıf bir oyun canavarını inceleyeceğiz. Bilindiği üzere oyun dünyasına hızlıca giriş yapan ve bir çok kişi tarafından tercih edilen Monster markası hakkında bazı hayal kırıklıklarını aktaracağım. Monster ürettiği üst klasman cihazlarla oyun dünyasını yakından takip edenlerin ilgi odağı olmayı başardı. Dell Alienware gibi popüler markalardan biri olan Monster, Türkiye pazarında geniş bir yelpazeye sahip. Ancak geçtiğimiz günlerde bir Ar-ge sıkıntısı olduğunu fark ettik.

Amazon üzerinden yapılan bir alışveriş sonrası, Monster t5 v19.2 marka Monster Notebook, elimize ulaştığında bizlerde farklı duygular uyandırsa da, sonuç maalesef hüsran. Cihazın çalışma sıcaklıkları boşta 7ͦ iken, bir oyun açılığında 95ͦ- ile 100ͦ derecelerde geziyor. Haliyle bu sıcaklık cihazın ekran panelinde müthiş bir ısıya yol açıyor. Hiç bir işlem yapılmayan bu makine üzerinde fanlar son güçte çalışmaya başlıyor.

İçerisinde bulunan iki adet 7,5 mm lik fanların bu makinayı soğutamadığı aşikar. Yapılan bir çok teste rağmen, ve güncel driver’lar kullanılmasına rağmen sıcaklık durumu hiç bir şekilde değişmiyor. Monster bu sıcaklık sorununun montaj esnasında bir sıkıntıdan kaynaklanabileceğini öne sürdü. AMD işlemcilerinin aksine İntel mimarisini kullanan, Monster t5 v19.2 marka tüm cihazlarda bu sorunun olduğu söyleniyor.

Monster t5 v19.2 marka cihazın boşta işlemci durumunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Etiketler: , , ,